LUTY 

 IV TYDZIEŃ

KUKIEŁKI Z HAŁABAŁĄ DO TEATRU ZAPRASZAJĄ

W teatrzyku z Krasnalem Hałabałą wcieliliśmy się w role aktorów co dało nam możliwość spontanicznej zabawy, rozwijania myślenia, wyobraźni, mowy, pamięci, uczyło odwagi i śmiałości oraz umiejętności współdziałania i wyrażania różnych stanów uczuciowych. Ważny był nie tylko sam spektakl, tworzony przez nas, ale również cały proces jego przygotowania oraz towarzyszące mu sytuacje społeczne i wychowawcze. W Laboratorium Misia kontynuowaliśmy doświadczenia z wodą i z powietrzem (Mały Miś w świecie wielkiej literatury – Cztery Żywioły), a tydzień zakończyliśmy zabawą z Dinozaurami. Poznaliśmy litery „R,r” oraz utrwaliliśmy cyfrę 8 i dni tygodnia. Ograniczyliśmy wyjścia do ogrodu ze względu na komunikaty związane z dużym zanieczyszczeniem powietrza.  

TEATRZYK DNI TYGODNIA - filmik

DNI TYGODNIA - filmik 

8 KRATEK - filmik 

 

 III TYDZIEŃ

Z HAŁABAŁĄ KOCHANYM EMOCJE POZNAMY I KOTKOM POMAGAMY

 Emocje były wiodącym tematem tygodnia, w szczególności miłość, a to za sprawą świętowania Dnia Serduszka. Chętnie obdarowywaliśmy się dobrym słowem jak i papierowymi serduszkami. Wielkie serce okazaliśmy również kotkom hojnie uczestnicząc w zbiórce artykułów dla schroniska. Z okazji Dnia Kota wspólnie ze społecznością przedszkolną i Rodzicami tworzyliśmy Internetową fantastyczną Kocią Galerię.

DZIEŃ KOTA - kliknij

W sali i w ogrodzie przedszkolnym stworzyliśmy krainę szczęśliwych kotków urządzając harce z myszami, piłkami, wstążkami, włóczkami rozwijając dużą i małą motorykę.

KOCIE DISCO - filmik

Dla robota Ozobota zaprogramowaliśmy trasę kotów w ramach Uczymy Dzieci Programować. Wybierając się do Laboratorium Małego Misia wzięliśmy udział w ciekawych doświadczeniach z wodą w ramach projektu mały Miś w świecie wielkiej literatury. Poznaliśmy litery P,p oraz cyfrę 8.

II TYDZIEŃ

Z KRASNALKIEM CIEKAWYM W KOSMOS WYRUSZAMY

 Niesamowitą podróż odbyliśmy z Krasnalem Hałabałą, bo aż na Księżyc… Rakieta, planety, lasery świetlne, strój astronauty, a nawet wizyta Przybysza z innej planety przeniosły nas w przestrzeń kosmiczną. Korzystając z tablicy multimedialnej i Internetu poznaliśmy słynnego polskiego astronoma Mikołaja Kopernika. A jak już mowa o Internecie to w ramach obchodów DBI 2021 poznaliśmy znaczenie oraz zasady bezpiecznego korzystania z Internetu. Poznaliśmy urządzenia zaopatrzone w Wi-Fi i tworzyliśmy papierowe laptopy. Na klawiaturze latopów utrwaliliśmy poznane litery i cyfry. Nie tylko ciekawy, ale również smaczny okazał się ten tydzień. Samodzielnie wykonana przez nas pizza z okazji Dnia Pizzy okazała się bardzo smaczna, a Tłusty Czwartek obfitował w pyszne pączki. Dbając o zdrowie i kondycję fizyczną codziennie uczestniczyliśmy w gimnastyce i w zabawach ruchowych w ogrodzie przedszkolnym na śniegu.

POLECIMY DZIŚ NA KSIĘŻYC - filmik 

I TYDZIEŃ

W KARNAWALE TAŃCZĘ RÓWNIEŻ Z KRASNALEM

 W przedszkolu, aż huczało od wesołej muzyki i podekscytowanych głosów przedszkolaków. Do wspaniałej zabawy karnawałowej zaprosił nas Krasnal Hałabała. Salą zawładnęły Księżniczki, Wróżki, Czarownice, Spider-Many, Kotki, Liski, Jednorożce, Kosmonauci, Strażacy, Piraci i jeszcze wiele, wiele przeróżnych postaci. Przy dźwiękach piosenek i pod przewodnictwem naszych Pań i kolorowych laserów wszyscy bawili się wspaniale. Dzięki nowoczesnej technologii łączyliśmy się w przedszkolu z młodszymi grupami.   

 ZABAWA INTEGRACYJNA - filmik 

PRZEKAZUJEMY SOBIE UŚMIECH - filmik

W KRĘGU - filmik

 W KRAINĘ DOBREJ ZABAWY WYRUSZAMY POCIĄGIEM - filmik

 KROKIEM TANECZNYM Z KRÓLOWĄ OGNIA POKONUJEMY 3 ŻYWIOŁY: WODĘ, ZIEMIĘ, POWIETRZE (WSTĘGI) - filmik

 ŚMIAŁO WYGINAMY SIĘ W TAŃCU - filmik

 NIE TYLKO ZNAKOMICIE TAŃCZYMY, ALE RÓWNIEŻ I GRAMY - filmik

 

 

 

 

 

PRZYGOTOWANIA DO BALU

 

ZIMA - filmik

SAMBA - filmik