Drukuj
Kategoria: uncategorised
Odsłony: 5170

 

Miejskie Przedszkole Nr 57 im. Krasnala Hałabały zlokalizowane jest przy ulicy Piastów 13 w Katowicach na obrzeżach osiedla Tysiąclecia.


Przedszkole zajmuje parterowy budynek z wewnętrznym patio.

Wewnątrz, od południowej strony znajduje się 5 dużych, jasnych i przestronnych sal dydaktycznych, z widokiem na ogród.


Droga do sal wiedzie korytarzem, w którym usytuowana jest szatnia: każda grupa posiada kolorowe szafki na okrycia wierzchnie i obuwie. Dwie z sal oddzielone są od korytarza przejściowym holem. Zorganizowano tam sypialnię dla najmłodszych. Do dyspozycji dzieci są dwie łazienki, usytuowane na przeciwległych końcach szatni.


Wszystkie sale wyposażone są w nowe meble, stoliki i krzesełka dla dzieci. Znajdują się tam kącik do zabaw, a w nich zabawki dostosowane do obiektu, potrzeb i możliwości dzieci. Na wyposażeniu każdej z sal znajdują się pomoce dydaktyczne właściwe do realizacji programu dydaktycznego.

Placówka posiada gabinet terapeutyczny, gdzie - za zgodą rodziców - odbywają się zajęcia z psychologiem i logopedą. Przedszkole swą opieką może objąć jednorazowo 100-125 dzieci.

Funkcjonuje tu 4-5 oddziałów dla dzieci od 3 do 6 lat ( maksymalnie 25 osobowe ).

Zgodnie ze statutem w szczególnie uzasadnionych przypadkach mogą być przyjęte dzieci 2,5 letnie.

 

WIZJA :

NASZE PRZEDSZKOLE PRZYGOTOWUJE

A KAŻDY PRZEDSZKOLAK

ZDROWO I BEZPIECZNE

W ZGODZIE Z PRZYRODĄ PRZEZ

ŻYCIE WĘDRUJE

 

MISJA :

JESTEŚMY PO TO – BY PRZYGOTOWAĆ,

JESTEŚMY PO TO – ABY WYCHOWAĆ.

BY BYŁO ZDROWO I BEZPIECZNIE

                        A PRZYRODA ISTNIAŁA WIECZNIE

 

 

W naszym przedszkolu pracuje bardzo dobrze wykształcona, twórcza, radosna i optymistycznie nastawiona do świata kadra pedagogiczna. 
Nauczycielki zapewniają dzieciom  profesjonalną opiekę i wszechstronny rozwój, kierując się  zawsze dobrem dziecka, dostrzegając indywidualne potrzeby swoich wychowanków.

Zapewniamy:

Organizujemy:

Współpracujemy: