LISTOPAD

TYDZIEŃ IV

TEMAT TYGODNIA: Chcę mieć przyjaciela.

Od dawien dawna wiadomo, że najlepszym przyjacielem człowieka jest pies :) Nie tylko!:) Okazuje się, że jest nim też kot, chomik, a nawet pająk czy kury?;)

Miniony tydzień był czasem spotkań z naszymi pupilami domowymi. Dzieci doskonale wiedzą jak należy zajmować się swoimi zwierzakami. Ogromną radość sprawiła im możliwość przedstawienia swoich zwierząt koleżankom i kolegom z grupy.

We wtorek poszliśmy do Szkoły Podstawowej nr 58 na zajęcia z logopedą.

Natomiast w czwartek wybraliśmy się autobusem do Pałacu Młodzieży na przedstawienie, pt.: "Rumcajs i Cypisek". Dzieci były bardzo zadowolone po wyjściu z teatru i trzeba przyznać, że dzielnie zniosły trud podróży. Jesteśmy z nich bardzo dumne! :):)

Utrwaliliśmy literę "J,j" i literę "K,k". Tym razem naszymi królowymi wielkiej litery zostały Kornelki:) W dalszym ciągu utrwalamy cyfrę 6.

Obchodziliśmy dwa nietypowe święta: DZIEŃ KREDKI i DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA.

 

- KLIKNIJ W ZDJĘCIE I POSŁUCHAJ :)

LISTOPAD

TYDZIEŃ III

TEMAT TYGODNIA: Jesienna pogoda.

 "W czasie deszczu dzieci się nudzą?". Ależ skąd! :) Uwielbiamy zabawy z wodą!. Na przykład wyczarowaliśmy zaczarowaną kałużę, w której było widać nasze odbicia. Doskonale opanowaliśmy umiejętność rozkładania i składania parasoli. Dodatkowo okazało się, że parasol jest świetnym rekwizytem, który można wykorzystać w tańcu i wygrywaniu rożnych rytmów.

Każdego dnia rozmawialiśmy o listopadowej pogodzie, obserwowaliśmy pogodę za oknem i wypełnialiśmy symbolami pogody nasze kalendarze pogodowe.

Wysłuchaliśmy kolejnej bajki z Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego BAJKI - POMAGAJKI magiczno moc bajkoterapii , pt.: "Czarna wrona",  o małym Szymku i wronie Werce, która opowiadała o tym jak należy się zachować, gdy się zgubimy (moduł - bezpieczeństwo poza domem).

Z okazji "Światowego Dnia Rzucania Palenia" wysłuchaliśmy opowieści Dinozaura Dinka o różnych źródłach dymu, a następnie wspólnymi siłami wykonaliśmy plakat pod hasłem "Nie pal, nie pal, nie pal! To szkodzi TOBIE i MNIE!".

Utrwaliliśmy literę "I, i" oraz cyfrę 6.

LISTOPAD

TYDZIEŃ II

TEMAT TYGODNIA: Jestem małym patriotą.

 

Polska - to są wierzby i bociany

Polska - to są dłonie mojej mamy

Polska - to Kopernik i Skłodowska

Ja i Ty to właśnie Polska

Jak rozmawiać z dziećmi o Polsce, o jej historii, o patriotyzmie? Najłatwiej i najlepiej poprzez muzykę - pieśni i piosenki. Jarzębinki w minionym tygodniu wysłuchały opowieści o naszym kraju, poznały legendę "O powstaniu państwa Polskiego" oraz przypomniały sobie "Katechizm dziecka Polskiego" i "Mazurek Dąbrowskiego". Na koniec patriotycznych rozważań wzięliśmy udział wraz z całą społecznością przedszkola w uroczystym odśpiewaniu hymnu Polski za sprawą akcji "Szkoła do Hymnu".

We wtorek po raz kolejny wzięliśmy udział w "Dniu Zdrowego Śniadania". Z tej okazji stworzyliśmy pierwszą w naszym przedszkolu Książkę Kucharską z przepisami na zdrowe śniadania. W książce znalazły się przepisy: Huberta i jego mamy, Mateusza i jego mamy, Olhy i jej mamy, Gabrysia i jego mamy oraz Amelki, Martynki i ich mamy. Dziękujemy :)

Utrwaliliśmy literę "H, h" - Hania została królową wielkiej litery H, a Hubert królem wielkiej litery H. Dzieci doskonale liczą w zakresie 5, dodatkowo poznały waluty obowiązujące w Polsce oraz nominały poszczególnych monet. 

W czwartek obchodziliśmy DZIEŃ JEŻA. Z tej okazji wzięliśmy udział w wielu ciekawych zabawach dydaktycznych w roli głównej z jeżem, zabawach plastycznych, kreatywnych i językowych.

Zrealizowaliśmy listopadowe zadanie KLUBU PRZEDSZKOLI KRASNALA HAŁABAŁY, wysłuchując rozdziału o tym "Jak się Krasnal z jeżami w cenzurowane bawił" i wykonując plastelinowe jeże.

LISTOPAD

TYDZIEŃ I

TEMAT TYGODNIA: Dbamy o zdrowie jesienią.

"Piosenka o niezdrowym jedzeniu" podobnie jak w poprzednich latach stała się hitem tygodnia, gdzie główną tematyką było ZDROWIE. Dzieci doskonale wiedzą jakie produkty szkodzą ich zdrowiu, i przyznają, że mimo wiedzy czasem ulegają drobnym pokusom i zjadają coś niezdrowego. Budujące jest to, że każdego dnia z przedszkolnych talerzy znikają wszystkie owoce:) Z warzywami bywa gorzej, ale Jarzębinki obiecały, że będą się starały zjadać zupy i surówki. Nasze starszaki nie chcą być jak brudas z "Piosenki o brudasie i czyściochu", dlatego każdego dnia myją zęby i ręce w przedszkolu, a w domu dbają o czystość całego swojego ciała. Ruch to zdrowie każdy przedszkolak Wam to powie bo codziennie ćwiczy, skacze, biega i na słoneczku buzię wygrzewa.

W środę wzięliśmy udział w czytelniczo - detektywistycznych zajęciach w Miejskiej Bibliotece Publicznej nr 14.

Utrwaliliśmy literę "G,g" oraz przeliczanie w zakresie 1 - 4.

W piątek za sprawą MIĘDZYNARODOWEGO DNIA POSTACI Z BAJEK spotkaliśmy wielu bohaterów bajek i baśni.