GRUDZIEŃ III tydzień

Tematyka tygodnia: Nadchodzi Zima

W poniedziałek z okazji Dnia Guzika, bawiliśmy się właśnie guzikami. Szukaliśmy guzików na swoich ubraniach, oglądaliśmy różne guziki, segregowaliśmy je wg określonego kryterium, wykonywaliśmy rożne ćwiczenia matematyczne. Wiemy też co trzeba zrobić, aby guzik przyczepić do ubrań. Ćwicząc motorykę małą przesuwaliśmy m.in guziki w specjalnie przygotowanych woreczkach.

W kolejnych dniach rozmawialiśmy o nadchodzącej nowej porze roku. Dowiedzieliśmy się jak należy się ubierać zimą, co możemy robić zimą, jak zwierzątka spędzają zimę, jak możemy im pomóc. Po wysłuchaniu piosenki "Bałwankowa rodzina", postanowiliśmy wykonać wspólny rysunek rodziny bałwanków.

Przyjrzeliśmy się bliżej śnieżynkom, a na koniec sami wykonaliśmy śnieżynkę wykorzystując do tego klej i sól.

W piątek wzięliśmy udział w przedszkolnych jasełkach, gdzie aktorami były starszaki, a następnie zjedliśmy uroczysty świąteczny obiad. Zapoznaliśmy się też z tradycją łamania się opłatkiem i składania świątecznych życzeń.

GRUDZIEŃ II tydzień

Tematyka tygodnia: Urządzenia elektryczne, spotkanie z Mikołajem

Miniony tydzień rozpoczął się spotkaniem z Mikołajem, którego przywitaliśmy piosenkę "Mikołaj jedzie samochodem", następnie odważnie odebraliśmy od niego prezenty.

Tematem całego tygodnia był „Prąd elektryczny”. Dowiedzieliśmy się jak powstaje prąd, wymienialiśmy urządzenia elektryczne znajdujące się w domu i w przedszkolu, mogliśmy zobaczyć jak one działają, omawialiśmy ich przeznaczenie. Zwróciliśmy też uwagę jak oszczędzać prąd elektryczny.