Drukuj
Kategoria: 2021-2022
Odsłony: 925

MAJ: TYDZIEŃ IV

Temat tygodnia:

Moi rodzice

Cały tydzień powoli przygotowywaliśmy się do naszego zaplanowanego przedstawienia z okazji Dnia Mamy i Taty, ćwiczyliśmy słowa piosenek, trenowaliśmy układ taneczny, jak i utrwalaliśmy wiersze. Dlatego też cały tydzień upłynął nam w rodzinnej tematyce, dowiedzieliśmy się czym jest "drzewo genealogiczne" a także czemu ono służy, utrwaliliśmy nazewnictwo członków rodziny, jak i poznaliśmy nowe pojęcia, takie jak: "stryj, stryjenka, stryjostwo". 
W tym tygodniu obchodziliśmy Dzień Ślimaka, przypomnieliśmy sobie ich budowę, jaką pełnią rolę dla środowiska, a także jakie mają zwyczaje. W Dzień Mamy rozmawialiśmy o naszych mamach, czym się zajmują, co lubią robić, a nawet zmienialiśmy się w nie podczas zabaw... A na koniec przygotowaliśmy dla nich piękne laurki. 


MAJ: TYDZIEŃ III

Temat tygodnia:

Zabawy sensoryczne

Miniony tydzień rozpoczęliśmy od wzięcia udziału w Śląskim Fusbalu Mundialu! Co to był za dzień, całe przedszkole było pod wrażeniem tego wydarzenia. 
Cały tydzień kształtowaliśmy nasze zmysły, w każdy dzień skupialiśmy się na innym zmyśle, był to zmysł.
Zmysł dotyku pomógł nam rozwiązać balonowe zagadki, w których ukryły się różne produkty spożywcze. Zmysł węchy wyostrzyliśmy zawiązując oczy i próbowaliśmy rozpoznać zapachy przypraw. A także dzieliliśmy zapachy na ładne i nieprzyjemne. Wzrok pomógł nam w poszukiwaniu różnych przedmiotów ukrytych w sali. 
W czwartek obchodziliśmy Świętowy Dzień Pszczół, podczas którego dowiedzieliśmy się, jak ważna rolę pełnią pszczoły, wykonaliśmy przeróżne zadanie, wzięliśmy udział w wieli zabawach, w których bohaterkami były pszczoły. 
Na koniec tygodnia pojechaliśmy do Teatru Dzieci Zagłębia na przedstawieniem pt.: "Plastusiowy Pamiętnik".


MAJ: TYDZIEŃ II

Temat tygodnia:

Zabawy badawcze

Cały tydzień upłynął nam w tematyce doświadczeń i eksperymentów, podczas których mogliśmy się dowiedzieć wielu ważnych i ciekawych rzeczy. Sprawdziliśmy jakie mają właściwości drożdże, co się stanie, gdy zapaloną świeczkę zakryjemy szklanką. Stworzyliśmy fabrykę kryształów (z soli), udało nam się wykonać wulkan z piany, dzięki któremu wiemy jak reaguje ocet z sodą oczyszczoną. Innego dnia sprawdzaliśmy co się stanie, gdy na cały dzień zanurzymy jajko w occie. 
W piątek obchodziliśmy DZIEŃ NIEZAPOMINAJKI, podczas którego wysłuchaliśmy bajki o Niezapominajce, z której dowiedzieliśmy się jak ważna jest przyroda. Wykonaliśmy "niezapominajki" aby móc zapisywać ważne rzeczy, informacje o których nie chcemy zapomnieć. 
Poznaliśmy także następną literę/głoskę, czyli "T, t". A cały tydzień utrwalaliśmy liczby/cyfry 0-9 poprzez przeliczanie, porównywanie zbiorów, czy ćwiczenie ich zapisu. 

MAJ: TYDZIEŃ I

Temat tygodnia:

Jestem Polakiem i europejczykiem

Miniony tydzień choć krótki, był bardzo interesujący. W środę obchodziliśmy Dzień Strażaka, podczas którego dzieci dowiedziały się na czym polega praca strażaka, jakich narzędzi potrzebują do pracy, czy jak praca strażaka jest ważna. Teraz wiemy także, że strażacy nie jeżdżą tylko do pożarów, ale mają także inne ważne zdania. Różne zabawy ruchowe pozwoliły nam się wcielić w strażaków. 

W tym tygodniu uporządkowaliśmy i utrwaliliśmy naszą wiedzę na temat symboli narodowych Polski. Wiemy teraz dlaczego orzeł jest w naszym godle, a także co oznaczają biel i czerwień na naszej fladze. Nasza wiedza poszerzyła się także o wiadomości na temat Unii Europejskiej. 

Nowo poznaną literą/głoską było "S, s". Poszukiwaliśmy słów z tą głoską, układaliśmy jej kształt z różnych materiałów, a jej zapis ćwiczyliśmy podczas wykonywania kart pracy.