TYDZIEŃ III i IV

TEMAT TYGODNIA III:

WIEM, CO JEM DLATEGO JESTEM ZDROWY.

TEMAT TYGODNIA IV:

JAK PRZEKAZUJEMY INFORMACJE?

W ciągu ostatnich dwóch tygodni nasze działania skupiły się na zdrowym odżywianiu oraz na sposobach przekazywania informacji.

Poznaliśmy litery C i D oraz cyfry 3 i 4. Bardzo lubimy zabawy z naszymi imionami. Każdy z naszych grupowych "listonoszy" coraz lepiej rozpoznaje imiona swoich kolegów i koleżanek.

Uwielbiamy przebywać na świeżym powietrzu i bawić się w naszym przedszkolnym ogrodzie. Aby być zdrowymi staramy się pięknie jeść każdego dnia dużo warzyw, owoców oraz produktów mlecznych.

Ruch to zdrowie! Dlatego każdego dnia wyginamy śmiało ciało w naszej sali przy dźwiękach muzyki.

Nie brakuje wśród nas małych artystów plastyków. Zajęcia manualne są jedną z ulubionych form spędzania czasu w przedszkolu.

A w piątek pod nasze okno przywędrowała wiewiórka :) To była największa niespodzianka dla Jagódek. Zostawiliśmy dla wiewiórki trochę orzechów i żołędzi. Może do nas wróci?;)

TYDZIEŃ II

TEMAT TYGODNIA:

JAK ZWIERZĘTA W LESIE I W PARKU PRZYGOTOWUJĄ SIĘ DO ZIMY?

Kolejny tydzień za nami. Przez cały tydzień przyglądaliśmy się życiu zwierząt zamieszkujących lasy i parki.

W środę wraz z personelem przedszkola i wszystkimi dziećmi świętowaliśmy DEN.

Poznaliśmy literę B i cyfrę 2.

W ramach nauki kodowania rozpoczęliśmy zabawy kubeczkami.

W czwartek 15.10.2020r. obchodziliśmy Światowy Dzień Mycia Rąk. Powtórzyliśmy czynności związane z właściwym dbaniem o higienę rąk. Dzieci wzięły udział w eksperymencie z wodą, pieprzem i mydłem. Dzięki temu eksperymentowi już nikt nie wątpi w czarodziejską moc mydła;)

Poznaliśmy wiele zabaw muzyczno - ruchowych, których bohaterami były leśne zwierzęta.

W naszej grupie w czasach zabaw swobodnych królują klocki. Rosną nam wspaniali architekci ;)

TYDZIEŃ I

TEMAT TYGODNIA: KOLORY WOKÓŁ NAS

Jesień to jedna z najbardziej kolorowych pór roku w związku z tym przez cały tydzień uczestniczyliśmy w zabawach związanych z kolorami. Znamy barwy podstawowe i wiemy jak wyczarować barwy pochodne. Uwielbiamy zabawy badawcze :)

W minionym tygodniu poznaliśmy literę A i cyfrę 1.

Rozpoczęliśmy naszą przygodę z matą do kodowania. Już nie możemy doczekać się kolejnych zajęć z matą.

Odnowiliśmy nasze przyrzeczenie uczestników EKO - KLUBU Krasnala Hałabały. Będziemy segregować papier i przekazywać go do skłądu makulatury.

Wraz z misiem Jeżykiem stworzyliśmy "kuferek emocji". Będziemy tam gromadzić przedmioty, które pomogą nam radzić sobie z takimi emocjami jak smutek, złość, radość.