JESTEŚMY Z WAMI NIEBIESKIMI MOTYLAMI 

W poniedziałek (21.06.2021 r.) wszystkie grupy z naszego przedszkola wzięły udział w wyzwaniu "Jesteśmy z Wami niebieskimi motylami". Celem akcji jest poszerzanie świadomości na temat autyzmu i przesłanie iskierki przyjaźni osobom z autyzmem i ich rodzinom.

Niebieski Sweterek piosenka

M. Tomaszewskiej

w wykonaniu "Jarzębinek" - filmik 

 

DZIEŃ DZIECKA - 1 czerwca w naszym ogrodzie odbył się niezwykły "Dzień dziecka" dla naszych przedszkolaków. Na początku wszystkie dzieci zostały przywitane przez panią dyrektor, a następnie obejrzały krótkie przedstawienie na podstawie wiersza, pt.: "Rzepka" J. Tuwima w wykonaniu naszego grona pedagogicznego oraz innych pracowników naszego przedszkola. Zjazdy na dmuchańcach, wspólne zabawy chustą Klanzy, malowanie na chuście i folii, dyskoteka, puszczanie gigantycznych baniek, tor przeszkód, wspaniały poczęstunek to tylko niektóre z nielicznych atrakcji, które czekały na dzieci. To był wyjątkowy dzień, pełen radości i uśmiechu :):):)

 

 "BOCIANY WYLĄDOWAŁY W OGRODZIE U HAŁABAŁY" - 31 maja 2021 r. w całej Polsce obchodzony jest "Dzień Bociana Białego" z tej okazji w naszym przedszkolu odbył się rodzinny konkurs plastyczny na najpiękniejszego bociana, który zagości w naszym ogrodzie. Rodzice i dzieci po raz kolejny zaskoczyli nas niezwykłą pomysłowością. Do naszego przedszkola "przyfrunęło" aż 24 niezwykłych bocianów i wszystkie od Dnia Dziecka "wylądowały" w naszym ogrodzie i od tej pory będą częścią dekoracji ogrodu. SERDECZNIE DZIĘKUJEMY dzieciom i rodzicom za wkład pracy jaki włożyliście w wykonanie bocianów!!! :):):) Wszystkie prace zasłużyły na nagrody!!!:):):)

 

 

KLUB ZDROWEGO PRZEDSZKOLAKA - od lutego 2021 roku do maja 2021 roku nasze przedszkole uczestniczyło w realizacji sanepidowskiego projektu, pt.: "Klub Zdrowego Przedszkolaka". A oto podsumowanie treści, które były omawiane w każdej z grup.

 

ŚWIATOWY DZIEŃ PSZCZÓŁ - 20 maja (czwartek) w naszym przedszkolu obchodziliśmy Światowy Dzień Pszczół. W każdej grupie dzieci mogły dowiedzieć się jak ważna jest praca pszczoły, a także jak powstaje miód. Przedszkolacy mogli także spróbować miodu, który był słodkim poczęstunkiem - niespodzianką od pszczół, a na zakończenie zajęć otrzymały odznakę.

 

GALERIA

DNIA DOBRYCH UCZYNKÓW

 

Z INICJATYWY MIEJSKIEGO PRZEDSZKOLA NR 57

KRASNALA HAŁABAŁY W KATOWICACH

pod patronatem medialnym PrzedszkolneABC

zaproszono przedszkola z całej Polski do wykonania kartek

związanych z Dniem Dobrych Uczynków 21r.

Przedszkolacy ze swoimi Paniami Nauczycielkami

 w działaniach znakomicie odzwierciedlili dobre uczynki,

nadsyłając nam niesamowite prace.

Dzięki Uczestnikom akcji DDU 21 powstała

WSPANIAŁA GALERIA PRAC

 

PODZIĘKOWANIE OTRZYMAŁY:

Niepubliczne Przedszkole „Truskawkowa Polanka” w Kórniku

Przedszkole nr 389 w Warszawie

Przedszkole Miejskie nr w Będzinie

Przedszkole Publiczne Przyjaciele Kubusia III w Józefosławiu

Przedszkole Samorządowe w Błędowie

Zespół Oświatowy w Polskowoli

Oddział Przedszkolny w Szkole Podstawowej im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Stołecznej

Przedszkole nr 17 w Zespole Szkolno - Przedszkolnym nr 4 w Mysłowicach

Miejskie Przedszkole nr 52 w Katowicach

Przedszkole „Elemelek” we Wrocławiu

Przedszkole Publiczne nr 1 w Kolbuszowej

Przedszkole nr 1 w Miasteczku Śląskim

Przedszkole Samorządowe w Grabówce 

Przedszkole nr 3 im. Jana Brzechwy w Sieradzu

Miejskie Przedszkole nr 57 im. Krasnala Hałabały w Katowicach

 

Pozdrawiamy serdecznie życząc wiele dobra każdego dnia!!!

Wdzięczne

Pani Małgosia, Pani Agnieszka, Pani Monika

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

DZIEŃ MORŚWINA

 

Dzisiaj we współpracy z Fokarium na Helu obchodziliśmy „Dzień Morświna”.

Wiemy, że populacja morświnów jest zagrożona wyginięciem. Pozostało ich raptem około 500 osobników. Na zwierzęta czyha wiele zagrożeń. Główne zagrożenie to przyłów, czyli przypadkowe złowienie w sieć rybacką, w efekcie czego dochodzi do uduszenia. Kolejne zagrożenie na jakie narażony jest morświn to zanieczyszczenia chemiczne.

W każdej grupie dzisiaj wysłuchaliśmy bajki pt. „Morświn z czerwonego wiaderka”, rozmawialiśmy o mieszkańcach Morza Bałtyckiego, wykorzystując przy tym kolorowanki otrzymane od Fokarium. Ćwiczyliśmy naszą zręczność poprzez łowienie rybek, a także wykonaliśmy wspólne plakaty z wizerunkiem morświna.

Dziękujemy Fokarium, za otrzymane prezenty oraz możliwość przyłączenia się do akcji.

Pozdrawiamy serdecznie

p. Agnieszka i p. Monika 

 

 


DZIEŃ DOBRYCH UCZYNKÓW

 

19 MAJA DZIEŃ DOBRYCH UCZYNKÓW

Z INICJATYWY FUNDACJI EKOLOGICZNEJ “ARKA”

I MIEJSKIEGO PRZEDSZKOLA NR 57

  1. KRASNALA HAŁABAŁY W KATOWICACH

 

Zapraszamy

do udziału w akcji pod patronatem medialnym PrzedszkolneABC

 

Ten wyjątkowy dzień, to dobra chwila, aby się zatrzymać i pomyśleć co dobrego uczyniliśmy dla innych i co dobrego możemy jeszcze zrobić. Przecież każdy z nas może spełniać dobre uczynki: mniejsze lub większe; skierowane do ludzi, zwierząt czy roślin. Takie działania uczynią nasz świat lepszym. Aby uczcić Dzień Dobrych Uczynków zapraszamy chętne przedszkola do wykonania kartek inspirowanych dobrymi uczynkami i serduszkami.

Technika prac dowolna. Ilość kartek nieograniczona…

Zdjęcia prac prosimy o przesłanie

do dnia 18 maja 2021 r.

na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Potwierdzeniem odbioru maila będzie wysłanie

dla Was PODZIĘKOWANIA

za udział w akcji DDU 2021.

 

Stwórzmy razem wspaniałą

GALERIĘ DNIA DOBRYCH UCZYNKÓW.

 

Z ciepłymi pozdrowieniami dla zaangażowanych w tegoroczny DDU 2021

od Małgorzaty Narożnik, Agnieszki Kubiczek i Moniki Pisula

 smile

 

Dzień Bociana Białego

Dzień Ziemi

Z okazji Dnia Ziemi dzieci z naszego przedszkola wzięły udział w wyzwaniu zatytułowanym: "Każdy przedszkolak wie, że prąd oszczędza się czyli 10 minut bez użycia prądu w naszych salach". Od godziny 10:50 do godziny 11:00 każda z grup wyłączyła w swojej sali światło oraz inne sprzęty, z których korzystamy każdego dnia i w tym czasie przy uchylonych oknach słuchaliśmy "oddechu Ziemi" i oszczędzaliśmy prąd. Niektórym z nas tak się to spodobało, że aż do obiadu nie potrzebowali mieć zapalonego światła w swojej sali :)

Dodatkowo każda z grup świętowała Dzień Ziemi, biorąc udział w zajęciach dydaktycznych, wykonując prace plastyczne, śpiewając piosenki i bawiąc się w naszym ogrodzie. Fotorelacje z tych aktywności będą dostępne w zakładkach każdej z grup.

Wcześniej został zorganizowany konkurs fotograficzny. Zadanie konkursowe polegało na zrobieniu dwóch zdjęć. Jedno miało przedstawiać, to co Ziemię cieszy, a drugie to co Ziemię smuci. Serdecznie dziękujemy za wszystkie nadesłane zdjęcia i udział w konkursie. A oto prace konkursowe:

Kliknij na plakat

smile   smile   smile

Dzień Wróbla

22. 04. 2021 r. zostały rozdane nagrody za udział w konkursie plastycznym z okazji DNIA WRÓBLA. Drodzy Rodzice, serdecznie dziękujemy Wam i Waszym dzieciom  za udział w konkursie i wszystkie złożone prace, które dodały naszemu holowi wiele uroku i dały wiele radości nie tylko dzieciom, ale i nam pracownikom przedszkola. A oto nasz piękny hol:

Mamy nadzieję, że już niebawem będziecie mogli zobaczyć go na własne oczy :)

 

Drodzy Rodzice, Kochane dzieci w związku z dużym zainteresowaniem konkursem, pt.: "Wróbelek", czas składania prac konkursowych został wydłużony do 21.04.2021 r., a ogłoszenie wyników nastąpi 22.04.2021 r. Zatem kto ma ochotę może jeszcze wykonać pracę konkursową. Zachęcamy :)

smile   smile   smile

 

Pierwszy Dzień Wiosny

Z okazji Pierwszego Dnia Wiosny 22 marca (poniedziałek) grupa Jabłuszek zaprosiła pozostałe grupy do wspólnego świętowania. W tym dniu każda z grup zaśpiewała piosenkę, pt.: "Maszeruje Wiosna" oraz wykonała pracę plastyczną dowolną techniką, pt.: "Oznaki Wiosny". W nagrodę dzieci otrzymały odznaki oraz podziękowania.

JEŻYKI

JABŁUSZKA

JAGÓDKI

JASKÓŁKI

JARZĘBINKI


smile   smile   smile

Dzień kolorowej skarpetki

21 marca to PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY oraz ŚWIATOWY DZIEŃ OSÓB Z ZESPOŁEM DOWNA zwany DNIEM KOLOROWEJ SKARPETKI. Mimo niedzieli społeczność naszego przedszkola bardzo licznie wzięła udział w skarpetkowym wyzwaniu, polegającym na ubraniu skarpetek "nie do pary". To wyzwanie miało za zadanie pokazanie, że bycie innym niż inni sprawia, że nasz świat w swej różnorodności jest piękny, kolorowy, ciekawy oraz inspirujący. Dziękujemy za udział w tym niezwykłym wydarzeniu, które co roku obiega cały świat.

smile   smile   smile

 

Międzynarodowy Dzień Słońca

18 marca 2021r.

 PIOSENKA-FILMIK

Przedszkolaki zainspirowane piosenką M.Kluzy "Dzień dobry" 

stworzyły w przedszkolu i w domu wspaniałe SŁONECZKA. Promyki ciepła i dobra towarzyszyły im cały dzień. Dziękujemy bardzo za wspólną zabawę,

z cieplutkimi pozdrowieniami od Słonka i Krasnala Hałabały smile

 GRUPA JEŻYKÓW

 

 GRUPA JABŁUSZEK

 

 GRUPA JAGÓDEK

 

 GRUPA JASKÓŁEK

 

 GRUPA JARZĘBINEK

   

    

 

  

 

 

 

smile   smile   smile

Dzień Pandy

16 marca (wtorek) w naszym przedszkolu obchodziliśmy DZIEŃ PANDY. Każda z grup otrzymała list i pudełko pełne materiałów plastycznych w kolorach biało - czarnych. Zadanie - wyzwanie polegało na stworzeniu portretu pandy z rzeczy, które znalazły się w pudełku. Po wykonaniu zadania na dzieci czekały dyplomy oraz odblaski z wizerunkiem pandy. A oto prace poszczególnych grup:

JEŻYKI

 

JABŁUSZKA

JAGÓDKI


JASKÓŁKI

 JARZĘBINKI

 


smile smile smile

Dzień Dentysty

05 marca obchodziliśmy ŚWIATOWY DZIEŃ DENTYSTY. Z tej okazji w naszym przedszkolu odbył się międzygrupowy konkurs muzyczny na najpiękniejszą piosenkę opowiadającą o profilaktyce mycia zębów. Każda z grup włożyła mnóstwo pracy w wykonanie swojej piosenki i w związku z tym wszystkie grupy otrzymały pamiątkowe dyplomy. Każdemu z dzieci została wręczona naklejka oraz klepsydra do mierzenia czasu mycia zębów. Na dzieci czekała jeszcze jedna niespodzianka - bajka na podstawie opowiadania, pt.:"O Julce i jej bolącym ząbku" autorstwa Edyty Szpali.

                  BAJKA                        JEŻYKI                     JABŁUSZKA
                              

 

               JAGÓDKI                     JASKÓŁKI                  JARZĘBINKI
                                 

  smilesmilesmile

DZIEŃ KOTA

AKCJA „DZIEŃ KOTA 2021”

W MIEJSKIM PRZEDSZKOLU NR 57 IM. KRASNALA HAŁABAŁY

W KATOWICACH 

Drodzy Rodzice, Kochane Przedszkolaki!

Chciałybyśmy zachęcić Was do udziału w akcji wewnątrzprzedszkolnej, która ma podkreślić znaczenie kotów w życiu codziennym człowieka, a także uwrażliwić ludzi na często trudny koci los.

W Polsce pierwszy raz święto obchodzone było 19.02 2006 r.  

z inicjatywy Miesięczników „Kot” i „Cat Club Łódź”. 

O kotach można bez końca… 

Malowali i rysowali je m.in. Leonardo da Vinci, Rubens i inni… Znamy liczne bajki, zabawy, piosenki, wierszyki…

Akcja ta ma na celu kształtować empatyczne postawy wobec zwierząt, a także zachęcić do współpracy między Dziećmi a Rodzicami podczas wykonania pracy plastycznej pt. „Kociak”.

DZIĘKUJEMY ZA UDZIAŁ W ZBIÓRCE ARTYKUŁÓW DLA SCHRONISKA ORAZ FANTASTYCZNE PRACE I GRATULUJEMY WSZYSTKIM RODZINOM smile

  

        

 smilesmilesmilesmilesmilesmile

 

BAL KARNAWAŁOWY 2021

Bal to dla przedszkolaków niezwykły czas, często wyczekiwany przez wiele tygodni.

W piątek 5 lutego,  w naszym przedszkolu już od rana było bardzo wesoło, a wszystko to za sprawą atmosfery związanej z Balem Karnawałowym. Sale wyglądały bajecznie
i kolorowo, przystrojone serpentynami i balonami, kolorowymi ozdobami wykonanymi przez przedszkolaki. Przepięknie przebrane dzieci z dumą prezentowały wymyślne stroje. Niezliczone księżniczki, czarownice, policjanci, wróżki,  biedronki, motylki, kotki, piraci,
a także inne postacie z kreskówek zagościły na kilka godzin do naszego przedszkola.
Dzieci z ochotą uczestniczyły w tańcach i zabawach  prowadzonych przez  nauczycieli.
W trakcie balu Panie kucharki poczęstowały dzieci pysznym, kolorowym poczęstunkiem.

Osobno, w każdej sali, ale wirtualnie razem :)

Dziękujemy dzieciom i Rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie pięknych strojów.

smile smile smile

Podkategorie