LUTY

TYDZIEŃ IV

TEMAT TYGODNIA:

KOSMOS

"W układzie słonecznym wirują planety ...", a w naszej grupie przyszedł czas na zgłębianie ich tajemnic. W poniedziałek poznaliśmy literę M, m - Merkury, Mars. Martynka została królową wielkiej litery M, a Mateusz królem litery M. Dzięki poznanym piosenkom Jagódki znają śpiewająco wszystkie planety układu słonecznego. Wspólnymi siłami zrobiliśmy kosmiczną dekorację naszej sali, malując gwiazdy, planety, robiąc rakiety kosmiczne. Zakończyliśmy pracę z V modułem Małego Misia w świecie literatury - laboratorium żywiołów. W piątek świętowaliśmy Dzień Dinozaura. To był bardzo pracowity tydzień :)

LUTY

TYDZIEŃ III

TEMAT TYGODNIA:

ZWIERZĘTA W ZOO - ZWIERZĘTA EGZOTYCZNE

W tym tygodniu wyruszyliśmy na wirtualny spacer do zoo. Każdego dnia w czasie zabaw muzycznych, ruchowych zamienialiśmy się w zwierzęta egzotyczne. Poznaliśmy literę Ł, ł. Obchodziliśmy "Dzień Kota", wyznaczając kocią trasę Ozobotowi, budując wieże z kubeczków i kodując kota na macie do kodowania. Jagódki wykonały piękne prace plastyczne z okazji "Dnia Kota" i otrzymały medale. Wzięły również udział w zbiórce kociej karmy. A oto nasze ulubione piosenki tygodnia. Zapraszamy do wspólnego śpiewania :)

SZÓSTKA SŁONI

IDZIE SŁOŃ

LUTY

TYDZIEŃ II

TEMAT TYGODNIA:

PRĄD

"On ma taką sprytną moc, że jest jasno nawet w noc ...". Był to tydzień, w którym zgłębialiśmy tajemnice prądu. Poznaliśmy literę L. l. Laura została królową wielkiej litery L, a Leoś królem. Obchodziliśmy "Dzień pizzy" - kodując pizzę na macie do kodowania, bawiąc się w pizzerów i wreszcie piekąc własną pizzę. Przypomnieliśmy sobie numer alarmowy 112 w dniu EUROPEJSKIEGO DNIA NUMERU ALARMOWEGO oraz jedliśmy wyśmienite pączki. Mamy nowego przyjaciela - OZOBOTA. Rozpoczęliśmy naukę wyznaczania mu tras :)

LUTY

TYDZIEŃ I

TEMAT TYGODNIA:

KARNAWAŁ

"W karnawale same bale...". Przyszedł czas na bal i w naszym przedszkolu :) Od poniedziałku do czwartku pilnie przygotowywaliśmy się do tego wydarzenia. Najpierw poznaliśmy literę K, k. Kornelka została naszą królową litery K:) Każdego poranka braliśmy udział w tanecznej rozgrzewce, następnie poznawaliśmy zwyczaje związane z karnawałowymi balami, zrobiliśmy piękne dekoracje i oczywiście tańczyliśmy i śpiewaliśmy, śpiewaliśmy i tańczyliśmy ... itd., itp. ;)

 

KARNAWAŁOWA SESJA ZDJĘCIOWA JAGÓDEK

"KARNAWAŁOWA BAŚŃ"