LUTY: TYDZIEŃ IV

Ferie - tydzień II

Za oknem śnieg niestety się nie pojawił, ale nie przeszkodziło nam to w dobrej zabawie. W czwartek towarzyszyły nam pączki w każdej postaci, w zabawie, w zajęciach i na talerzach! Natomiast w piątek mieliśmy możliwość przenieść się do krainy prehistorycznych stworzeń - do krainy dinozaurów, ponieważ w piątek świętowaliśmy Dzień Dinozaura.

LUTY: TYDZIEŃ III

Ferie - tydzień I

Choć za oknem śniegu nie widać, to jak przystało na ferie zimowe przypomnieliśmy o zagrożeniach czyhających na dzieci w trakcie ferii, omówiliśmy z przedszkolakami zasady bezpieczeństwa podczas uprawiania sportów zimowych i zabaw na świeżym powietrzu.

Wiele zabaw integracyjnych, zabaw  teatralnych rozwijających kreatywność,  zajęć artystycznych, zabaw logorytmicznych czy też łamigłówek, to tylko nieliczne aktywności tego tygodnia.

Dzień Świętego Walentego obchodzony jest na całym świecie jako święto miłości. Również w naszym przedszkolu upłynął na wzajemnym okazywaniu sobie życzliwości, dobroci i przyjaźni. W tym dniu  w naszej grupie odbyły się rożne zabawy, konkursy oraz tańce związane ze Świętem Zakochanych. Poprzez wspólne świętowanie uczyliśmy się wyrażania naszych emocji, okazywania uczuć, otwartości, poszanowania wobec kolegów, koleżanek oraz dorosłych. Święto to, przypomniało wszystkim jak ważne dla każdego są miłe słowa i gesty.

Wśród świąt, jakie jeszcze obchodziliśmy w tym tygodniu, był Dzień Kota, podczas którego poznaliśmy i rozpoznawaliśmy koty z przeróżnych bajek z tych znanych i nieznanych dzieciom. podczas zabaw ruchowych ćwiczyliśmy między innymi koci grzbiet, oraz nasze buzie i języki.

LUTY: TYDZIEŃ II

Temat tygodnia:

W kosmosie

W minionym tygodniu podróżowaliśmy w kosmosie, dowiedzieliśmy się czym jest Układ Słoneczny a także utrwaliliśmy nazwy i kolejność planet, a nawet stworzyliśmy własny Układ Słoneczny. Teraz wiemy jak długo i dlaczego tak długo planety okrążają Słońce. Odbyliśmy także spotkanie z kosmitami i mieliśmy okazje narysować ich, tak jak sobie ich wyobrażamy.

Poznaliśmy i utrwaliliśmy literę "M, m - jak Merkury",, która królowała w naszych zabawach i ćwiczeniach. W tym tygodniu utrwalaliśmy także umiejętność dodawania w zakresie 9 manipulując naszymi ulubionymi klockami, a dzięki budowie rakiety mogliśmy przypomnieć sobie nazwy i cechy figur geometrycznych.

Podczas minionego tygodnia odbył się także - DZIEŃ PIZZY, podczas którego mogliśmy się dowiedzieć skąd pochodzi pizza, wcielić się w rolę dostawcy i pokonać tor przeszkód, czy przygotować swoją pizzerinkę, którą później zjedliśmy ze smakiem.

Odbył się także DIZEŃ NUMERU ALARMOWEGO 112, wtedy przypomnieliśmy i utrwaliliśmy wszystkie numery alarmowe a także swój adres zamieszkania.

LUTY: TYDZIEŃ I

Temat tygodnia:

Karnawał

Podczas minionego tygodnia trwały w naszej grupie przygotowania do piątkowego balu! Wspólnie przygotowaliśmy salę na ten dzień, nadmuchaliśmy balony, a nawet wykonaliśmy maski karnawałowe. Nasze zabawy opierały się przede wszystkim na tańcach, które znamy, ale poznaliśmy także nową piosenkę i taniec - Przedszkolna Samba. Byliśmy na balu u kosmitów a także próbowaliśmy tańczyć razem z balonami. Dzięki wszystkim tańcom i zabawom byliśmy gotowi na piątkowe wydarzenie!

Poznaliśmy literę "L, l" - którą utrwalaliśmy poprzez przeróżne zabawy i ćwiczenia. W tym tygodniu poznaną cyfrą/liczbą była 9, ćwiczyliśmy także dodawanie i odejmowanie.

W czwartek czekała na nas rozgrzewka przed balem. Wzięliśmy udział w "Szkubaczkach" - skubaniu pierza.

A w piątek odbył się długo wyczekiwany przez wszystkich BAL!