DZIEŃ KOTA

AKCJA „DZIEŃ KOTA 2021”

W MIEJSKIM PRZEDSZKOLU NR 57 IM. KRASNALA HAŁABAŁY

W KATOWICACH

Drodzy Rodzice, Kochane Przedszkolaki!

Chciałybyśmy zachęcić Was do udziału w akcji wewnątrzprzedszkolnej, która ma podkreślić znaczenie kotów w życiu codziennym człowieka, a także uwrażliwić ludzi na często trudny koci los.

W Polsce pierwszy raz święto obchodzone było 19.02 2006 r.

z inicjatywy Miesięczników „Kot” i „Cat Club Łódź”.

O kotach można bez końca…

Malowali i rysowali je m.in. Leonardo da Vinci, Rubens i inni… Znamy liczne bajki, zabawy, piosenki, wierszyki…

Akcja ta ma na celu kształtować empatyczne postawy wobec zwierząt, a także zachęcić do współpracy między Dziećmi a Rodzicami podczas wykonania pracy plastycznej pt. „Kociak”.

DZIĘKUJEMY ZA UDZIAŁ W ZBIÓRCE ARTYKUŁÓW DLA SCHRONISKA ORAZ FANTASTYCZNE PRACE I GRATULUJEMY WSZYSTKIM RODZINOM smile

smilesmilesmilesmilesmilesmile

BAL KARNAWAŁOWY 2021

Bal to dla przedszkolaków niezwykły czas, często wyczekiwany przez wiele tygodni.

W piątek 5 lutego,  w naszym przedszkolu już od rana było bardzo wesoło, a wszystko to za sprawą atmosfery związanej z Balem Karnawałowym. Sale wyglądały bajecznie
i kolorowo, przystrojone serpentynami i balonami, kolorowymi ozdobami wykonanymi przez przedszkolaki. Przepięknie przebrane dzieci z dumą prezentowały wymyślne stroje. Niezliczone księżniczki, czarownice, policjanci, wróżki,  biedronki, motylki, kotki, piraci,
a także inne postacie z kreskówek zagościły na kilka godzin do naszego przedszkola.
Dzieci z ochotą uczestniczyły w tańcach i zabawach  prowadzonych przez  nauczycieli.
W trakcie balu Panie kucharki poczęstowały dzieci pysznym, kolorowym poczęstunkiem.

Osobno, w każdej sali, ale wirtualnie razem :)

Dziękujemy dzieciom i Rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie pięknych strojów.

smile smile smile