STYCZEŃ

TYDZIEŃ IV

TEMAT KOMPLEKSOWY:

PRĄD ELEKTRYCZNY

"Prąd elektryczny" to bardzo ciekawy i ważny temat, który bardzo zainteresował naszą grupę. Dowiedzieliśmy się czym jest prąd i jakie mogą być jego źródła, np. węgiel kamienny, wiatr, woda. Wiemy co to są odnawialne i nieodnawialne źródła energii. Poznaliśmy drogę jaką musi pokonać, np. wiatr, aby zasilić gniazdko  w naszym domu i uruchomić pralkę ;) Każdego dnia śpiewaliśmy piosenkę o ELEKTRYCZNYM PRĄDZIE DrobNutek :) Rozmawialiśmy na temat działania różnych urządzeń elektrycznych i tego jak bardzo ułatwiają życie nam ludziom.

Poznaliśmy kolejną literę alfabetu: "M,m". Martynka została królową wielkiej litery, a Maciek królem. Król i królowa poczęstowali Jarzębinki "mandarynkami" :)

Braliśmy udział w wielu zabawach matematycznych. Utrwalaliśmy poznane liczby, dodając i odejmując na konkretach.

W piątek świętowaliśmy MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ KLOCKÓW LEGO. Uwielbiamy wznosić budowle z klocków LEGO. To był fantastyczny dzień pełen kreatywnych zabaw. Tym razem bawiliśmy się klockami,  doskonaląc umiejętności czytania i liczenia.

STYCZEŃ

TYDZIEŃ III

TEMAT KOMPLEKSOWY:

ŚWIĘTO BABCI I DZIADKA

- proszę kliknąć w zdjęcie powyżej

- kliknij w zdjęcie i posłuchaj:)

 

W tym tygodniu nadszedł czas nagrania przedstawienia dla naszych kochanych babć i dziadków oraz przekazania im prezentów:) Był to dla nas okres wytężonej pracy, ale również ogromnej radości z tego, że mogliśmy dla nich wystąpić na "naszej przedszkolnej scenie".

W nagrodę za nasz występ w  sali Jarzębinek zamieszkały PATYCZAKI :) Już od dawna jesteśmy "przyjaciółmi piesków", a teraz obiecujemy, że będziemy opiekować się patyczakami :)

W środę spędziliśmy bardzo miły dzień. Bohaterem dnia był POPCORN. Popcorn i "Smerfy" to coś co Jarzębinki lubią najbardziej ;)

Utrwaliliśmy kolejną literę alfabetu, literę "Ł, ł". Babcia Łucja dała nam łakotki, a dziadek Łucjan, pracując łopatą  w swoim ogródku odnalazł tajemnicze łapy ;)

Na koniec tygodnia odwiedziły nas panie z Poradni Psychologiczno- Pedagogicznej. Poprowadziły dla nas zajęcia na temat tego czym jest  ŻYCZLIWOŚĆ.

STYCZEŃ

TYDZIEŃ II

TEMAT KOMPLEKSOWY:

DZIEŃ BABCI I DZIADKA TUŻ, TUŻ ...

Zbliżają się dwa szczególne dni to 21 styczeń DZIEŃ BABCI i 22 styczeń DZIEŃ DZIADKA. W związku z tym szykujemy dla babć i dziadków małą niespodziankę:) Uczymy się piosenek, wierszyków, tańców wygibańców, przygotowujemy prezenty, a nawet upiekliśmy ciasto dla "babki i stażika".

We wtorek świętowaliśmy DZIEŃ NAKLEJKI. Na początek ozdobiliśmy naklejkami różne części garderoby babci i dziadka :) Następnie projektowaliśmy nasze wymarzone naklejki i stworzyliśmy niezwykłe obrazy, gdzie punktem wyjścia była właśnie naklejka.

Utrwaliliśmy wielką i małą literę L, l na podstawie następujących wyrazów: lala, las, lis, Lila, Lena. Nasze Lenki zostały królowymi wielkiej litery L.

Wzięliśmy także udział w wielu ciekawych zabawach matematycznych, gdzie główną bohaterką była cyfra 9.

Za sprawą realizacji innowacji "Z Hałabałom rajzujymy i śląski region poznajymy" w piątek odwiedzili nas bardzo mili goście "babka i stażik". Po raz kolejny nauczyli nas kilku nowych słów, pochodzących z gwary śląskiej. Dziękujemy za pyszne maszkety :)

STYCZEŃ

TYDZIEŃ I

TEMAT KOMPLEKSOWY:

WITAMY NOWY ROK

Na dobry początek roku życzyliśmy sobie SZCZĘŚLIWEGO NOWEGO ROKU :):):) Mamy nadzieję, że razem z Hałabałą przeżyjemy w nim wiele niezwykłych przygód.

Na podstawie opowiadania "Dwunastu braci" Doroty Kossakowskiej i piosenki o tym samym tytule nieznanego autora utrwaliliśmy nazwy oraz cechy charakterystyczne dwunastu miesięcy. Wzbogaciliśmy również naszą  wiedzę na temat czterech pór roku. 4 stycznia obchodziliśmy DZIEŃ SPAGHETTI:) Okazuje się, że makaron potrafi rozbudzać nie tylko apetyt przedszkolaków, ale i ich wyobraźnię :)

Utrwaliliśmy wielką i małą literę K, k na podstawie następujących wyrazów: Kornelia, Kacper, kula, krokus, kot, kolce. Kornelka została królową wielkiej litery K, a Kacper królem wielkiej litery K.

Zapraszamy do wspólnego śpiewania piosenki o dwunastu miesiącach:

- kliknij w obrazek i ucz się razem z nami:)

 

- kliknij w obrazek powyżej :)