Temat 4 tygodnia:

"Kapie, kropi, mży.."

 

Kolejny tydzień za nami :) W tym tygodniu skupiliśmy się na tym co słychać w naszej pogodzie. Założyliśmy swoje kalendarze pogody, mieliśmy wspólny duży kalendarz pogody w sali na którym codziennie zaznaczaliśmy zaobserwowaną pogodę. Staraliśmy się być bardzo systematyczni ;)

Próbowaliśmy swoich sił jako prezenterzy pogody, omówiliśmy symbole pogody oraz to jak się możemy do danej pogody odpowiednio przygotować. 

We wtorek odbył się "Dzień kredki"- było kolorowo oraz bardzo aktywnie. Odwiedziła nas duża kredka, opowiedziała nam jak powstają kredki. Przeliczaliśmy, kolorowaliśmy oraz szukaliśmy i klasyfikowaliśmy rzeczy w określonych kolorach. Zdolne przedszkolaki świetnie sobie poradziły sobie z zadaniami :)

24 listopada wybraliśmy się na przedstawienie do Teatru do Pałacu Młodzieży na przedstawienie pt. „Jak Rumcajs uratował Cypiska”. Już sama jazda komunikacją miejską była dużym przeżyciem ;) A sam spektakl był przyjęty z dużą radością. Dużo muzyki, śmiechu, kostiumy aktorów oraz przedstawienie na dużej scenie zrobiło na dzieciach ogromne wrażenie :) Bardzo się cieszymy, że wszystkie Jagódki pięknie były ubrane :) Jak to na wizytę w Teatrze przystało :)

Na koniec tygodnia odbyło się w przedszkolu bardzo ważne wydarzenie- "Dzień Pluszowego Misia". Od samego rana tłumnie przybywały do przedszkola dzieci oraz misie. Były małe, duże i te różowe i te bardzo puchate. Wszystkie w sam raz do przytulania ;)

Były misiowe zadania, liczyliśmy razem z misiami pyszny miodek, były tańce oraz quiz "jak dobrze znamy misie z bajki?"

Na sali "Jabłuszek" odbyło się wielkie, wspólne świętowanie. Przywitał nas Krasnal Hałabała wraz z Misiem Brunem. I wyobraźcie sobie... misiu miał naderwane uszko! Na szczęście Krasnal znalazł na to radę i szybko uszko zostało naprawione! i można było zacząć świętowanie :) Każdy zaśpiewał, zatańczył ze swoim misiem. Widać było, że i dzieciom i misiom się bardzo podobało. 

 

 

Temat 3 tygodnia:

"Wiem co jem i dlatego jestem zdrowy"

 

Ten tydzień pomógł nam skupić się na tym co zdrowe, wspólnie poznaliśmy drogę „Od ziarenka do bochenka” oraz zrobiliśmy własne „wypieki” :)

„Jagódki” poznały różne rodzaje pieczywa, mogły zobaczyć , dotknąć a co najważniejsze zjeść te przygotowane pyszności. Urządziliśmy małą degustacje ;) każdy mógł coś dla siebie wybrać :) Poznaliśmy również pracę rolnika, młynarza, piekarza oraz sprzedawcy :)

Dzieci miały również okazję zobaczyć różnego rodzaju zboża. Oglądaliśmy film edukacyjny „Jak powstaje chleb” i już teraz wiemy ile trudu trzeba włożyć w to by móc skosztować pysznego chleba.

Porównywaliśmy wygląd mąki i soli, wspólnie szukaliśmy przepisu na masę solną. A gdy już masa była gotowa zabraliśmy się do pracy ;) Efekt był cudny, wszystkie bułeczki, rogaliki czy bagietki wyglądały smakowicie ;)

Wspólnie omówiliśmy Piramidę zdrowia, skupiliśmy się na tym czego w naszej diecie powinno być więcej, a czego zdecydowanie najmniej. Bo jak to pani mówi: "Co za dużo...to niezdrowo!" ;) 

Na koniec tygodnia wzięliśmy udział w „Światowym Dniu Rzucania Palenia”. Z tej okazji wysłuchaliśmy opowiadania o źródłach dymu, a nasz Dinuś w piosence wytłumaczył nam dlaczego tak ważne jest czyste powietrze. Wykonaliśmy wspólnie plakat, który mamy nadzieję wszyscy widzieli! „Nie pal! To szkodzi Tobie i mnie!”

A teraz niespodzianka ;) Jeśli będziecie w centrum Katowic tooooo wypatrujcie wśród choinek Naszego Krasnala :)

 

Temat 2 tygodnia:

"Jestem Polakiem"

 

Ten tydzień zaczął się od ważnych spraw. Zaczęliśmy rozmawiać i naszej Ojczyźnie -Polsce.

Przypomnieliśmy sobie jak wygląda nasza flaga, nasze godło, jakie kolory je tworzą. Wspólnie zaczęliśmy się uczyć „Hymnu” aby móc uczestniczyć we wspólnych obchodach Dnia Niepodległości. Wykonaliśmy wspólną dużą flagę, utrwalaliśmy najważniejsze wiadomości o Polsce. Ale o tym za chwilkę ;)

W poniedziałek wybraliśmy się na zajęcia do pobliskiej Biblioteki. Pani Kasia już tam na nas czekała oczywiście z książką oraz z mnóstwem zadań. Byliśmy detektywami :) Szukaliśmy ukrytej skrzyni z zadaniami, łączyliśmy tropy, szukaliśmy tego co nie pasuje. A czas umiliła nam pani czytając ciekawą książkę. „Jagódki” bez problemu poradziły sobie ze wszystkimi zadaniami :)

Następnie czekał nas w przedszkolu „Dzień zdrowego śniadania”. Mówiliśmy o tym co zdrowe, co lubimy jeść a na dodatek przygotowaliśmy sami swoje śniadanie :) było smacznie, kolorowo a co najważniejsze bardzo zdrowo!

Tego dnia odwiedziła nas również Pani Zdrówko. Przyniosła nam fasolki i nasz własny pojemnik. Zostaliśmy zaproszeni do przedszkolnego konkursu- która grupa uzbiera za zjedzone obiady najwięcej fasolek będzie mogła wybrać propozyjce obiadu dla całego przedszkola :) Ale informacja!! "Jagódki " bardzo dbają o swoje zdrowie, a do tego jeszcze taka nagroda ;) Trzymajcie za nas kciuki :) 

Dodatkowo dzieci, które brały udział w konkursie na Przepis na zdrowe śniadanie otrzymały ordery :) A dzieci z najzdrowszymi przepisami otrzymały pamiątkową książkę zawierającą wszystkie konkursowe przepisy! Dziękujemy za udział naszym "Jagódkom" i wspaniałym Rodzicom!!!

Na koniec tygodnia działy się jeszcze bardzo ważne rzeczy. Wspólnie z innymi grupami spotkaliśmy się w sali „Jabłuszek” by wspólnie świętować Dzień Odzyskania Niepodległości. Przedszkolaki były pięknie ubrane, każdy otrzymał biało-czerwony kotylion i byliśmy gotowi do wspólnego udziału w akcji „Szkoła do Hymnu”. Równo o godzinie 11.11 w naszym przedszkolu rozbrzmiał uroczyście śpiewany Hymn :) Brawo „Jagódki”!

W tym dniu obchodziliśmy jeszcze dzień naszego małego przyjaciela- „Dzień Jeża”.

Przedszkolaki mogły zapoznać się ze zwyczajami małego zwierzaka, wspólnie zrobiliśmy na tablicy zadania związane m.in. z tym co jeże lubią jeść. Robiliśmy jeszcze zadania związane z liczeniem, pracę plastyczną oraz zdjęcia w naszej Fotobudce :)

 

 

Temat 1 tygodnia:

"Bajki i bajeczki"