KWIECIEŃ

TYDZIEŃ IV

TEMAT KOMPLEKSOWY:

JESTEM POLAKIEM, JESTEM EUROPEJCZYKIEM.

Poniedziałek rozpoczęliśmy uczczeniem ŚWIATOWEGO DNIA KSIĄŻKI. Odwiedził nas Pan Ryś i przeczytał jedno z opowiadań naszego ukochanego KRASNALA HAŁABAŁY. Wykonaliśmy zakładki do książek i plakaty upamiętniające ten dzień. Była to również okazja do wykonania jednej z naszych ulubionych piosenek, pt.: "Mała książka, wielki człowiek".

W środę wzięliśmy udział w kolejnym spotkaniu "BAŚNI NA WARSZTACIE". Głównymi bohaterami tym razem było sympatyczne rodzeństwo, a mianowicie JAŚ I MAŁGOSIA. Pan Mateusz i tym razem wywołał w nas wiele radości :)

Tematem tego tygodnia był nasz kraj Polska i kontynent,w którym leży czyli Europa.  Utrwaliliśmy symbole narodowe oraz Hymn Polski. Wyruszyliśmy na wycieczkę odwiedzając różne regiony Polski i ich legendy.

JARZĘBINKI ŚPIEWAJĄ HYMN POLSKI

- posłuchajcie

PIOSENKA O FLADZE BIAŁO - CZERWONEJ

- posłuchajcie

 

KWIECIEŃ

TYDZIEŃ III

TEMAT KOMPLEKSOWY:

DBAMY O ZIEMIĘ.

"Moja planeta Ziemia z roku na rok się zmienia, zmienia się tu, zmienia się tam. Ja na niej mieszkam więc o nią dbam". Głównym celem tego tygodnia było zaszczepienie w dzieciach chęci wdrażania w życie zasad małego ekologa. Stworzyliśmy odznaki małego ekologa oraz plakat/plakaty, które informują nas o tym w jaki sposób dbać o Ziemię. Wiemy co Ziemię cieszy, a co smuci. Przypomnieliśmy sobie co oznacza słowo recykling oraz ustaliliśmy, do których pojemników należy wrzucać dane odpady.

W czwartek wybraliśmy się do pobliskiej Miejskiej Biblioteki na zajęcia biblioteczne. Tematem spotkania były kolory. Rozmawialiśmy o kolorach tęczy, o znaczeniu kolorów w reklamie oraz przyrodzie.

Utrwaliliśmy literę "W,w". Doskonaliliśmy umiejętności matematyczne.

W piątek, świętując urodziny Matki Ziemi przy zgaszonym świetle i uchylonych oknach słuchaliśmy "oddechu" Ziemi. A na koniec Święta Ziemi wykonaliśmy piosenkę tygodnia, pt.: "Moja planeta Ziemia":

KWIECIEŃ

TYDZIEŃ II

TEMAT KOMPLEKSOWY:

WIELKANOC.

To był tydzień niezwykłych wydarzeń:) W poniedziałek braliśmy udział w przedszkolnym DNIU KURCZACZKÓW. We wtorek piekliśmy świąteczne baby czyli po śląsku "zisty". W środę cała nasza mała społeczność zjadła świąteczne Śniadanie Wielkanocne. Po śniadaniu udaliśmy się do ogrodu szukać jajek niespodzianek. W czwartek słońce zaświeciło tak mocno, że w końcu poczuliśmy prawdziwą wiosnę. Tego dnia przyglądaliśmy się naszej małej plantacji fasolek. Mamy nadzieję, że słońce w końcu zagości u nas dłużej i będziemy mogli przesadzić fasolki do ogrodu. A w piątek zaprosiliśmy naszych kolegów i koleżanki z innych grup oraz cały personel przedszkola na występ z okazji zbliżających się świąt.

KWIECIEŃ

TYDZIEŃ I

TEMAT KOMPLEKSOWY:

W GOSPODARSTWIE.

W poniedziałek odwiedziły nas dwa sympatyczne krasnoludki i razem z nimi wzięliśmy udział w "Niezwykłej misji Krasnala Dobroduszka", odwiedzając Warszawę, Kraków, Zakopane i Wrocław. Przy okazji przypomnieliśmy sobie zasady segregacji śmieci.

W tym tygodniu mięliśmy również okazję wziąć udział w głosowaniu na najpiękniejszy portret "Pani Wiosny i Pana Wiosny".

7 kwietnia w ŚWIATOWYM DNIU ZDROWIA zachęcaliśmy naszą małą społeczność do jedzenia owoców i warzyw.

- kliknij w obrazek

Przez cały tydzień zaglądaliśmy na wiejskie podwórko, poznając jego mieszkańców. Wiemy jakie są cechy charakterystyczne dla wsi i dla miasta. Znamy domy zwierząt gospodarskich, odgłosy jakie z siebie wydają oraz produkty, które nam dają.

Utrwaliliśmy poznane dotąd samogłoski i spółgłoski oraz cyfry i liczby. Naszą uwagę skupiliśmy na literce u/ó.

Odwiedziliśmy nasz ogród, który każdego dnia staje się coraz zieleńszy i bardziej pachnący. Szykujemy się do Świąt Wielkanocnych ... ;)