WRZESIEŃ / PAŹDZIERNIK

TYDZIEŃ V

JESIEŃ W OGRODZIE

Wizytę w ogrodzie rozpoczęliśmy od wysłuchania wiersza o ogrodzie warzywnym. Skrzat Borówka zaprosił nas do ogrodu swojego przyjaciela Skrzata Konewki i pokazał, że w ogrodzie rosną nie tylko warzywa, ale także owoce, drzewa, kwiaty, a ogród jest domem wielu zwierząt i owadów. Następnie wyruszyliśmy na wycieczkę do warzywniaka, aby poszukać warzyw, które występowały w poznanym przez nas wierszu. Idąc do warzywniaka, nie zapomnieliśmy o naszej przyjaciółce wiewiórce z parku. Po raz kolejny wyszła nam na spotkanie, a my poczęstowaliśmy ją orzechami - SPOTKANIE Z WIEWIÓRKĄ.

Poznaliśmy kolejną literę alfabetu "C, c" oraz cyfrę "3".

Świętowaliśmy "Dzień Chłopaka", biorąc udział w kosmicznej dyskotece i pysznym poczęstunku. Chłopcy, aby udowodnić, że są super chłopakami musieli pokonać tor przeszkód. Następnie dziewczynki obdarowały swoich kolegów "odznakami Super Chłopaka".

Kupiliśmy ogórki i przyprawy w warzywniaku, aby poznać proces kiszenia ogórków. Teraz każdego dnia obserwujemy co się dzieje z naszymi  "zapasami na zimę";)

W ramach Dnia Głośnego Czytania, p. Beatka (nasza woźna) przeczytała nam opowiadanie, pt.: "Wędrówki Małego Kasztanka" autorstwa Doroty Kluski.

W piątek wraz z całą społecznością przedszkola z okazji Dnia Lekarza wykonaliśmy kartkę wdzięczności dla wszystkich lekarzy. W ten sposób wyraziliśmy wdzięczność za trud ich pracy i wielkie serce.

Ulubione piosenki tego tygodnia to: "Cebula Celestyna" oraz "Na straganie".

TYDZIEŃ IV

JESIEŃ W SADZIE

W szalonych fryzurach na głowach rozpoczęliśmy tydzień od świętowania "Dnia Przedszkolaka". To był dzień pełen radości. Wzięliśmy udział w wielu zabawach muzyczno - ruchowych, w zabawach z chustą Klanzy, w zawodach sportowych skacząc w workach, w zabawach plastycznych, spadł na nas deszcz kolorowych balonów, a na koniec otrzymaliśmy medale i upominki.

Poznaliśmy literę "B, b", znak "+" i "=". Utrwaliliśmy cyfrę 2.

Braliśmy udział w literackim spotkaniu z Misiową Mamą.

Odwiedziła nas Pani Jesień wraz ze swoimi dzielnymi Jeżykami.

Tak jak obiecaliśmy posprzątaliśmy nasz mały pobliski świat.

A głównym tematem tygodnia były oczywiście owoce i warzywa, którymi każdej jesieni obdarza nas Pani Jesień. Była to doskonała okazja, aby porozmawiać o tym jak ważne jest spożywanie warzyw i owoców każdego dnia.

TYDZIEŃ III

JESIEŃ W PARKU I W LESIE

Miniony tydzień był czasem poznawania piękna przyrody Parku Chorzowskiego, Stawu Maroko oraz naszego osiedla. Dzięki pięknej pogodzie mogliśmy wychodzić na spacery i z bliska przyglądać się zmieniającym się drzewom, ich owocom oraz ptakom, które można spotkać nad stawem. Ze spacerów przynieśliśmy wiele jesiennych skarbów: kasztanów, żołędzi, szyszek, liści ... , które ubogacają nasz jesienny kącik przyrody:)

Wraz z całą społecznością przedszkola obchodziliśmy Dzień Kropki. Poznaliśmy historię małej Vashti i odkryliśmy, że każdy z nas posiada jakiś wyjątkowy TALENT. Jedni z nas pięknie rysują, inni tańczą, jeszcze inni są mistrzami w szybkim bieganiu, a inni w pilnowaniu porządku w naszej sali. Kropka towarzyszyła nam w zabawach dydaktycznych, plastycznych i muzycznych.

Poznaliśmy cyfrę 2 i literę A,a.

Każdego dnia śpiewaliśmy piosenki: "W parku" i "Jesienny walczyk". W piątek mięliśmy sprzątać świat, ale deszcz nam to uniemożliwił. Jednak przypomnieliśmy sobie jak ważna jest segregacja śmieci i jeśli tylko wyjdzie słońce to ruszymy na nasze osiedle, aby posprzątać nasz mały świat :)

TYDZIEŃ II

BEZPIECZNA DROGA DO PRZEDSZKOLA

Wrzesień jest miesiącem, w którym zawsze poruszamy temat BEZPIECZEŃSTWA i odnawiamy przystąpienie do KLUBU SZNUPKA. Rozmawialiśmy na temat tego, że ulica nie jest do zabawy. Omawialiśmy jak w bezpieczny sposób dotrzeć do przedszkola i wrócić do domu z przedszkola. Poznawaliśmy znaki drogowe i utrwalaliśmy kształty figur geometrycznych. Przypomnieliśmy sobie numery alarmowe. Wzięliśmy udział w spotkaniu online z policjantem. Wyznaczaliśmy najkrótszą drogę dotarcia Chase'a (bohatera Psiego Patrolu) na miejsce wypadku na macie do kodowania. Na naszych zajęciach poznaliśmy takie piosenki jak: "Zebra", "Na ulicy" i "Piosenka o zasadach na jezdni". Wraz z innymi grupami z przedszkola braliśmy udział w DNIU DOBRYCH WIADOMOŚCI. Tego dnia nasi rodzice otrzymali wieści od Hałabały, który lubi dawać dzieciom pochwały :)

TYDZIEŃ I

JESTEM PRZEDSZKOLAKIEM

Czas wakacji już za nami. Grupa JARZĘBINEK z radością wróciła do przedszkola, gotowa na podjęcie nowych przygód z Krasnalem Hałabałą w tym roku. Przypomnieliśmy sobie nazwy pracowników oraz najważniejszych pomieszczeń w naszym przedszkolu, powtórzyliśmy najważniejsze zasady bezpieczeństwa obowiązujące w przedszkolu, ustaliliśmy nasz grupowy KONTRAKT. Uczyliśmy się piosenki, pt.: "Idzie lasem Pani Jesień", braliśmy udział w zabawach z literami i  zabawach matematycznych (utrwaliliśmy cyfrę 1), nie zabrakło również zabaw muzyczno - ruchowych oraz zabaw w ogrodzie.