Kwiecień IV tydzień

Tematyka tygodnia:Jestem Polakiem.

Tydzień rozpoczęliśmy od świętowania "Światowego Dnia Książki", w tym dniu utrwaliliśmy sobie zasady korzystania z książek, a wierszyk przeczytała nam pani intendent- pani Irenka. Z tej okazji odbyło się też kolejne spotkanie w ramach "Baśni na warsztacie". Tym razem opowiadana była baśń pt. "Jaś i Małgosia".

W kolejnych dniach rozmawialiśmy o naszym kraju- Polsce oraz o miejscowości, w której mieszkamy. Poznaliśmy symbole narodowe (flaga, godło i hymn). Wiemy jaką należy zachować postawę podczas hymnu i kiedy go śpiewamy.

Poznaliśmy legendę "O Lechu, Czechu i Rusie", wykonaliśmy pracę plastyczną "Godło". Oglądaliśmy film edukacyjny "Symbole Polski".

Kwiecień III tydzień

Tematyka tygodnia: Nasza planeta Ziemia

Każdy Jeżyk wie, jak należy dbać o naszą planetę. Przypomnieliśmy i utrwaliliśmy kolory pojemników na śmieci. Rozmawialiśmy o tym co szkodzi Ziemi, czego nie powinniśmy robić. Podczas "Dnia powietrza i wody" wykonaliśmy eksperymenty, oglądaliśmy film edukacyjny, a z okazji "Dnia Ziemi" słuchaliśmy jej "oddechu".

Dowiedzieliśmy się co oznacza trudne słowo "recykling", zwracając przy tym uwagę na segregację śmieci.

Wykonaliśmy też grupowe prace plastyczne z wykorzystaniem rosnących farb.

Kwiecień II tydzień

Tematyka tygodnia: Wielkanoc

Tydzień rozpoczęliśmy od "Dnia Żółtych Kurczaczków", gdzie dwa zabawne kurczaczki przybliżyły nam tradycje związane ze zbliżającymi się świętami. We wtorek wykonaliśmy zadanie od wesołych kurczaczków i piekliśmy "zistę", czyli babkę wielkanocną. W środę braliśmy udział w uroczystym śniadaniu wielkanocnym, a tuż po nim szukaliśmy w ogrodzie jajeczek, które ukrył dla nas Zajączek. W piątek mogliśmy zobaczyć występ Jarzębinek z okazji nadchodzących świąt!

Kwiecień I tydzień

Tematyka tygodnia: Na wiejskim podwórku

W poniedziałek nasze przedszkole odwiedził teatrzyk, podczas którego dwa krasnoludki zaprosiły dzieci do "Niezwykłej misji Krasnala Dobroduszka", odwiedzając wybrane miasta Polski. Przy okazji przypomnieliśmy sobie zasady segregacji śmieci.

Przez cały tydzień rozmawialiśmy o zwierzętach hodowlanych. Utrwalaliśmy ich nazwy, rozwiązywaliśmy zagadki słowne i słuchowe. Dowiedzieliśmy się wielu ciekawostek na temat zwierząt oraz w jakim celu są hodowane. Wiemy jak nazywają się ich domy, "dzieci" i "rodzice". Sporą atrakcją było dojenie krowy.

Utrwalaliśmy przeliczanie w zakresie 3-4, pojęcia mały, duży, średni, wykonywaliśmy matematyczne zadania wg polecenia.

W tym tygodniu dużo tańczyliśmy, uwrażliwiając poczucie rytmu. Przygotowywaliśmy się już do świąt, przygotowując wielkanocną niespodziankę.

Odwiedziła nas pani z biblioteki, czytając książkę o kolorach tęczy.

W tym tygodniu swoje 3 urodzinki obchodziła Natalka. Jeszcze raz życzymy naszej koleżance wszystkiego najlepszego!kiss