WYDARZENIA

IV TYDZIEŃ

Z HAŁABAŁĄ O ZDROWIE DBAMY: CZYSTOŚĆ ZACHOWUJEMY, ZDROWO JEMY, ĆWICZYMY I SPACERUJEMY

Do tematyki zdrowia zaprosił nas Krasnal Hałabała , który przypominał nam o codziennej higienie. Piramida zdrowia przedstawiła nam jak ważny w zdrowiu jest ruch i zdrowe odżywianie. Na talerzach tworzyliśmy zdrowe śniadanie i podwieczorek. Poznając cyfrę 2 i litery „A,a”  uczestniczyliśmy w zabawach z wizytówkami imion. Zabawy w ogrodzie, spacery do parku i nad staw oraz codzienna gimnastyka, przysparzały nam wiele radości.  „Dzień Kundelka” był okazją do pokonywania toru przeszkód z wykorzystaniem tunelu. Na warsztatach bębniarskich wspaniale uczestniczyliśmy w zabawach rytmicznych. Z okazji „Dnia Dyni i Marchewki” w ogrodzie spotkaliśmy się z innymi przedszkolakami i uczestniczyliśmy w zabawach w gwarze śląskiej.  W tym dniu kosztowaliśmy pysznej zupy dyniowej i dyniowych babeczek.

III TYDZIEŃ

W ZABAWIE JESTEM LISTONOSZEM I LIST HAŁABALE PRZYNOSZĘ

Dzięki wizycie na poczcie, filmom edukacyjnym i historyjce obrazkowej poznaliśmy pracę listonosza, którą następnie naśladowaliśmy w zabawie tematycznej.  Nasz krasnal Hałabała cieszył się z każdej otrzymanej przesyłki od listonoszy i śpiewał z nami piosenkę pt. "Chodzi listonosz". Pomogliśmy listonoszowi posegregować i przeliczyć  koperty  i pocztówki. Robot Ozobot wprowadził nas w tajniki poczty tradycyjnej i nowoczesnej – poczty maila - pokonując zaprogramowaną trasę.

Poczta dawniej i dziś - filmik 

Uczyliśmy się rozpoznawać swoje imię poprzez zabawy z wizytówkami imion (metoda I. Majchrzak).

 Z radością ćwiczyliśmy i tańczyliśmy (Wychowanie do wartości, metoda Dyscyplina bez nakazów). Miło spędziliśmy czas na zabawie w ogrodzie przedszkolnym.   

II TYDZIEŃ

PANIOM ŻYCZENIA SKŁADAMY, W PARKU ZWIERZĘTA Z HAŁABAŁĄ POZNAJEMY, 

A W AKCJI CODE WEEK 21' KODUJEMY

"Dzień Dziewczynek" był okazją do upieczenia dla nich pysznych babeczek i złożenie im życzeń. W tym tygodniu świętowaliśmy również „Dzień Edukacji Narodowej”

prezentując życzenia piosenką naszym kochanym Paniom. Bardzo dziękujemy „Jagódkom” i Rodzicom za moc życzeń i niespodzianek.

DEN - film

Park stał się okazją do poznania zwierząt: jeża, wiewiórki i różnych gatunków ptaków. W ramach projektu „Oto Hałabała zna go Polska cała” wysłuchaliśmy opowiadania L. Krzymienieckiej „O gościach co nie przyszli na ucztę” i poznaliśmy gatunki ptaków odlatujących do ciepłych krajów.  W "Dniu Mycia Rąk" w łazience eksperymentowaliśmy z mydłem, utrwaliliśmy etapy dokładnego mycia rąk. Biorąc udział w międzynarodowej akcji „Code Week 2021”  kodowaliśmy na kartach pracy (Sudoku, Bystre Oczko) z Misiem Brunem (projekt Mały miś w świecie wielkiej literatury), oraz na macie na dywanie i macie wirtualnej. Programowaliśmy trasę dla robota Ozobota z wykorzystaniem puzzli i karty pracy (projekt Uczymy Dzieci Programować). Za aktywność z kodowania otrzymaliśmy Certyfikat.

I TYDZIEŃ

Z HAŁABAŁĄ MIŁYM POŚRÓD BARW JESIENI DZIEŃ ZWIERZĄT I DZIEŃ DRZEWA OBCHODZIMY

Barwy jesieni zainspirowały Hałabałę i nas do zabaw matematycznych i badawczych z kolorami. Misiaczek Ślązaczek z projektu literackiego towarzyszył nam co dzień w słuchaniu wybranych książeczek na temat zwierząt i drzew. Dzień Zwierząt był okazją do odnowienia Klubu Miłośniku Piesków. Jamnik Kabanos poznawał z nami prawa zwierząt i bardzo się cieszył jak śpiewaliśmy piosenkę „Jamniczek”. 

Piosenka Jamniczek - film

Zabawa badawcza - film 

Pieski, kotki i drzewa odzwierciedlaliśmy w pracach plastycznych. Z okazji Dnia Drzewa ułożyliśmy z siebie przepiękne drzewo. Spacery dały możliwość obserwowania przyrody: barw jesieni, drzew i zwierząt. Tydzień zakończyliśmy jesienną sesją zdjęciową.