IV TYDZIEŃ

 

Tematyka tygodnia : Prąd elektryczny

 

W tym tygodniu przedszkolaki dowiedziały się jak płynie prąd, dzieliły nazwy urządzeń elektrycznych na sylaby, poznawały sprzęt służący do utrzymania porządku w domu a tym samym zachęcanie do pomocy w domowych pracach porządkowych. 

W międzyczasie odbył się DZIEŃ KREDKI z tej oto okazji odbywały się zabawy związane z kredkami oraz DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA w tym dniu wszystkie dzieci z przedszkola przyniosły swoją ukochaną przytulankę. Dzieci zapoznały z historię Pluszowego misia i wspólnie śpiewały piosenki o misiach, wykonały pracę plastyczną, która polegała na wyklejeniu sylwety misia kolorowymi wacikami wybranych partii ciała misia.

 

III TYDZIEŃ

 

 

Tematyka tygodnia: Opiekujemy się zwierzętami

 

W tym tygodniu przedszkolaki dowiedziały się jakie zwierzątka można hodować w domu, wypowiadały się na podstawie wiersza D. Kossakowskiej doskonaląc przy tym umiejętność prawidłowego wypowiadania się. Dzieci zapoznały się z różnymi rasami psów, tworzyły budę  psa z figur geometrycznych w ramach pracy plastycznej według kształtu przestrzegając przy tym poszczególnych etapów pracy, dowiedziały się również jakim środowisku żyją rybki, poznały też budowę żółwia ich rodzaje, sposób odżywiania oraz wykonały żółwika z lepiąc z plasteliny. 

W międzyczasie odbył się dzień spotkania z Dinkiem a co za tym idzie "ŚWIATOWY DZIEŃ RZUCANIA PALENIA" z tej oto okazji grupa "Jeżyki" wysłuchała krótkiego opowiadania o źródłach dymu w oparciu o scenariusz programu " Czyste powietrze a następnie wykonały pracę zespołową: plakat z Dinkiem na tle łąki, oraz otaczających go kwiatków co najbardziej Dinek lubi.

 

 

II TYDZIEŃ

 

Tematyka tygodnia: Dbamy o zdrowie 

 

Ten tydzień obfitował w wiele atrakcji. Jeżeli chodzi o podstawę programową przedszkolaki wyszukiwały ilustracje na temat zdrowia jak o nie powinniśmy zadbać, wypowiadały na ich podstawie, liczyły w zakresie do trzech oraz tworzyły zbiory z pomponików, które imitowały małe piłeczki, przypominały sobie z poprzedniego tygodnia co chroni nas przed deszczem oraz w jaki sposób dbamy o higienę. 

W międzyczasie dzieci przygotowały się podczas intensywnych prób do występu. Obchodziliśmy urodzinki Alicji. Sto lat  dla Solenizantki! 

Wzieliśmy udział w dniu: "ZDROWEGO ŚNIADANIA" w którym to dzieci przygotowały same pyszną zdrową kanapkę, odwiedziła nas "Pani Zdrówko" która zachęcała nas do zjadania obiadów poprzez wrzucanie fasolek do pojemnika. Każda grupa otrzymała takowy pojemnik do którego będą wrzucane fasolki a pod koniec tygodnia będą podliczane, wygrana grupa będzie mogła wybrać ulubione jednodniowe menu. 

DZIEŃ JEŻA  a co za tym idzie wyczekiwany moment "PASOWANIE NA PRZEDZKOLAKA" w którym to dzieci stały się przez chwilę małymi gwiazdami i przedstawiły krótkie przedstawienie poprzez śpiewanie, taniec oraz recytacje wierszyka dla swoich rodziców, pasowane przez Panią Dyrektor magiczną kredką dzieci  stały się prawdziwymi przedszkolakami "Jeżykami" z której to okazji zostały obdarowane dyplomami, upominkami oraz słodkimi łakotkami - był to dzień pełen wzruszeń. 

Przy okazji dzieci wykonały pracę plastyczną jeżyka poprzez przyklejenie sylwety jeża na kartkę papieru przy użyciu widelców umoczonych w brązowej farbie odbijały na sylwecie jeża imitujące igły.

W tym dniu braliśmy czynny udział jak i wszystkie grupy w akcji MEiN "Szkoła do hymnu" o godzinie  11.11 wszyscy by uczcić ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOSCI uroczyście zaśpiewaliśmy "Mazurek Dąbrowskiego".

 

 

 

I TYDZIEŃ

 

Tematyka tygodnia: Kapie, kropi, mży

 

W tym tygodniu przedszkolaki wyszukiwały podczas zajęć obrazki charakterystyczne zjawiska  atmosferyczne towarzyszące obecnej porze roku. (Jesieni)

Brały udział w zabawie rytmicznej w elementami równowagi z wykorzystaniem szarf, słuchały muzyki Preludium Deszczowe F. Chopina a podczas muzyki reagowały ruchem na dźwięki instrumentów perkusyjnych. Wykonywały pracę "Deszczową chmurę" za pomocą bibuły i spryskiwacza co spowodowało strugi deszczu na kartce papieru. Wychodziliśmy do naszego ogrodu a co za tym idzie korzystanie z pięknej. Rozmawialiśmy na temat obchodzenia dnia "Wszystkich Świętych".

Pod Koniec tygodnia odbył się MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ POSTACI Z BAJEK to dniu przypomnieliśmy sobie ulubione postaci z bajek a jednocześnie zainspirowało nas to do wspólnej zabawy.