Zaprasza Pani Agnieszka K. i Pani Monika P.
OGŁOSZENIA
05 LUTEGO BAL PRZEBIERAŃCÓW
Zajęcia dodatkowe
Poniedziałek: psycholog, gimnastyka korekcyjna
Wtorek: gimnastyka korekcyjna, rytmika, religia
Środa: religia
Czwartek: język angielski, gimnastyka korekcyjna
Piątek: logopeda
OSIĄGNIĘCIA
WYDARZENIA
STYCZEŃ
III TYDZIEŃ
KRASNALKU KOCHANY DZIEŃ BABCI I DZIADKA DZISIAJ MAMY
Kolejne zimowe miesiące za nami. Choć bardzo ciepłe, głównie za sprawą wyjątkowo rodzinnych chwil, tym razem z naszymi kochanymi Babciami i Dziadkami. Znakomicie wcieliliśmy się w role aktorskie, życząc Babusiom i Dziadziusiom WSZYSTKIEGO DOBREGO. A wszystko po to, aby zaprezentować swoje umiejętności artystyczne a przede wszystkim, by wyrazić wielką miłość i szacunek do swoich kochanych Babć i kochanych Dziadków.
Droga Babciu, Dziadku miły,
Choć w tym roku tu w przedszkolu
Na żywo się nie spotkamy...
To na występ wyjątkowy
przed ekrany zapraszamy.
KOCHAMY WAS - PRZEDSTAWIENIE - filmik
ZA CO KOCHAMY BABCIĘ I DZIADKA - WYPOWIEDZI DZIECI - filmik
Portrety Kochanych Babć
Portrety Kochanych Dziadków
I i II TYDZIEŃ
KRASNALKU HAŁABAŁO W FERIE ŚNIEGU NASYPAŁO
Opady śniegu ucieszyły bardzo naszych Przedszkolaków i śnieg stał się inspiracją do zimowych zabaw w ogrodzie przedszkolnym i w sali.
GRUDZIEŃ
ŻYCZENIA OD KRASNALA HAŁABAŁY - filmik
NASZE JASEŁKA - WZRUSZAJĄCE CHWILE- filmik
KOLĘDUJEMY
PRZYBIEŻELI DO BETLEJEM - filmik
III TYDZIEŃ
KRASNALKU KOCHANY ZIMA I ŚWIĘTA TUŻ, TUŻ…
Małymi krokami zbliża się kolejna pora roku – zima. Określaliśmy cechy zimy i odczytywaliśmy je w symbolach pogodowych. W pracach plastycznych ukazaliśmy krajobraz zimowego miasta, bałwanki, śnieżynki, łańcuchy, lampki na choinkę… przeliczając je i tworząc zbiory utrwaliliśmy cyfrę 6 i znak matematyczny +. Poznaliśmy 12 braci miesięcy i litery „N,n” poprzez zabawy z wizytówkami imion i alfabetem. W naszej grupie czuć już atmosferę Świąt Bożego Narodzenia: rozmawiamy na temat tradycji, zrobiliśmy smaczne pierniczki, i śpiewamy kolędy przy akompaniamencie gitary. Zakodowaliśmy choinkę kubkami na macie do kodowania i macie wirtualnej. Dla robota Ozobota zaprogramowaliśmy trasę zimy. W ogrodzie miło spędziliśmy czas na zabawach ruchowych.
II TYDZIEŃ
KRASNALKU KOCHANY MIKOŁAJA WITAMY, A URZĄDZENIA ELEKTRYCZNE NA CO DZIEŃ UŻYWAMY
Dzwoneczek i pukanie Mikołaja usłyszeliśmy zza okna… obdarował nas wielkim workiem prezentów - za co jesteśmy bardzo wdzięczni. Własnoręcznie wykonaliśmy papierowe Mikołaje i Reniferki malując farbą stopy i odbijając na kartce. Kodowaliśmy kubkami prezent na macie do kodowania i na macie multimedialnej, a na kartach pracy - lampę. Dla naszego robota Ozobota zaprogramowaliśmy Mikołajkową trasę i przygotowaliśmy dla niego prezent. Poznaliśmy cyfrę 6 i litery „M,m” poprzez zabawy z wizytówkami imion i alfabetem.
Poznaliśmy różne sposoby powstawania prądu i jego bezpiecznego użytkowania. Zgromadzone przedmioty na prąd i na baterie posłużyły nam do zabaw naśladowczych, zwłaszcza czynności związanych z przedświątecznym sprzątaniem czy przygotowywaniem posiłków. W mikrofali przygotowaliśmy popcorn, którego ze smakiem kosztowaliśmy. Plątaniną kabli elektrycznych podczas zabaw zastąpiła nam włóczka, a za oknem spadł pierwszy śnieg, którym mogliśmy się nacieszyć w ogrodzie przedszkolnym.
Uwzględniając nasze talenty i zainteresowania przygotowaliśmy: pracę plastyczną na ogólnopolski konkurs pt. „Świąteczny Aniołek”, taniec na międzyprzedszkolny konkurs taneczny „Magia Świąt”, kolędy na międzyprzedszkolne konkursy "Śpij Dziecino" i "Mali Kolędnicy".
I TYDZIEŃ
Z KRASNALEM CIEKAWYM KOPALNIE ZWIEDZAMY
Z krasnalem Hałabałą z ciekawością i wirtualnie zwiedzaliśmy podziemia kopalni, poznając pracę górników. Z wdzięczności za ich ciężką pracę przygotowaliśmy piosenkę „Idzie górnik drogą” i laurki. Kopalnie i górnika przedstawialiśmy różnymi technikami plastycznymi. Z gazet tworzyliśmy bryły węgla. Porównywaliśmy ich wielkość oraz ilość z wykorzystaniem znaków matematycznych <,>,=. Poznaliśmy litery „Ł,ł” w zabawach z łopatą i z wagonikami wypełnionymi wizytówkami imion. Następnie przenieśliśmy się w odległy świat paproci i z zainteresowaniem poznawaliśmy różne gatunki dinozaurów uczestnicząc w zabawach z ich miniaturkami. Odbyły się zajęcia zdalne we współpracy z biblioteką w ramach kampanii Cała Polska Czyta Dzieciom. Teraz z utęsknieniem czekamy na Świętego Mikołaja... z tej okazji pięknie ustroiliśmy już choinkę w naszej sali.
LISTOPAD
IV TYDZIEŃ
KRASNALKU KOCHANY DZIEŃ KREDKI, DZIEŃ MISIA
ZE ZWIERZĄTKAMI OMAWIAMY
Listopad kończymy kolorowo świętując „Dzień Kredki”. Dzień był okazją do zabaw z kredkami i porządkowania naszych kredek w piórnikach. Z okazji „Dnia Pluszowego Misia” świętowaliśmy 3 urodziny naszego kochanego Misiaczka Ślązaczka w ramach projektu „Mały Miś w świecie wielkiej literatury” oraz gościliśmy dużego misia z miodem. Dla robota Ozobota programowaliśmy misiową trasę. W tematyce tygodnia poznawaliśmy zwierzęta domowe takie jak: pieski, kotki, rybki. Wykonaliśmy piękne prace zwierząt. Utrwaliliśmy cyfrę 5 i figury geometryczne. Poznaliśmy znaki matematyczne: <,>,= i litery „L,l”. Pogoda pozwoliła nam na spędzenie dużo czasu na zabawach w ogrodzie przedszkolnym.
MIŚ PLUSZOWY ZAWSZE CIĘ WYSŁUCHA - filmik
III TYDZIEŃ
KRASNALKU KOCHANY JESIENIĄ CZĘSTO OPADY DESZCZU MAMY
Z krasnalkiem wspólnie obejrzeliśmy film edukacyjny „Skąd się bierze deszcz?” a następnie wykonaliśmy deszcz i chmury w pracach plastycznych: wycinając z papieru, malując farbami na folii oraz na kartkach papieru, chlapiąc namalowane chmury spryskiwaczem. Z papieru wykonaliśmy kolorowe parasole, a na co dzień bawiliśmy się w przedszkolnymi parasolkami. Wykonaliśmy kilka zabaw badawczych z wodą i wiemy, że dla całego świata jest bardzo cenna. W matematyce utrwalaliśmy pojęcia: duży i mały, poznaliśmy cyfrę 5. Poprzez zabawy z wizytówkami imion i alfabetem poznaliśmy litery „K,k”. Przeczytany tekst ilustrowaliśmy rysunkiem. 20 listopada obchodząc „Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka” ubrani na niebiesko - prezentowaliśmy nasze prawa. Za pomocą wagi szalkowej równoważyliśmy prawa i obowiązki. Wykonaliśmy piękne pracę na temat „Prawa nas chronią”.
II TYDZIEŃ
KRASNALKU, JESTEŚMY POLAKAMI I POLSKĘ NASZ KRAJ KOCHAMY
11 LISTOPADA uroczyście wierszem i piosenką uczciliśmy Święto Niepodległości Polski. We wtorek o godzinie 11:11 przyłączyliśmy się do akcji MEN „Szkoła do Hymnu”. Nasz kraj poznawaliśmy poprzez wysłuchanie legend polskich i zwiedzanie mapy kraju. Kodowaliśmy flagę na macie i zaprogramowaliśmy trasę Polski dla robota Ozobota (Uczymy Dzieci Programować). Poprzez zabawy z wizytówkami imion i alfabetem poznaliśmy litery „J,j”. W ogrodzie szukaliśmy oznak jesiennej pogody, a następnie w zabawach uczciliśmy „Dzień Jeża”.
UROCZYSTOŚĆ Z OKAZJI ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI - filmik
AKCJA MEN "SZKOŁA DO HYMNU" - filmik
CAŁA POLSKA W MOICH RĘKACH - filmik
I TYDZIEŃ
W ZABAWIE JESTEM LISTONOSZEM I LIST HAŁABALE PRZYNOSZĘ
Nasz krasnal Hałabała cieszył się z każdej otrzymanej przesyłki od listonosza. Dzięki filmom edukacyjnym i historyjce obrazkowej poznaliśmy pracę listonosza, którą następnie naśladowaliśmy w zabawie tematycznej. To była wspaniała okazja do utrwalenie znajomości adresu zamieszkania. Robot Ozobot wprowadził nas w tajniki poczty tradycyjnej i nowoczesnej – poczty maila - pokonując zaprogramowaną trasę.
Poznaliśmy cyfrę 4 i figurę – trójkąt. Z różnych figur geometrycznych komponowaliśmy znaczek pocztowy. Poznaliśmy litery „I,i” i uczestniczyliśmy w zabawach z igłą i z nitką. Wykonywaliśmy kartkę pocztową a na kopercie składaliśmy swoje imię z liter. Pomogliśmy listonoszowi posegregować koperty. W parach opowiadaliśmy sobie o pocztówce, którą otrzymaliśmy w zabawie od listonosza. Z radością ćwiczyliśmy i tańczyliśmy (Wychowanie do wartości, metoda Dyscyplina bez nakazów). Uczyliśmy się wierszy i piosenek o Polsce. Z okazji Dnia Postaci Bajkowych krasnal Hałabała wręczył nam świecące różdżki, którymi odczarowywaliśmy bajki. Miło spędziliśmy czas na zabawie w ogrodzie przedszkolnym.
PAŹDZIERNIK
IV TYDZIEŃ
Z KRASNALKIEM I Z MISIACZKIEM KOCHANYM O ZDROWIE NASZE DBAMY
Do tematyki zdrowia zaprosił nas Krasnal Hałabała i grupowy Misiaczek Ślązaczek w ramach projektu „Mały miś w świecie wielkiej literatury”- Moduł: Dbamy o zdrowie z małym misiem. Piramida żywieniowa przedstawiła nam jak ważny w zdrowiu jest ruch i zdrowe odżywianie, a w okresie pandemii higiena osobista. Poprzez prezentację multimedialną poznaliśmy etapy powstawania chleba. Następnie sami układaliśmy historyjkę obrazkową. Poznaliśmy różne rodzaje pieczywa kosztując je z dżemem. Upiekliśmy własne pieczywo z masy solnej. Na talerzach tworzyliśmy zdrowy jadłospis: śniadanie, obiad, podwieczorek i kolację. Poznając litery „H,h” Krasnal Hałabała – król litery H zaprosił nas na herbatkę i herbatniki.
Codzienna gimnastyka przysparzała nam wiele radości. Grając w „piłkarzyki” i uczestnicząc w sportowych zawodach określaliśmy pozycję podium: pierwsze, drugie i trzecie miejsce. Cyfry 1,2,3 utrwalaliśmy również podczas stemplowania na kartce i podczas gry ściganki „Wyścig po zdrowie”. Dla naszego robota Ozobota programowaliśmy "Ścieżkę zdrowia". Poznaliśmy znak matematyczny "+", liczymy proste działania dodawania.
Wykonaliśmy pracę plastyczną na konkurs „Czyste powietrze” organizowany przez Radio Fest.
III TYDZIEŃ
Z KRASNALEM WSPANIAŁYM GATUNKI RÓŻNYCH PTAKÓW POZNAMY
Fragment bajki L. Krzemienieckiej „Z Przygód Krasnala Hałabały – O gościach, co nie przyszli na ucztę” zainspirował nas do zabaw z ptakami. Sowa Mądra Głowa sprawdziła naszą znajomość ptaków. Ptakami byliśmy podczas zabaw ruchowych ze Strachem na Wróble i matematycznych segregując nasiona wg koloru. Utrwaliliśmy cyfrę 3 i poznaliśmy figurę geometryczną – kwadrat. Dla robota Ozobota programowaliśmy trasę „Karmnika”. Poprzez zabawy z wizytówkami utrwaliliśmy czytanie naszych imion i poznaliśmy litery „G,g”.
Ptaki pojawiły się w ćwiczeniach graficznych i plastycznych. Obserwowaliśmy je w ogrodzie przedszkolnym.
Przystąpiliśmy do Programu „Gang Fajniaków” wykonując prace plastyczną na konkurs związany z czystością powietrza. Poznaliśmy pracę lekarza lecząc nasze przedszkolne zabawki w ramach projektu „Mały miś w świecie wielkiej literatury” – Moduł: Dbamy o zdrowie z małym misiem.
II TYDZIEŃ
HAŁABAŁA SIĘ RADUJE, ŻE DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ, DZIEŃ DRZEWA I URODZINY KUBUSIA PUCHATKA ŚWIĘTUJE
W tym tygodniu uroczyście obchodziliśmy „Dzień Edukacji Narodowej” prezentując życzenia wierszem i piosenką naszym kochanym Paniom i Wszystkim Pracownikom Przedszkola. Wyjątkowo w tym roku życzenia rozesłaliśmy również w formie nagranego filmiku. Bardzo dziękujemy „Jarzębinkom” i Rodzicom za ogrom życzeń i niespodzianek. Z okazji „Dnia Drzewa” poznaliśmy różne gatunki drzew liściastych i iglastych. Wyruszyliśmy do Stumilowego Lasu, aby uczcić „Urodziny Kubusia Puchatka” i pobrykać na łapkach Tygryska w gronie przyjaciół. Ułożyliśmy portret Kubusia z puzzli oraz wykonaliśmy kasztanowe misie i ślimaki. Utrwaliliśmy poznane litery poprzez zabawy z wizytówkami imion, poznaliśmy litery „F,f” i cyfrę 3. Wzięliśmy udział w międzynarodowej akcji „Code Week 2020” zdobywając Certyfikat. Kodowaliśmy: na kartach pracy (Sudoku, Bystre Oczko) z Misiem Brunem w ramach Projektu Mały Miś w świecie wielkiej literatury, na macie kubeczkami oraz programowaliśmy trasę dla robota Ozobota w ramach Programu Uczymy Dzieci Programować.
I TYDZIEŃ
Z KRASNALEM MAŁYM LAS ZWIEDZAMY
Książki, ilustracje z Krasnalem Hałabałą oraz filmy przyrodnicze ze Skrzatem Borówką ukazały nam piękno lasu. Poznaliśmy nowe gatunki roślin i zwierząt leśnych oraz wiemy na czym polega praca leśniczego. Zafascynowani przyrodą wykonaliśmy wspólną prace plastyczna pt. „Las”. Świętując „Międzynarodowy Dzień Zwierząt” wykonaliśmy wspaniałe leśne zwierzęta na bazie zasuszonych listów.
Liście i zwierzęta przeliczaliśmy i segregowaliśmy wg cech, poznane cyfry utrwaliliśmy kodując sylwetę wiewiórki.
Bawiliśmy się wizytówkami imion poznając nowe litery „E,e”. W ramach współpracy zdalnej z biblioteką rozwiązywaliśmy krzyżówki.
WRZESIEŃ
V TYDZIEŃ
KRASNALKU WITAMINKI DLA CHŁOPCZYKA I DZIEWCZYNKI
W ostatni tydzień września poprzez zabawy integracyjne z muzyką świętowaliśmy Dzień Chłopaka i Dziewczynki. W tematyce tygodnia dominowała tematyka warzyw i owoców jako źródła witamin. Szczególnie świętowały z nami jabłuszka z okazji Dnia Jabłka. Z pomocą sokowirówki wykonaliśmy i kosztowaliśmy pysznego soku z jabłek, a dla robota Ozobota programowaliśmy trasę jabłka i jabłoni. Przygotowując składniki na zupę jarzynową poznawaliśmy za pomocą zmysłów warzywa. Utrwaliliśmy cyfrę 2 i poznaliśmy znak matematyczny dodać +, oraz poznaliśmy litery C,c.
W ramach projektu „Mały miś w świecie wielkiej literatury” rozpoczęliśmy moduł: Mały Miś w świecie emocji. Rozwijanie inteligencji emocjonalnej dzieci. Głównym celem modułu jest kształtowanie u dzieci umiejętności rozpoznawania, nazywania i rozróżniania emocji oraz rozwijanie zdolności radzenia sobie z nimi. Razem z Misiem przedszkole realizuje kierunek polityki MEN:
- Zapewnienie wysokiej jakości kształcenia oraz wsparcia psychologiczno – pedagogicznego wszystkim uczniom z uwzględnieniem zróżnicowania ich potrzeb rozwojowych i edukacyjnych – praca z emocjami dzieci.
- Zdobycie przez dzieci dyplomu: „Odkrywcy emocji”, świadczącego o rozwijaniu zainteresowania psychologią człowieka.
- Wykorzystanie w procesach edukacyjnych narzędzi i zasobów cyfrowych oraz metod kształcenia na odległość.
- Bezpieczne i efektywne korzystanie z technologii cyfrowych – wykorzystanie prostych programów graficznych do tworzenia emotikonów, np. aplikacji „Przyjazne emocje”, wyszukiwanie w intrenecie i odtwarzanie filmów edukacyjnych.
- Działania wychowawcze placówki oświatowej.
- Wychowanie do wartości, kształtowanie postaw i respektowanie norm społecznych – postawy prospołeczne, dobro, empatia.
Wiodące kompetencje kluczowe: Kompetencje osobiste, społeczne i w zakresie umiejętności uczenia się.
IV TYDZIEŃ
Z JESIENIĄ I Z KRASNALEM MIŁYM DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA UCZCIMY
Tydzień pełen niespodzianek, a to za sprawą naszego święta „Dnia Przedszkolaka”. Krasnal Hałabała z naszymi Paniami zaprosił kochane „Jarzębinki” do uczczenia święta wspaniałymi zabawami. W ruch poszły balony, piłki, obręcze, gumy, skakanki, szarfy, chysta a nawet jajka. „Jarzębinki” zostały obsypane prezentami. Uroczysty Hymn Przedszkolaka uwieńczyliśmy nagraniem video dla naszych Rodziców i innych Przedszkolaków.
Owoce i warzywa stały się tematem wiodącym naszych zajęć. Poznawaliśmy je podczas zabaw dydaktycznych, segregowaliśmy je podczas zajęć matematycznych i poznaliśmy cyfrę 2. Braliśmy udział w zabawach z wizytówkami i poznaliśmy litery „C,c”.
Podjęliśmy pierwsze próby aktorstwa podczas zabaw z „Teatrem – pudło” w ramach Projektu „Hałabała nowinę ogłasza do teatru wszystkich zaprasza”. Prezentując przedstawienie „Dlaczego komin przestał dymić?” zwróciliśmy uwagę na zanieczyszczone powietrze w środowisku i odnowiliśmy „Eko-Klub Hałabały”. Z uzbieranych w ogrodzie darów jesieni stworzyliśmy jesienne stworki-worki.
III TYDZIEŃ
JESIENI OCZEKUJEMY I DZIEŃ KROPKI Z HAŁABAŁĄ ŚWIĘTUJEMY
Kropka pojawiła się na naszych ubrankach i we wszystkich obszarach naszych działań: ruchowych, plastycznych, muzycznych, matematycznych, językowych, społecznych, przyrodniczych a także podczas kodowania kubkami na macie i programowania trasy dla robota Ozobota.
Utrwaliliśmy cyfrę 1, określanie kierunków i położenia przedmiotów oraz poznaliśmy litery ”B,b" bawiąc się wizytówkami imion.
W ogrodzie przedszkolnym szukamy pierwszych oznak jesieni, a w roli Pani Jesieni witamy Misiową Mamę i grupowego misia Misiaczka Ślązaczka z projektu "Mały miś w świecie wielkiej literatury".
II TYDZIEŃ
HAŁABAŁA I SZNUPEK UCZĄ NAS BEZPIECZNIE NA ZABAWIE I DRODZE SPĘDZAĆ CZAS
Grupa „Jarzębinek” prawidłowo rozpoznawała i nazywała znaki drogowe z krasnalem Hałabałą i psem policyjnym Sznupkiem. Przedszkolaki wspaniale namalowały i zakodowały niektóre znaki drogowe. Film edukacyjny z sierżantem Poli zainspirował nas do bezpiecznych zabaw ruchowo-naśladowczych z wykorzystaniem sygnalizacji świetlnej i znaków drogowych. Tworząc ciekawe kompozycje z mozaiki oraz sygnalizator świetlny utrwaliliśmy figury geometryczne. Programowaliśmy trasę ruchu ulicznego dla robota Ozobota używając określeń: do przodu, do tyłu, skręć w prawo, skręć w lewo. Poznaliśmy cyfrę 1 i literę A. Pogoda sprzyjała zabawom w ogrodzie przedszkolnym.
I TYDZIEŃ
HAŁABAŁA TROSKLIWY Z JARZĘBINKAMI USTALA KONTRAKT GRUPY
DZIECI MIŁYCH
Wspaniale było się spotkać w przedszkolu 1 września z krasnalem Hałabałą, z koleżankami i kolegami oraz paniami. Na powitanie wykonaliśmy portret naszego patrona malując farbami na arkuszu oraz tablicy multimedialnej w programie Point. Jak na grupę „Jarzębinek” przystało wykonaliśmy również gałązki jarzębiny. Ustaliliśmy Kontrakt Przedszkolaka i poznaliśmy piosenkę Regulamin grupy, aby radośnie spędzać ze sobą czas. Integrowaliśmy się poprzez zabawy z naszymi wizytówkami (metoda I. Majchrzak). Poznawaliśmy schemat własnego ciała poprzez zabawy ruchowo-naśladowcze. Obrysowywaliśmy przedszkolaka na arkuszu, zaznaczaliśmy różne części ciała na kartach pracy. W ramach współpracy (zdalnej) z Miejską Biblioteką przenieśliśmy się z Misiaczkiem Ślązaczkiem do lasu i wykonaliśmy kodeks znaków ekologicznych. Czas zabawy swobodnej spędziliśmy w ogrodzie i w sali przedszkolnej. W związku z koronawirusem szczególnie przestrzegamy zasad higieny śpiewając:
Lecz tak czasami zdarzyć się może,
że przyjdzie wirus o pewnej porze.
Ty go nie widzisz,
więc ręce myj.
Tym go przestraszysz
ucieknie w mig!
NASZA GRUPA
PROGRAMY I PROJEKTY
W przedszkolu we wszystkich grupach wiekowych realizowany jest program Iwony Lewkowicz, Anny Tworkowskiej-Baraniuk „Zabawy z porami roku”. W grupie „Jarzębinek” realizujemy go dla 6 - latków rozszerzając treści edukacyjne dodatkowo o ogólnopolski projekt „Mały miś w świecie wielkiej literatury” oraz program „Uczymy dzieci programować”. Dzięki wprowadzeniu dodatkowych działań w grupie mamy możliwość realizacji wszystkich wskazanych przez MEN priorytetów na rok 2020/2021:
- Zapewnienie wysokiej jakości kształcenia oraz wsparcia psychologiczno – pedagogicznego wszystkim uczniom z uwzględnieniem zróżnicowania ich potrzeb rozwojowych i edukacyjnych.
- Wykorzystanie w procesach edukacyjnych narzędzi i zasobów cyfrowych oraz metod kształcenia na odległość. Bezpieczne i efektywne korzystanie z technologii cyfrowych.
- Działania wychowawcze szkoły. Wychowanie do wartości, kształtowanie postaw i respektowanie norm społecznych.
Treści przyrodniczo-ekologiczne będziemy realizować również przez projekt ekologiczny przedszkola oraz ogólnopolski program Kubusiowi Przyjaciele Natury. W Klubie Przedszkoli Hałabały podejmiemy tematykę „Hałabała nowinę ogłasza do teatru wszystkich zaprasza”.
Wyposażenie przedszkolaka:
- kapcie na twardej podeszwie (nie klapki),
- w szatni do przebrania w worku: koszulka, spodenki,
- w słoneczne i upalne dni – nakrycie głowy,
- paczka chusteczek higienicznych i nawilżających (100 sztuk) na semestr,
- ryzę papieru ksero,
- zeszyt do religii i logopedy,
- grupowa składka (zakupione diagnozy),
- piórnik (kredki ołówkowe, ołówek, mazaki).
Szanowni Rodzice!
Serdecznie zapraszamy na zebranie organizacyjne w dniu
03.09.2020r. (czwartek) godz. 16.30
Zebranie odbędzie się w sali „Jabłuszek” – wejście od strony parkingu!!!
Rodzice nie wchodzą do szatni i sal dziecięcych.
Ważne! Na zebranie przychodzi tylko jeden Rodzic/Opiekun dziecka, dziecko w tym czasie pozostaje w domu.
Rodzice z dziećmi nie będą wpuszczani na zebranie.
Podczas pobytu na terenie przedszkola oraz w trakcie zebrania obowiązuje nakaz zasłaniania ust i nosa, a przy wejściu konieczność dezynfekcji dłoni.
Kochane „Jarzębinki”
Drodzy Rodzice!
Serdecznie witamy w nowym roku szkolnym
2020/2021.
Niech ten rok będzie
czasem wspaniałej zabawy i nauki.
Niech będzie obfitował w ciekawe przygody
z Krasnalem Hałabałą i z Misiaczkiem Ślązaczkiem.
Wychowawczynie
Pani Agnieszka K. i Pani Monika P.