Luty II tydzień

Tematyka tygodnia: Kosmos

W tym tygodniu Jeżyki dowiedziały się co to jest KOSMOS.

Poznały nazwy planet, dowiedziały się ciekawostek na temat Układu Słonecznego. Starały się zrozumieć jak to się dzieje, że raz jest dzień a raz noc.

Oglądaliśmy filmik edukacyjny o Kosmosie, tańczyliśmy wraz z "Kosmiczną Żabką", a "Albik" wyjaśnił nam jeszcze wiele różnych tajemnic. Urządziliśmy też Domowe Planetarium- oglądaliśmy spadające meteoryty.

Zaczęliśmy trenować wycinanie nożyczkami. Układaliśmy rakiety z patyczków utrwalając kształty i kolory.

W tym tygodniu obchodziliśmy też Międzynarodowy Dzień Pizzy- dowiedzieliśmy się jaka jest historia tego dania, wykonaliśmy własne pizzerinki, bawiliśmy się makaronem.

Luty I tydzień

Tematyka tygodnia: W karnawale same bale!

Bal w przedszkolu to z całą pewnością wyczekiwany moment dla każdego przedszkolaka. Przez cały tydzień rozmawialiśmy o tym co to jest utrwalaliśmy przeliczanie i kolory. Przy użyciu balonów wykonaliśmy karnawałowego klauna. Rozmawialiśmy na temat propozycji strojów, układaliśmy historyjki obrazkowe. Tańczyliśmy z użyciem wstążek, przygotowywaliśmy ucztę dla bohaterów opowiadania.

W czwartek tuż przed balem, braliśmy udział w "Szkubaczkach", czyli śląskiej tradycji skubania pierza. ( Opis tego zdarzenia dostępny w zakładce "Co słychać u Hałabały?").

W ostatnim dniu tygodnia, w przedszkolu miał miejsce wielki bal! Był to niewątpliwie wyjątkowy dzień, mnóstwo zabawy, tańców i przebierańców nie do poznania.