Tydzień IV

Tematyka tygodnia: Zima wokół nas.

 

Grudzień magiczny czas świąt oraz czas zimowy…

Zima przyszła do nas wielkimi krokami  (przez chwilę mogliśmy to poczuć, jednak chyba coś ją od nas odstraszyło) więc zapoznaliśmy się z oznakami zimy. Co to jest mróz, jak się ubrać zimą, skąd się bierze śnieg, to tylko kilka pytań, na które sobie odpowiedzieliśmy. W tym bloku tematycznym nasze zajęcia matematyczne opierały się na przeliczaniu bałwanków, śnieżynek i innych symboli zimy. Dzieci wypowiadały się na temat obrazka, było dużo zabaw ruchowych, a w czwartek uczestniczyliśmy w eksperymentach. Bardzo nam się podobało, towarzyszyło nam wiele pozytywnych emocji oraz dużo śmiechu.

Wszystkiego co najpiękniejsze w Nowym Roku:
zdrowia, szczęścia, uśmiechu, życzliwości,
realizacji wszystkich planów i spełnienia marzeń.
Niech 2023 rok będzie czasem wypełnionym miłością i dobrem.

Rodzicom oraz naszym wspaniałym przedszkolakom
życzą:

p. Monika oraz p. Magda

 

 

 

Tydzień III

Tematyka tygodnia: Co przynosi zima?

W poniedziałek- Dzień Guzika, a więc bawiliśmy się guzikami. Oglądaliśmy różne guziki, porównywaliśmy kolory, wielkość. Zabawiliśmy się w krawca i "uszyliśmy" z patyczków ubranka, które ozdobiliśmy oczywiście guzikami.

Zima rozgościła się  na dobre, a więc nie mogło zabraknąć tego tematu. Rozmawialiśmy o tym dlaczego i kiedy pada śnieg, co można robić zimą. Zastanawialiśmy się czy śnieg jest czysty. Dużo czasu poświęcaliśmy na przygotowania dla wszystkich dzieci świątecznego prezentu.

Codziennie bawiliśmy się z żuczkami - ucząc się przy tym języka angielskiego.

 

 

Tydzień II

Tematyka tygodnia: Prąd elektryczny

 

Tydzień rozpoczęliśmy od świętowania, wraz z Cilką, Barbórką, Zeflym i Lojzikiem udaliśmy się na Barbórkę. Dzieci z ogromnym zapałem dołączyły do świętowania, wspólnie tańczyliśmy i śpiewaliśmy.

We wtorek odwiedził nas długo wyczekiwany gość- Święty Mikołaj, który miał mnóstwo prezentów. Poznaliśmy też historię Świętego Mikołaja, wykonaliśmy kilka świątecznych zadań.

W kolejnych dniach rozmawialiśmy o tym, co to jest prąd elektryczny, jak to się dzieje, że mamy prąd w domach, jakie znamy urządzenia elektryczny i ich zastosowanie. Przyjrzeliśmy się urządzeniom z dawnych czasów, dowiedzieliśmy się jak kiedyś radzono sobie bez prądu. Zwieńczeniem naszych działań była praca przestrzenna- Lampka.

Przez cały tydzień bawiliśmy się z wesołymi żuczkami ucząc się języka angielskiego.

W tym tygodniu swoje 4 urodzinki obchodziła Julcia- wszystkiego najlepszego dla solenizantki!

 

 

Tydzień I

Tematyka tygodnia: Tutaj rosły paprocie

 

W tym tygodniu dzieci bliżej poznały region, w którym mieszkamy, dowiedziały się z czego słynie Śląsk, kiedy i jak powstał węgiel. Przyjrzeliśmy się pracy górnika,wiemy w jakich warunkach pracuje, jak wygląda jego strój roboczy i mundur galowy. Dowiedzieliśmy się dlaczego węgiel to "czarne złoto", a podczas wykonywania prac plastycznych malowaliśmy węglem. Poznaliśmy też śląski strój dla dziewczyn i kobiet, wiemy kto nosi wianek, a kto czepiec. Cały tydzień śpiewaliśmy piosenki na Barbórkę oraz uczyliśmy się tańców.

W środę podczas Andrzejkowych czarów dowiedzieliśmy się co nas czeka w przyszłości. A w piątek odwiedził nas ponownie pan Mateusz, tym razem opowiadał nam 4 baśnie śląskie "O Skarbniku".