POLITYKA ORGANIZACJI PRACY, OPIEKI ORAZ ZASAD BEZPIECZEŃSTWA NA TERENIE MIEJSKIEGO PRZEDSZKOLA NR 57 KRASNALA HAŁABAŁY W OKRESIE PANDEMII COVID-19

Bardzo prosimy o wydrukowanie (kto ma możliwość, druki dostępne są również na placówce), wypełnienie poniższego oświadczenia oraz karty dziecka i dostarczenie ich w pierwszym dniu przyjścia dziecka do przedszkola

OŚWIADCZENIE RODZICA/OPIEKUNA PRAWNEGO DZIECKA

KARTA DZIECKA

Przydatne druki :)

Upoważnienie do odbioru dziecka

Wniosek-religia

Wniosek o zmianę godzin

Rady dla tych co pierwszy raz:

• Nie przeciągaj pożegnania, opowiedz co będzie się działo: podejdziecie do drzwi przedszkola, podejdzie pani, która zmierzy dziecku temperaturę, odprowadzi do swojej szafeczki w szatni, pomoże się przebrać i odprowadzi dziecko na jego salę.
  • Nie zabieraj dziecka do domu, kiedy płacze przy rozstaniu. Jeśli zrobisz to chociaż raz, będzie wiedziało, że łzami można wszystko wymusić.
  • Nie obiecuj: „jeśli pójdziesz do przedszkola to coś dostaniesz”. Kiedy będziesz odbierać dziecko, możesz mu dać malutki prezencik, ale nie może to być forma przekupstwa.
  • Na pożegnanie powiedź: „Miłej zabawy”, „Baw się dobrze”. Unikaj zwrotów: „Nie bój się”, „Przepraszam, musisz zostać”, „Przykro mi, ale muszę iść do pracy”.
  • Dzieci przyprowadzamy „na własnych nogach”- nie na rękach, jest to świetna okazja do podkreślenia „jesteś już duża/duży ;)
  • Kontroluj, co mówisz. Zamiast: „Już możemy wracać do domu”, powiedz: „Teraz możemy iść do domu”. Niby niewielka różnica, a jednak pierwsze zdanie ma negatywny wydźwięk.
  • Nie zmuszaj dziecka, by zaraz po przyjściu do domu opowiedziało, co wydarzyło się w przedszkolu. To powoduje niepotrzebny stres. Poczekaj, pozwól dziecku samemu opowiedzieć ;)
  • Jeśli dziecko przy pożegnaniu z mamą płacze, postaraj się, by przez kilka dni odprowadzał je tata. Rozstania z tatą bywają mniej bolesne (choć ta metoda nie zawsze się sprawdza!)
  • Nie składaj obietnic bez pokrycia, np. „przyjdę po Ciebie zaraz po obiedzie”, a potem odbierasz dziecko po podwieczorku.
  • Jeśli to możliwe, w pierwszych dniach odbieraj dziecko wcześniej z przedszkola. Ale nie mów mu o tym!!! Niech to będzie niespodzianka.

PAMIĘTAJ!!!

Żegnaj i witaj swoje dziecko ZAWSZE uśmiechem!!!

smile  smile  smile

<iframe width="789" height="444" src="https://www.youtube.com/embed/HerwKHey4NU" frameborder="0" allow="accelerometer; autoplay; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture" allowfullscreen></iframe>

<iframe width="789" height="444" src="https://www.youtube.com/embed/r6cJB7k6eEk" frameborder="0" allow="accelerometer; autoplay; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture" allowfullscreen></iframe>

Kochane dzieci, drodzy rodzice

- Przyjaciele Krasnala Hałabały :):):)

Już bardzo długo nie widzieliśmy się w naszym przedszkolu. Taka

sytuacja może jeszcze trochę potrwać ...

Wiemy, że niektórzy z Was bardzo tęsknią za swoimi koleżankami,

kolegami i paniami.

Krasnal Hałabała wpadł na pewien pomysł. Otóż na naszej stronie

internetowej pojawiła się zakładka POCZTA.

Jeśli chcecie pozdrowić i zrobić coś miłego dla swojej ulubionej koleżanki

/ najlepszego kolegi/ najsympatyczniejszej pani woźnej itd. to możecie

to zrobić w formie rysunku:)

Gotowe rysunki należy przesłać w formie fotografii na swoją grupę

WhatsApp bądź na adres przedszkola Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., a my te

"rysunkopocztowki" zamieścimy na stronie internetowej naszego

przedszkola:)

19 maja w "Dzień Dobrych Uczynków"

smile bądźmy razem smile

i prześlijmy serduszka

w/z Pani Dyrektor

Grupa "Jeżyków"

Grupa "Jabłuszek"

Grupa "Jagódek"

Grupa "Jaskółek"

Grupa "Jarzębinek"

smile      smile      smile      smile      smile       smile      smile      smile

smile   smile    smile   smile     smile      smile

Aktualnie zachęcamy do przesyłania życzeń świątecznych w formie

rysunków, gdyż Święta Wielkanocne zbliżają się wielkimi krokami.

Krasnal Hałabala jest przekonany, że nasza POCZTA wypełni się

pięknymi pozdrowieniami i sprawi wielu dzieciom mnóstwo radości:):):)