WYDARZENIA

V TYDZIEŃ

Z KRASNALEM CIEKAWYM ZWIERZĘTA EGZOTYCZNE POZNAMY

Tydzień rozpoczęliśmy świętowaniem „Dnia Naleśnika” - było bardzo smacznie, bo któż ich nie lubi? Przystąpiliśmy do akcji „Tusz do paki karm zwierzaki”, a zwierzęta z różnych stron świata opanowały naszą salą przedszkolną. Podczas zajęć ruchowych i muzycznych wcieliliśmy się w rolę lwów, słoni, węży, żyraf, krokodyli i psocących małpek… Muzycznymi przebojami tygodnia zostały piosenki: Jestem wężem i się prężę, Słoń, Witajcie w naszej bajce. Ustawialiśmy zwierzęta od najmniejszego do największego i przeliczaliśmy je w aspekcie porządkowym. Na kartach pracy kodowaliśmy słonia utrwalając cyfry od 1 do 5. Staliśmy się też wspaniałymi słonikami podczas zabaw z rurami. Piękno zwierząt egzotycznych odzwierciedliliśmy w swoich pracach plastycznych. Wybierając się w podróż do Afryki pływaliśmy na tratwach i graliśmy na afrykańskich bębnach. Poprzez zabawy z wizytówkami imion i alfabetem poznaliśmy litery „I,i”.

Piosenka M. Tomaszewskiej "Jestem wężem i się prężę" - filmik  


III I IV TYDZIEŃ 

 Z KRASNALKIEM WSPANIAŁYM FERIE W PRZEDSZKOLU SPĘDZAMY

Krasnal Hałabała sprawił, że ferie w przedszkolu przebiegają bezpiecznie i bardzo ciekawie. Rozpoczęliśmy zabawę w Walentynki, gdzie serduszko królowało w naszych działaniach plastycznych i muzycznych. Obdarowywaliśmy się wzajemnie nie tylko serduszkami, ale dobrymi słowami. Na chwilę zamieniliśmy się w psotki kotki świętując Dzień Kota. Ile było radości podczas łapania myszki, zabawy kołowej „Uciekaj myszko do dziury” czy zabawy słuchowej „Gdzie ukryła się piszcząca myszka?”. Dla robota Ozobota pięknie zaprogramowaliśmy kocią trasę. Następnie zajęliśmy się odgrywaniem scenek różnych niebezpiecznych sytuacji z zastosowaniem numeru alarmowego 112, oraz 997,998,999.

112 numer alarmowy - filmik

 


II TYDZIEŃ

Z KRASNALKIEM KOCHANYM O ZWIERZĘTA DOMOWE DBAMY 

Zwierzęta domowe stały się główną tematyką tygodnia.  Z przyjemnością opowiadaliśmy o własnych zwierzątkach domowych. Wspaniałe zwierzątka powstawały podczas naszej działalności plastycznej. We współpracy z Polskim Centrum Programu Safer Internet przystąpiliśmy do akcji Dzień Bezpiecznego Internetu. Z misiem Bruno poznaliśmy znaczenie Internetu oraz urządzenia zaopatrzone w Wi-Fi.  Za pomocą włóczki tworzyliśmy sieć. Obejrzeliśmy filmy z serii „Owce w sieci” i stworzyliśmy zasady bezpiecznego korzystania z Internetu. Swoje przeżycia z zajęć odzwierciedliły w formie plastycznej i konstrukcyjnej. Poprzez zabawy z alfabetem i wizytówek imion poznaliśmy litery „H,h”, gdzie królem literki okazał się Hałabała. Z okazji Dnia Pizzy wszyscy robiliśmy pizze taką, jaką najbardziej lubimy.


 I TYDZIEŃ 

NA BALU W KARNAWALE TAŃCZĘ RÓWNIEŻ Z KRASNALEM

Tydzień rozpoczęliśmy krokiem tanecznym, bo towarzyszyła nam wspaniała muzyka karnawałowa i ciekawe konkursy. Nie tylko na balu bawiliśmy się radośnie, ale również w sali tańcząc ze wstążkami i balonami.

Podaj uśmiech - filmik