CZERWIEC

TYDZIEŃ IV

TEMAT TYGODNIA:

CZYM PODRÓŻUJEMY?

W poniedziałek wzięliśmy udział w wyzwaniu "Jesteśmy z Wami niebieskimi motylami". Celem akcji jest poszerzanie świadomości na temat autyzmu i przesłanie iskierki przyjaźni osobom z autyzmem i ich rodzinom. Wakacje coraz bliżej, dlatego zajęliśmy się tematem transportu: lądowego, powietrznego i wodnego. Każdego dnia przyglądaliśmy się środkom transportu i utrwalaliśmy ich nazwy. Ciekawe kto z nas pojedzie na wakacje autem, pociągiem, poleci samolotem, a może wyruszy w rejs statkiem?:) W ciągu tygodnia bawiliśmy się w wiele zabaw ruchowych przy dźwiękach piosenek, np.: "Przyszło lato", "Leci samolot", "Płyną po wodzie statki". I oczywiście bawiliśmy się w ogrodzie, korzystając ze wspaniałej pogody. Pamiętaliśmy o naszych tatusiach w dniu ich święta, śpiewając dla nich "Sto lat nie raz i nie dwa".

CZERWIEC

TYDZIEŃ III

TEMAT TYGODNIA:

JESTEM OSTROŻNY!

Tuż przed wakacjami i po długiej nieobecności w przedszkolu wielu dzieci z grupy przyszedł czas na poruszenie bardzo ważnego tematu. Przypomnieliśmy nasz kodeks przedszkolaka i zasady bezpieczeństwa obowiązujące w przedszkolu i w ogrodzie. Poruszyliśmy również temat tego co zrobić, gdy zaczepia nas ktoś nieznajomy bądź spotykamy, np. na spacerze obce nam zwierzątko. Na koniec tygodnia utrwaliliśmy numery alarmowe i poznaliśmy literę Z, z, biorąc udział w zabawach z literami.

 

CZERWIEC

TYDZIEŃ II

TEMAT TYGODNIA:

WIEM, POTRAFIĘ, POZNAM.

Cały tydzień odkrywaliśmy tajemnice naszego przedszkolnego ogrodu i korzystaliśmy z jego dobrodziejstw. Braliśmy udział w wielu zabawach badawczych, np. szukaliśmy najwyższych i najniższych drzew, dzrzew iglastych i liściastych, poszukiwaliśmy zapachu lasu, tropiliśmy owady mieszkające na naszej łące, gołymi stopami badaliśmy różne faktury: beton, trawę, plastik, koc, zbieraliśmy skarby ogrodu do strunowych woreczków. Będąc w ogrodzie od rana uczyliśmy się tajemnic przyrody, korzystaliśmy ze słońca i nabieraliśmy odporności.

 

CZERWIEC

TYDZIEŃ I

TEMAT TYGODNIA:

ŚWIĘTO DZIECI

1 czerwca przeżyliśmy cudowny "Dzień dziecka". Występ naszego grona w inscenizacji wiersza J. Tuwima, pt.: "Rzepka", zjazdy z dmuchańców, malowanie na folii zaczarowanego ogrodu, tworzenie wspólnej łąki na białej chuście, zabawy chustą Klanzy, puszczanie ogromnych baniek, wyśmienity poczęstunek to tylko cześć atrakcji jakie czekały na naszą najmłodszą społeczność. W Jagódkach "Dzień dziecka" trwał jeszcze w środę :) Przeprowadzaliśmy zabawy badawcze z bańkami mydlanymi i poprzez malowanie twarzy wcielaliśmy się w nasze ulubione postaci z bajek. Nie zabrakło zabaw na świeżym powietrzu.