GRUDZIEŃ

TYDZIEŃ IV

TEMAT TYGODNIA:

ŚWIĘTA TUŻ, TUŻ ...

W ostatnich dniach grudnia nie było nam dane spotkać się w przedszkolu. Jednak zdążyliśmy zrobić wspólną kartkę świąteczną oraz udekorować naszą salę :)

 

 

GRUDZIEŃ

TYDZIEŃ III

TEMAT TYGODNIA:

ŚWIĘTA TUŻ, TUŻ ...

"Zima się zaczyna, czuć przedświąteczny ruch ... ". W naszej grupie przygotowania do Świąt ruszyły pełną parą ;) Każdego dnia śpiewaliśmy zimowe piosenki i kolędy, przygotowaliśmy łańcuch, zimowe choinki, śnieżynki oraz piękne bombki na choinkę. Poznaliśmy kolejną literę z alfabetu i wybraliśmy królową litery H - Hanię oraz króla Huberta :) Przeliczaliśmy w zakresie 8 i kodowaliśmy na wirtualnej macie. Poprzez kanał YouToube spotkaliśmy się z wujkiem Maćkiem, przyjacielem Małego Misia i rozmawialiśmy, o tym jak poradzić sobie ze złością. A w piątek przygotowaliśmy piernikowe ciasto na pierniczki, panie kucharki je upiekły, a my udekorowaliśmy nasze pierniczki. Już nie możemy się doczekać przedszkolnej Wigilii, aby ich spróbować ;)

GRUDZIEŃ

TYDZIEŃ II

TEMAT TYGODNIA:

ZBLIŻA SIĘ ZIMA

W tym tygodniu odwiedził nas Mikołaj i podarował nam piękne prezenty. Serdecznie dziękujemy :):):)

Rozwijaliśmy umiejętności kodowania, poznaliśmy cyfrę 7. Bawiliśmy się w badaczy wiatru, śniegu i lodu.

W ramach udziału w projekcie "Mały Miś w świecie literatury" Misiowi Jeżykowi opowiedzieliśmy o naszych ulubionych książeczkach.

Rozpoczęliśmy tworzenie ozdób choinkowych oraz naukę świątecznych pastorałek, kolęd i zimowych piosenek.

Na lepienie bałwana jeszcze przyjdzie czas. Wierzymy, że już niedługo spadnie więcej śniegu, i że zostanie z nami na dłużej.

 

GRUDZIEŃ

TYDZIEŃ I

TEMAT TYGODNIA:

TAM GDZIE ROSŁY PAPROCIE

Pierwszy tydzień grudnia poświęciliśmy głównie tematyce ciężkiej pracy górnika w kopalni węgla kamiennego. Poznaliśmy literę G, g oraz niezwykły świat dinozaurów.

Rozpoczęliśmy przygotowania do odwiedzin naszej grupy przez MIKOŁAJA. Uczyliśmy się dla Mikołaja piosenki oraz układu choreograficznego. Wspólnymi siłami ubraliśmy choinkę, aby w naszej sali można było poczuć zbliżające się święta :)

W piątek z okazji BARBÓRKI zrobiliśmy wianki śląskie oraz czapki górnicze, a następnie tańczyliśmy śląskie tańce.