Temat 4 tygodnia:

Jesień w sadzie i w ogrodzie

 Kolejny smakowity tydzień przed nami ;) W tym tygodniu przenieśliśmy się do sadu i poznaliśmy wszystko co tam smacznego jest.
"Wpadła gruszka do fartuszka..."było przeliczanie, kosztowanie oraz mnóstwo zadań do wykonania.
Pomagaliśmy małemu jeżykowi zrobić zapasy na zimę. Tu dwie gruszki, tam trzy grzybki a i śliweczka też by się przydała. A do tego kto pierwszy wykona zadanie ;)

 


W tym tygodniu obchodziliśmy ,,Światowy Dzień Jabłka’’. Było jabłecznie ;) Jabłko tuuuu, jabłko tammmm o i tutaj też jabłko mam :)
Urządziliśmy wyścigi robaczków do jabłek- ale było śmiechu!!!
Wspólnie wykonaliśmy z jabłek sok. Pychotka!!!! Wszyscy chętnie wyciskali, kosztowali i o dokładkę pytali ;)

 

 

 

I jeszcze jedna ważna sprawa ;) Chcemy być zdrowi i o tym dobrze wiemy, że różne owoce sami kosztujemy! 

 

Dzień pełen atrakcji w naszych Jagódkach: tu deska, tam nożyk, ściereczki i fartuszki. Do tego owoców mnóstwo i do pracy! 

Nasze kochane przedszkolaki wykonały przepyszne szaszłyki owocowe!!! Zrobiły ich tyyyleeee że nawet pracownicy przedszkola mieli okazję na porcję witamin się załapać

 :)

A na koniec tygodnia był specjalny dzień- Dzień Chłopaka!
Nasze dziewczynki pomogły w świętowaniu, były zawody sportowe, był poczęstunek oraz moc uśmiechów!

 

 

Temat 3 tygodnia:

Jesień w parku i w lesie

 Ten tydzień zaczął nam się wyjątkowo kolorowo. Tyle mamy za oknem barw, barw Jesieni!
Przedszkolaki chętnie opowiadały o zmianach w przyrodzie, o pięknych barwach dookoła. A oprócz tematyki jesiennej odbył się w Jagódkach jeszcze jeden wyjątkowy dzień!
20 września był to niezwykły dzień! Świętowaliśmy Dzień Przedszkolaka!!!
Wybraliśmy się do sali zabaw Kraina Czarów :) Ile było radości, śmiechu i zabawy!!!
Wybrał się z nami krasnal Hałabała oj jak on nam psocił ;) Chował się to za drzewem, to w basenie z kulkami :) a później próbował odgadnąć kto jest kto, bo przedszkolaki się zmieniły...każdy miał cudnie buzię wymalowaną :)


W tym tygodniu poznawaliśmy różne gatunki drzew. staraliśmy się rozpoznać różne gatunki drzew, ich liście oraz dary jesieni, które dzięki drzewom mamy :)
Kasztanowiec daje nam kasztany, jakie było zdziwienie, że żołędzie nie rosną na żołędziowcu ;) tylko drzewo nazywa się dąb! 

Przedszkolaki poznały zwierzęta mieszkające w parkach i w lasach. I bardzo dobrze sobie radziły z wykonywaniem wszystkich przygotowanych dla nich zadań :)

Wspólnie na zakończenie tygodnia wzięliśmy udział w Powitaniu Jesieni. Na sali w Jabłuszkach czekał na nas teatrzyk przygotowany przez panie z przedszkola. Był Hałabała, który to bardzo się zmartwił....zaprosił przyjaciół, a oni... nie przyszli ;) Dzieci już wiedzą dlaczego ;)  a Wy wiecie?

 

 

 

 

Temat 2 tygodnia:

Bezpieczna droga do przedszkola

 

Ten tydzień upłynął nam na utrwalaniu zasad bezpiecznego poruszania się po drogach :) Poznaliśmy oznaczenia przejścia dla pieszych- wiecie, że zebra to nie tylko zwierzę? ;) Poznaliśmy znaki drogowe, działanie sygnalizacji świetlnej oraz wspólnie z paniami wybraliśmy się na spacer na pobliskie skrzyżowanie. Ruch był spory, mogliśmy poobserwować co się na drogach dzieje, a przy okazji mogliśmy sprawdzić zdobyte wiadomości w praktyce. 

Aż chce się zaśpiewać: Zielone światło idź, czerwone światło stój!!

 

 

 

 Jeszcze się tydzień nie skończył, a przed nami kolejny powód do świętowania :) Dzień Kropki .

Międzynarodowy Dzień Kropki to przede wszystkim święto kreatywności.

 W tym dniu powstawały wyjątkowe i niepowtarzalne kropkowe dzieła sztuki. Obchody International Dot Day to wspaniały czas do porozmawiania z dziećmi na temat ich talentów i zaprezentowania ich światu, bo każdy z nas ma w sobie jakiś ukryty talent. Dowiedzieliśmy się o tym, że aby być w czymś dobrym trzeba ćwiczyć i że czasem z niczego też może powstać COŚ ;)

 

 Na koniec tygodnia przydarzyła się nie lada gratka: Dzień szalonych fryzur!!!

Co oni mieli na głowie!!! Te kolory, wzory, gumek mnóstwo a do tego, nie uwierzycie! Pojawiły się przeróżne kształty i fantazyjne fryzury. 

Przy okazji wspólnego spotkania wszystkich grup udało nam się spotkać z panią fryzjerką. Dowiedzieliśmy się dużo o sprzętach potrzebnych w pracy fryzjera, zobaczyliśmy jak się układa fryzurę i mieliśmy okazję wspólnie zaśpiewać z okazji Dnia fryzjera serdeczne Sto lat! 

Temat 1 tygodnia:

JESTEM W PRZEDSZKOLU

 

W tym tygodniu skupiliśmy się na poznawaniu siebie nawzajem :)

Zabawach z Krasnalem Hałabałą oraz poznawaniu nowych zabawek w naszej sali. Ale nie tylko ;) 

Bo przecież "Jesteśmy Jagódki.." Były piosenki, były kolorowanki i to wszystko jagódkowe ;) 

Wspólnie urządziliśmy wycieczkę po przedszkolu. Poznaliśmy wygląd naszej sali oraz innych pomieszczeń przedszkola: szatni i naszych szafek, naszej łazienki „starszaków” gdzie odszukaliśmy swoje wieszaki na ręczniki, gabinetu pani dyrektor, kuchni oraz innych sal przedszkolnych. Krótka to była wycieczka ale ciekawa- nie codziennie możemy zajrzeć we wszystkie te miejsca ;)

Przy okazji ćwiczyliśmy właściwy stosunek do pracowników placówki i umiejętność zachowania się wobec nich.

Cały czas utrwalamy imion kolegów i koleżanek z grupy „Jagódki” oraz przyzwyczajamy się do nowych miejsc przy stolikach.

Braliśmy udział w pierwszych zajęciach z Rytmiki i co za niespodzianka!!! Pani Karolina przyniosła ukulele :) Było muzycznie, głośno i wesoło!!!

W tym tygodniu udało nam się poznać swoje „Wizytówki” i wspólnie się nimi pobawić :) Przygotowujemy się do nauki liter. Przypomnieliśmy sobie figury geometryczne: koło, kwadrat, prostokąt i trójkąt. Utrwaliliśmy również orientację schematu własnego ciała oraz orientację w przestrzeni- ale nam się Hałabała wtedy chował ;)  Rozmawialiśmy o emocjach, o sytuacjach, które nas smucą- i wspólnie się zastanawialiśmy jak możemy sobie nawzajem wtedy pomóc (dobre serduszka mają nasze przedszkolaki), o tym co nas cieszy i w jaki sposób  możemy okazywać nasze emocje. 

Utrwaliliśmy „Czarodziejskie słowa” : proszę, przepraszam, dziękuję, dzień dobry, do widzenia – już bardzo chętnie się nimi przedszkolaki posługują :)

W czwartek wzięliśmy udział w DNIU DOBRYCH WIADOMOŚCI. Mamy nadzieję, że to był dla Rodziców również dobry dzień  :)

A do tego gdy tylko pogoda dopisywała wychodziliśmy do naszego ogrodu przedszkolnego :) 

Pierwszy tydzień był bardzoooo udany :) Czekamy na kolejne tygodnie z naszymi "Jagódkami"!!!!