POLITYKA ORGANIZACJI PRACY, OPIEKI ORAZ ZASAD BEZPIECZEŃSTWA NA TERENIE MIEJSKIEGO PRZEDSZKOLA NR 57 KRASNALA HAŁABAŁY W OKRESIE PANDEMII COVID-19

Bardzo prosimy o wydrukowanie (kto ma możliwość, druki dostępne są również na placówce), wypełnienie poniższego oświadczenia oraz karty dziecka i dostarczenie ich w pierwszym dniu przyjścia dziecka do przedszkola

OŚWIADCZENIE RODZICA/OPIEKUNA PRAWNEGO DZIECKA

KARTA DZIECKA

Przydatne druki :)

Upoważnienie do odbioru dziecka

Wniosek-religia

Wniosek o zmianę godzin

Rady dla tych co pierwszy raz:

• Nie przeciągaj pożegnania, opowiedz co będzie się działo: podejdziecie do drzwi przedszkola, podejdzie pani, która zmierzy dziecku temperaturę, odprowadzi do swojej szafeczki w szatni, pomoże się przebrać i odprowadzi dziecko na jego salę.
  • Nie zabieraj dziecka do domu, kiedy płacze przy rozstaniu. Jeśli zrobisz to chociaż raz, będzie wiedziało, że łzami można wszystko wymusić.
  • Nie obiecuj: „jeśli pójdziesz do przedszkola to coś dostaniesz”. Kiedy będziesz odbierać dziecko, możesz mu dać malutki prezencik, ale nie może to być forma przekupstwa.
  • Na pożegnanie powiedź: „Miłej zabawy”, „Baw się dobrze”. Unikaj zwrotów: „Nie bój się”, „Przepraszam, musisz zostać”, „Przykro mi, ale muszę iść do pracy”.
  • Dzieci przyprowadzamy „na własnych nogach”- nie na rękach, jest to świetna okazja do podkreślenia „jesteś już duża/duży ;)
  • Kontroluj, co mówisz. Zamiast: „Już możemy wracać do domu”, powiedz: „Teraz możemy iść do domu”. Niby niewielka różnica, a jednak pierwsze zdanie ma negatywny wydźwięk.
  • Nie zmuszaj dziecka, by zaraz po przyjściu do domu opowiedziało, co wydarzyło się w przedszkolu. To powoduje niepotrzebny stres. Poczekaj, pozwól dziecku samemu opowiedzieć ;)
  • Jeśli dziecko przy pożegnaniu z mamą płacze, postaraj się, by przez kilka dni odprowadzał je tata. Rozstania z tatą bywają mniej bolesne (choć ta metoda nie zawsze się sprawdza!)
  • Nie składaj obietnic bez pokrycia, np. „przyjdę po Ciebie zaraz po obiedzie”, a potem odbierasz dziecko po podwieczorku.
  • Jeśli to możliwe, w pierwszych dniach odbieraj dziecko wcześniej z przedszkola. Ale nie mów mu o tym!!! Niech to będzie niespodzianka.

PAMIĘTAJ!!!

Żegnaj i witaj swoje dziecko ZAWSZE uśmiechem!!!

smile  smile  smile