PAŹDZIERNIK

IV TYDZIEŃ 

Z KRASNALKIEM I Z MISIACZKIEM KOCHANYM O ZDROWIE NASZE DBAMY

Do tematyki zdrowia zaprosił nas Krasnal Hałabała i grupowy Misiaczek Ślązaczek w ramach projektu „Mały miś w świecie wielkiej literatury”- Moduł: Dbamy o zdrowie z małym misiem. Piramida żywieniowa przedstawiła nam jak ważny w zdrowiu jest ruch i zdrowe odżywianie, a w okresie pandemii higiena osobista. Poprzez prezentację multimedialną poznaliśmy etapy powstawania chleba. Następnie sami układaliśmy historyjkę obrazkową. Poznaliśmy różne rodzaje pieczywa kosztując je z dżemem. Upiekliśmy własne pieczywo z masy solnej. Na talerzach tworzyliśmy zdrowy jadłospis: śniadanie, obiad, podwieczorek i kolację. Poznając litery „H,h” Krasnal Hałabała – król litery H zaprosił nas na herbatkę i herbatniki.

Codzienna gimnastyka przysparzała nam wiele radości. Grając w „piłkarzyki” i uczestnicząc w sportowych zawodach określaliśmy pozycję podium: pierwsze, drugie i trzecie miejsce. Cyfry 1,2,3 utrwalaliśmy również podczas stemplowania na kartce i podczas gry ściganki „Wyścig po zdrowie”. Dla naszego robota Ozobota programowaliśmy "Ścieżkę zdrowia". Poznaliśmy znak matematyczny "+", liczymy proste działania dodawania.

Wykonaliśmy pracę plastyczną na konkurs „Czyste powietrze” organizowany przez Radio Fest.

  

 

 

 

 

 

 

III TYDZIEŃ 

Z KRASNALEM WSPANIAŁYM GATUNKI RÓŻNYCH PTAKÓW POZNAMY

Fragment bajki L. Krzemienieckiej „Z Przygód Krasnala Hałabały – O gościach, co nie przyszli na ucztę” zainspirował nas do zabaw z ptakami. Sowa Mądra Głowa sprawdziła naszą znajomość ptaków. Ptakami byliśmy podczas zabaw ruchowych ze Strachem na Wróble i matematycznych segregując nasiona wg koloru. Utrwaliliśmy cyfrę 3 i poznaliśmy figurę geometryczną – kwadrat. Dla robota Ozobota programowaliśmy trasę „Karmnika”. Poprzez zabawy z wizytówkami utrwaliliśmy czytanie naszych imion i poznaliśmy litery „G,g”.

Ptaki pojawiły się w ćwiczeniach graficznych i plastycznych. Obserwowaliśmy je w ogrodzie przedszkolnym.

Przystąpiliśmy do Programu „Gang Fajniaków” wykonując prace plastyczną na konkurs związany z czystością powietrza. Poznaliśmy pracę lekarza lecząc nasze przedszkolne zabawki w ramach projektu „Mały miś w świecie wielkiej literatury” – Moduł: Dbamy o zdrowie z małym misiem.

  

   

 

      

     

  

II TYDZIEŃ 

HAŁABAŁA SIĘ RADUJE, ŻE DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ, DZIEŃ DRZEWA I URODZINY KUBUSIA PUCHATKA ŚWIĘTUJE

W tym tygodniu uroczyście obchodziliśmy „Dzień Edukacji Narodowej” prezentując życzenia wierszem i piosenką naszym kochanym Paniom i Wszystkim Pracownikom Przedszkola. Wyjątkowo w tym roku życzenia rozesłaliśmy również w formie nagranego filmiku. Bardzo dziękujemy „Jarzębinkom” i Rodzicom za ogrom życzeń i niespodzianek. Z okazji „Dnia Drzewa” poznaliśmy różne gatunki drzew liściastych i iglastych. Wyruszyliśmy do Stumilowego Lasu, aby uczcić „Urodziny Kubusia Puchatka” i pobrykać na łapkach Tygryska w gronie przyjaciół. Ułożyliśmy portret Kubusia z puzzli oraz wykonaliśmy kasztanowe misie i ślimaki. Utrwaliliśmy poznane litery poprzez zabawy z wizytówkami imion, poznaliśmy litery „F,f” i cyfrę 3. Wzięliśmy udział w międzynarodowej akcji „Code Week 2020” zdobywając Certyfikat. Kodowaliśmy: na kartach pracy (Sudoku, Bystre Oczko) z Misiem Brunem w ramach Projektu Mały Miś w świecie wielkiej literatury, na macie kubeczkami oraz programowaliśmy trasę dla robota Ozobota w ramach Programu Uczymy Dzieci Programować.

 

 

          

 

I TYDZIEŃ 

Z KRASNALEM MAŁYM LAS ZWIEDZAMY

Książki, ilustracje z Krasnalem Hałabałą oraz filmy przyrodnicze ze Skrzatem Borówką ukazały nam piękno lasu. Poznaliśmy nowe gatunki roślin i zwierząt leśnych oraz wiemy na czym polega praca leśniczego. Zafascynowani przyrodą wykonaliśmy wspólną prace plastyczna pt. „Las”. Świętując „Międzynarodowy Dzień Zwierząt” wykonaliśmy wspaniałe leśne zwierzęta na bazie zasuszonych listów.

Liście i zwierzęta przeliczaliśmy i segregowaliśmy wg cech, poznane cyfry utrwaliliśmy kodując sylwetę wiewiórki. 

Bawiliśmy się wizytówkami imion poznając nowe litery „E,e”. W ramach współpracy zdalnej z biblioteką rozwiązywaliśmy krzyżówki.