STYCZEŃ: TYDZIEŃ IV

Temat Tygodnia:

Zabawy w programowanie

Mijający tydzień  w naszej grupie,  to tydzień  w którym bawiliśmy się w różnorodne zabawy matematyczne przybliżające nas do programowania. Utrwalaliśmy kolory i kształty, tworzyliśmy algorytmy różnych czynności. Przy tej okazji doskonaliliśmy również przeliczanie w zakresie 10. Poprzez zabawy z całą grupą czy też  w małych zespołach rozwijaliśmy między innymi takie kompetencje jak: rozumienie i tworzenie informacji, rozwijanie myślenia matematycznego, kreatywne układanie rytmów.

Nowopoznaną literą była literka „K, k” która towarzyszyła nam podczas wielu zabaw. Cyfrą która królowała w tym tygodniu była – 8.

W piątek obchodziliśmy „DZIEŃ LEGO” – ulubionych klocków wszystkich dzieci. Była to okazja do zapoznania się z historią powstania tych klocków oraz oczywiście do tworzenia niesamowitych budowli z ich użyciem. Klocki towarzyszyły nam również podczas zabaw matematycznych i plastycznych.

Przed nami długo wyczekiwany dzień – BAL w Przedszkolu. Wielu z nas z niecierpliwością oczekuje na założenie swojego wymarzonego stroju – OJ!!! Będzie się działo.

STYCZEŃ: TYDZIEŃ III

Temat Tygodnia:

Moja rodzina

Podczas minionego tygodnia poruszyliśmy temat naszych rodzin, a przede wszystkim babć i dziadków, których święto zbliżało się wielkimi krokami. Dużo czasu poświęcaliśmy na przygotowanie się do naszego przedstawienia dla Dziadków - ćwiczyliśmy piosenki i tańce. Również przygotowywaliśmy dla nich niespodziankę w postaci pięknych bukietów kwiatów.

W tym tygodniu dowiedzieliśmy się czym jest drzewo geologiczne, niespodzianka.
Utrwaliliśmy także cyfrę/liczbę 8.

W środę razem świętowaliśmy DZIEŃ POPCORNU! W tym dniu ziarna kukurydzy towarzyszyły nam w zabawach, a nawet pracach plastycznych. Słuchaliśmy ciekawostek na temat popcornu i kukurydzy. Oczywiście nie obyło się bez degustacji!

Na koniec tygodnia, w piątek, odwiedziły nas panie z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej. Poprowadziły dla nas zajęcia na temat tego, czym jest  ŻYCZLIWOŚĆ.

STYCZEŃ: TYDZIEŃ II

Temat tygodnia:

Zabawy na śniegu

W trakcie realizacji tego tematu  mówiliśmy o tym jak możemy spędzać czas na świeżym powietrzu zimą.  Przypomnieliśmy również o tym gdzie i jak bawić się bezpiecznie.

Dowiedzieliśmy się jak wygląda życie ludzi na dalekiej Grenlandii oraz  jakie zwierzęta można tam spotkać.

Nowo poznaną literką była litera „J, j” z którą bawiliśmy podczas różnorodnych zabaw. Cyfrą, która królowała w naszych zabawach była siódemka. Ćwiczyliśmy dodawanie i odejmowanie w zakresie 7, próbowaliśmy ułożyć treść zadania do podanego działania.

Doskonaliliśmy umiejętność opowiadania, słuchania, rozwiązywania zagadek, układania historyjek obrazkowych. Poprzez ćwiczenia grafomotoryczne, malowanie, kolorowane, wydzieranie, zabawy paluszkowe usprawnialiśmy nasze rączki a codzienne ćwiczenia i zabawy ruchowe pozwoliły nam na rozwijanie orientacji w przestrzeni.

Wielkimi krokami nadchodzi szczególne święto – Dzień Babci i Dziadka do którego bardzo sumiennie przygotowujemy się ucząc się na tą okazję piosenek i wierszyków. W piątek w ramach realizacji ogółnoprzedszkolnego projektu  "Z Hałabałom rajzujymy i śląski region poznajymy"  w piątek odwiedzili nas goście "babka i stażik". Był to również dzień, w którym wcieliliśmy się w role kucharzy i przygotowaliśmy przepyszne „marekwiowe” ciasto. Naprawdę było smakowite!

STYCZEŃ: TYDZIEŃ I

Temat tygodnia:

Karnawał

Na samym początku chcemy życzyć wszystkim, wszystkiego dobrego w nowym roku!

Miniony tydzień upłynął nam w temacie karnawału, muzyki, balów. Dzieci opowiadały o swoich pomysłach na stroje balowe, a później sprawdzaliśmy naszą pamięć, próbując powtórzyć kim będą na balu nasi koledzy i koleżanki. Odgadywaliśmy za kogo przebrały się dzieci na ilustracjach oraz sami bawiliśmy się w "Czarodzieja". Towarzyszyliśmy także Kopciuszkowi na balu, określaliśmy cechy postaci, które występowały w bajce. Mieliśmy okazję zobaczyć i porównać jak wyglądały bale dawniej i jak wyglądają dziś. W naszych zabawach towarzyszyło nam dużo muzyki i dużo radości. Mówiliśmy również o barwach i sprawdzaliśmy, co powstanie z połączenia konkretnych kolorów.

Poznaliśmy literę/głoskę "I, i" - szukaliśmy wyrazów, które zawierają tą literę, sprawdzaliśmy, kto z naszych kolegów i koleżanek ma w swoim imieniu literę "i', a także poprzez inne zabawy i ćwiczenia. W tym tygodniu utrwaliliśmy również cyfrę/liczbę 7.