MAJ

TYDZIEŃ IV

TEMAT KOMPLEKSOWY:

MOJA RODZINA.

"Mamo..., tato... czy Ty o tym wiesz jak ja kocham Cię! Za uśmiech, za przytulasy, za miłość każdego dnia...", i dlatego w prezencie dla naszych rodziców podarowaliśmy to co najlepiej potrafimy czyli nasz śpiew, taniec, nasze poczucie humoru - nasze przedstawienie zatytułowane "Historia mamy i taty".

- kliknij i obejrzyj :)

- kliknij i obejrzyj :)

- kliknij i obejrzyj :)

Oprócz wyjątkowego dnia, jakim był Dzień Mamy i Taty świętowany w naszej grupie przyglądaliśmy się fascynującemu życiu ślimaków, obchodząc Dzień Ślimaka.

Zrealizowaliśmy majowe zadanie z projektu: "Oto Hałabała zna go Polska cała".

- kliknij w obrazek i obejrzyj galerię naszych przepięknych makowych ogrodów:)

 

Odwiedziła nas pani Kasia z Miejskiej Biblioteki Publicznej nr 14, czytając nam wiersze opowiadające o tym, że "W maju jest jak w gaju".

W piątek wzięliśmy udział w "Zajęciach pod chmurką", realizując ostatni moduł projektu "Mały Miś w świecie literatury".

 

MAJ

TYDZIEŃ III

TEMAT KOMPLEKSOWY:

PRZYGOTOWANIA DO ŚWIĘTA RODZINY.

Przygotowania Jarzębinek do spotkania z okazji DNIA MAMY I TATY w naszym przedszkolu ruszyły "pełną parą", ale niech to jeszcze przez chwilę będzie tajemnicą ... ;)

W poniedziałek wzięliśmy udział w pierwszym w przedszkolu Hałabały ŚLĄSKIM FUSBALU MUNDIALU :) Wyobraźcie sobie, że jedyna bramka, która padła na tym turnieju należała do naszego zawodnika. BRAWO Mateuszku!!!:)

W czwartek przyglądaliśmy się niezwykłemu życiu pszczół. Rozmawialiśmy na temat wielkiej roli pszczół, wykonaliśmy wiele ciekawych zadań, gdzie bohaterkami były pszczółki i oczywiście degustowaliśmy przepyszny i zdrowy miód. Następnie dzieci, biorące udział w konkursie plastycznym "Pszczoła - mój przyjaciel" otrzymały dyplomy. Gratulujemy:):):)

Na koniec tygodnia pojechaliśmy autokarem do TEATRU DZIECI ZAGŁĘBIA na sztukę, pt.: "Plastusiowy Pamiętnik". Tosia i jej przyjaciel z plasteliny dali  nam jedną cenną wskazówkę, abyśmy szanowali rzeczy które nas otaczają i służą nam w codziennym życiu.

 

MAJ

TYDZIEŃ II

TEMAT KOMPLEKSOWY:

ZABAWY W TEATR.

W tym tygodniu Jarzębinki "odwiedziły" najbardziej magiczne miejsce na świeci, gdzie czarodziejskie jest wszystko na co patrzymy, a mianowicie TEATR. Dzieci poznały aż 14 rodzajów teatru i brały udział w wielu zabawach w teatr. Wiadomo nie od dziś, że Jarzębinki uwielbiają wcielać się w różne role i wychodzi im to wspaniale i tym razem było tak samo:)

W piątek z okazji zbliżającego się DNIA NIEZAPOMINAJKI (15.05.) wysłuchaliśmy opowiadań o niezwykłej mocy niezapominajek, szukaliśmy niezapominajek w naszym ogrodzie, wykonaliśmy piękne kartki, bransoletki,a na koniec posadziliśmy naszą własną niezapominajkę. Przy okazji tego święta przesadziliśmy nasze fasolki, które do tej pory rosły na naszym oknie, a teraz będą cieszyć nas w ogródku.

Utrwaliliśmy literę "Z,z", ćwicząc jej pisownię i próbując czytać proste sylaby i wyrazy zawierające tą literę oraz doskonaliliśmy nasze umiejętności matematyczne.

MAJ

TYDZIEŃ I

TEMAT KOMPLEKSOWY:

KSIĄŻECZKI Z MOJEJ PÓŁECZKI.

To był krótki tydzień, ale bardzo ciekawy. W środę obchodziliśmy DZIEŃ STRAŻAKA. Wykonaliśmy fantastyczne wozy strażackie i wzięliśmy udział w zabawach, które pozwoliły nam się poczuć małymi strażakami. Każdego dnia rozmawialiśmy na temat wielkiej mocy książek. Wyjaśniliśmy takie pojęcia jak: mol książkowy i książkożerca. Okazuje się, że świetnie znamy treści wielu popularnych bajek i baśni. Zakończyliśmy realizację V Modułu Małego Misia w Świecie Wielkiej Literatury - BAJARZ MISIOWY. Utrwaliliśmy literę Y,y i jak zawsze wykonywaliśmy wiele ciekawych zadań z matematyki ;) Codziennie bawiliśmy się w naszym ogrodzie, ciesząc się piękną wiosną :)