WYDARZENIA

IV TYDZIEŃ

Z HAŁABAŁĄ CIEKAWYM RAKIETĄ LATAMY 

Niesamowitą podróż odbyliśmy z Krasnalem Hałabałą, bo aż na Księżyc… Rakieta, planety, lasery świetlne, a nawet wizyta Przybysza z innej planety przeniosły nas w przestrzeń kosmiczną. Bardzo przydała się znajomość wizytówek imion dzięki którym mogliśmy lecieć rakietą. W zabawach z guzikami Poznaliśmy litery „G,g”. Korzystając z tablicy multimedialnej poznawaliśmy różne przygody rakiety Rocky 3. Z przeróżnych przedmiotów wykonywaliśmy statki kosmiczne i Ufoludki. Śpiewaliśmy wiele piosenek o planetach, gwiazdach i rakietach. Z paniami z poradni zastanawialiśmy się co znaczy być życzliwym? Puchaty – nowo poznany bohater zachęcał na do dzielenia się dobrem. A tydzień zakończyliśmy Dniem Klocków Lego tworząc wspaniałe i odlotowe budowle.

LOT "JAGÓDEK" RAKIETĄ - filmik

"MISJA WŚRÓD GWIAZD" - filmik 

DZIEŃ KLOCKÓW LEGO (filmik) - kliknij na obrazek


III TYDZIEŃ

HAŁABALE POWIEMY, ŻE DZIEŃ BABCI I DZIADKA ŚWIĘTUJEMY

Wyjątkowy tydzień, pełen przygotowań dla naszych kochanych Babć i kochanych Dziadków. Z okazji Ich święta wierszem i piosenką składamy najserdeczniejsze życzenia. 

smile   smile   smile

Recytujemy, śpiewamy i tańczymy - kliknij na kartkę

smile  smile  smile

Alfabet życzeń dla Babci i Dziadka - kliknij na kartkę

smile  smile  smile

Sto lat - kliknij na kartkę

smile  smile  smile

GRANDMA and GRANDPA - filmik 

FILIŻANKA DLA BABCI I DZIADKA - filmik

 


II TYDZIEŃ

KRASNALKU KOCHANY WSPANIAŁĄ RODZINĘ MAMY

Rodzina stała się tematem naszych zajęć. Dużo opowiadaliśmy o swojej rodzinie, a zwłaszcza o rodzicach, babciach i dziadkach. Dla nich piekliśmy smaczne ciasto. Dzień Naklejki był okazją do obejrzenia wielu naklejek i wykorzystania ich do wykonania wspaniałych prac plastycznych. Poprzez zabawy z wizytówkami imion oraz alfabetem poznaliśmy litery "F,f". W zabawach z trójkątem poznaliśmy cyfrę 5.   

I TYDZIEŃ

Z HAŁABAŁĄ MAŁYM TEMATYKĘ PTAKÓW OMAWIAMY

 Tematyką wiodącą były ptaki, utrwaliliśmy nazwy gatunków zimujących w kraju. Piórka, klamerki, nasiona zainspirowały nas do różnych zabaw manualnych rozwijając małą motorykę. Jak również słomki, które królowały podczas zabaw z okazji Dnia Słomki do picia. Z Sową wybraliśmy książkę, którą Panie czytają w ramach projektu "Mały Miś w świecie wielkiej literatury". Poznaliśmy litery "F,f" poprzez zabawy z wizytówkami imion i alfabetem oraz utrwaliliśmy cyfrę 4 dokarmiając ptaki nasionkami.