LISTOPAD

TYDZIEŃ IV

TEMAT KOMPLEKSOWY:

KSIĄŻECZKI Z PRZEDSZKOLNEJ PÓŁECZKI.

"Mała książka, wielki człowiek, który w niej odkryje skarb więc nie czekaj ruszaj w drogę po przygodę, a litery wskażą szlak". Szlak zabaw w tym tygodniu wyznaczały nam książeczki z przedszkolnej półeczki. Od poniedziałku każdego dnia tworzyliśmy strony własnej książki, aby w piątek złożyć ją w całość. Wybraliśmy się na wirtualny spacer po bibliotece i księgarni, poznaliśmy budowę książki oraz etapy jej powstawania.

Rozmawiając o książkach chętnie zajrzeliśmy do przygód naszego kochanego Hałabały i tak wysłuchaliśmy opowiadania, pt.: "Jak się krasnal z sójkami za morze wybierał" i przedstawiliśmy jego treść w mini teatrzyku, a tym samym zrealizowaliśmy listopadowe zadanie z projektu "Oto Hałabała, zna go Polska cała".

Zrealizowaliśmy koleje zadanie z III modułu "Małego Misia w Świecie Wielkiej literatury" i wzięliśmy udział w turnieju wiedzy o Polsce.

Utrwaliliśmy kolejną literę alfabetu "I, i" i cyfrę "7".

25 listopada świętowaliśmy DZIEŃ MISIA. Poznaliśmy "Historię Misia", nauczyliśmy się piosenki, pt.: "Czytaj razem z misiem", w zespołach poukładaliśmy misiowe puzzle, posklejaliśmy z nich obrazek, a następnie biało - czarne misie zamieniliśmy w tęczowe misie. Dzięki rodzicom, którzy udostępnili zdjęcia naszych ukochanych misiów mogliśmy o nich opowiedzieć naszym kolegom i koleżankom. DZIĘKUJEMY:)

 

mała książka wielki człowiek który w niej odkryje skarb więc nie czekaj ruszaj w drogę po przygodę a litery wskażą szlak

Tekst pochodzi z https://www.tekstowo.pl/piosenka,mieczyslaw_szczesniak,mala_ksiazka___wielki_czlowiek.html
mała książka wielki człowiek który w niej odkryje skarb więc nie czekaj ruszaj w drogę po przygodę a litery wskażą szlak

Tekst pochodzi z https://www.tekstowo.pl/piosenka,mieczyslaw_szczesniak,mala_ksiazka___wielki_czlowiek.html
mała książka wielki człowiek który w niej odkryje skarb więc nie czekaj ruszaj w drogę po przygodę a litery wskażą szlak

Tekst pochodzi z https://www.tekstowo.pl/piosenka,mieczyslaw_szczesniak,mala_ksiazka___wielki_czlowiek.html
mała książka wielki człowiek który w niej odkryje skarb więc nie czekaj ruszaj w drogę po przygodę a litery wskażą szlak

Tekst pochodzi z https://www.tekstowo.pl/piosenka,mieczyslaw_szczesniak,mala_ksiazka___wielki_czlowiek.html
mała książka wielki człowiek który w niej odkryje skarb więc nie czekaj ruszaj w drogę po przygodę a litery wskażą szlak

Tekst pochodzi z https://www.tekstowo.pl/piosenka,mieczyslaw_szczesniak,mala_ksiazka___wielki_czlowiek.html

 

LISTOPAD

TYDZIEŃ III

TEMAT KOMPLEKSOWY:

KAPIE, KROPI, MŻY.

Za oknami deszcz i dlatego w minionym tygodniu podejmowaliśmy temat jesiennej pogody. W muzyce, w naszym otoczeniu oraz na spacerze i ogrodzie poszukiwaliśmy dźwięków jesiennej pogody. Każdego dnia na kalendarzu pogody rysowaliśmy pogodę, która aktualnie była za oknem. Wiemy skąd bierze się deszcz oraz jak należy się ubrać, idąc na jesienny spacer.  Braliśmy udział w zabawach badawczych w roli głównej z wodą. Odkryliśmy, że woda ma trzy stany skupienia: ciekły, stały i lotny. Wzięliśmy udział w eksperymencie, w którym parasolki "gubiły" kolory. Każdego dnia oddawaliśmy się plastycznym aktywnościom i na wiele różnych sposobów przedstawialiśmy deszcz.

Utrwaliliśmy kolejną literę alfabetu: "H, h" oraz cyfrę 6.

W piątek wzięliśmy udział w DNIU KREDKI. Okazuje się, że kredka jest fantastycznym narzędziem do rysowania, ale również przedmiotem, który rozwija na wiele sposobów dziecięcą wyobraźnię.

- kliknij w obrazek i baw się razem z nami:)

- zaśpiewajcie i zagrajcie razem z nami :)

LISTOPAD

TYDZIEŃ II

TEMAT KOMPLEKSOWY:

MAŁY PATRIOTA.

W poniedziałek wzięliśmy udział w "Dniu Zdrowego Śniadania". Każde z dzieci przygotowało sobie własne śniadanie, a potem każdy narysował na talerzu swoje ulubione śniadanie. Wraz z Hałabałą nauczyliśmy się wierszyka:

- KLIKNIJ W OBRAZEK :)

Będziemy się starać zjadać każdego dnia śniadanie, aby mieć SUPERMOC:)

"Dziecko to taki patriota mały na co dzień, a nie od święta. Polską znam flagę i polskie godło. Hymn ojczysty pamiętam...". Jarzębinki w tym tygodniu nauczyły się czterech zwrotek hymnu Polski i wzięły udział w akcji "Szkoła do hymnu". Poznały historię powstania państwa Polskiego, symbole narodowe, najważniejsze miasta Polski. Wyznaczaliśmy trasę dla Ozobota wokół mapy Polski. Nauczyliśmy się śpiewać jednej z pieśni patriotycznych:

- KLIKNIJ W OBRAZEK :)

W środę świętowaliśmy Dzień Jeża poprzez udział w zabawach dydaktycznych, muzyczno - ruchowych i plastycznych. Dzieci wzięły udział w jeżykowej sesji fotograficznej.

LISTOPAD

TYDZIEŃ I

TEMAT KOMPLEKSOWY:

DBAM O ZDROWIE.

Każda Jarzębinka wie jak jesienią odpowiednio do pogody ubrać się. Wraz z

Zuzką Wiruską przypomnieliśmy sobie, że dla naszego zdrowia ważne jest

także ubranie, które zakładamy na siebie, gdy wychodzimy, np. na spacer.

Nie zabrakło także rozmów na temat zdrowego odżywiania i poszczególnych

pięter piramidy żywienia. Doskonale wiemy jak dbać o higienę osobistą oraz

porządek wokół siebie. Ruch to zdrowie, dlatego gdy tylko pogoda na to

pozwalała wychodziliśmy na podwórko do ogrodu bądź na spacer.

Utrwaliliśmy literę G, g. Przeliczaliśmy w zakresie 10, używając znaków

matematycznych "+", "-", "=".

Ukończyliśmy realizację II Modułu Małego Misia w świecie literatury -

Kodujemy z Małym Misiem.

Z okazji "Międzynarodowego Dnia Bajek" wzięliśmy udział w spotkaniu z

panem Mateuszem, który wziął na warsztat bajkę o "Trzech Świnkach".

To było bardzo żywiołowe spotkanie. Dziękujemy:)