MAJ

TYDZIEŃ IV

TEMAT TYGODNIA:

MUZYKA WOKÓŁ NAS

Jagódki uwielbiają zabawy przy muzyce, wspólne śpiewanie piosenek oraz wspólne wygibasy na dywanie. Czwarty tydzień maja upłynął nam na poszukiwaniu muzyki wokół nas. Szukaliśmy muzyki wśród przedmiotów codziennego użytku, ale także wśród przyrody. Poznawaliśmy instrumenty perkusyjne. Obchodziliśmy "Dzień Ślimaka" i nawet udało nam się spotkać kilka ślimaków w naszym ogrodzie. Podczas zabaw z literami poznaliśmy kolejną literę alfabetu "W, w" , a nasz kolega z grupy Wiktor został królem wielkiej litery W.

 MAJ

TYDZIEŃ III

TEMAT TYGODNIA:

MAMA I TATA

Nadszedł czas na poświęcenie czasu najważniejszym osobom w życiu każdego dziecka czyli mamie i tacie. Był to tydzień przygotowań do "Dnia Mamy i Taty". Świętując "Dzień morświna", poznaliśmy te niezwykłe walenie, które zamieszkują nasze polskie morze. W "Dniu Dobrych Uczynków" obdarowaliśmy naszych bliskich serduszkami. A obchodząc "Dzień pszczoły" delektowaliśmy się miodem prosto z pasieki pani Małgosi. Dziękujemy :) Zakończyliśmy realizację II modułu projektu Małego Misia w świecie wielkiej literatury - "Mały Miś w świecie emocji".

MAJ

TYDZIEŃ II

TEMAT TYGODNIA:

KRAINA MARZEŃ

Ten tydzień spędziliśmy w krainie marzeń tych małych i trochę większych. Rozpoczęliśmy tworzenie elementów krainy marzeń dla naszych rodziców. Ukończyliśmy realizację ostatniego modułu "Małego Misia w świecie literatury", pt. "Supertajny projekt". Odkryliśmy, że każdy z nas ma jakąś supermoc, a w naszym otoczeniu żyje wielu superbohaterów. Poznaliśmy literę U, u. Obchodziliśmy "Dzień Niezapominajki". Cieszyliśmy się ze słonecznej pogody, bawiąc się w ogrodzie przedszkolnym.

 

MAJ

TYDZIEŃ I

TEMAT TYGODNIA:

RUCH TO ZDROWIE

Po czterodniowym deszczowym weekendzie postawiliśmy na RUCH, gdyż naszym Jagódkom nigdy nie brak energii. Gimnastyka,  zabawy ruchowe w sali i ogrodzie przedszkolnym towarzyszyły nam każdego dnia. Nie zabrakło też zabaw przy muzyce i z muzyką. Świętowaliśmy "Dzień Strażaka" i poznaliśmy literę T,t. Z utęsknieniem czekamy na słońce, dlatego "pukamy do drzwi" i wołamy Cię Wiosno ;)