smile

MARZEC

 IV TYDZIEŃ

Z KRASNALEM KOCHANYM WIOSNĘ WITAMY

 Wiosna stała się ulubionym tematem Krasnala Hałabały. W ramach zajęć zdalnych wybrał się na spacer w poszukiwaniu zwiastunów wiosny. Zaprosił do wysłuchania wiersza J. Brzechwy pt. "Przyjście wiosny", a na końcu zaprosił "Jarzębinki" do akcji przedszkolnej, gdzie wykonały przepiękne prace plastyczne pt. "Oznaki wiosny". A gdy stęsknieni wróciliśmy do przedszkola Krasnala Hałabała powitał nas z radością wiosenną dekoracją w sali. Wiosna pojawiła się na zajęciach z literami W,w oraz na zajęciach matematycznych podczas których segregowaliśmy kwiaty wg gatunku, rozwiązywaliśmy wiosenne zadania z treścią. Dla nowej pory roku przygotowaliśmy układ taneczny do piosenki M.Kluzy "Przyszła wiosna", a jej pierwsze zwiastuny szukaliśmy w ogrodzie przedszkolnym. Aby stworzyć namiastkę wiosny na przedszkolnym parapecie zasialiśmy kiełki rzodkiewki, które podlewamy wodą. Z okazji Dnia Wody przypomnieliśmy ważną rolę wody w życiu człowieka, zwierząt i roślin. Pod koniec tygodnia stworzyliśmy w grupie już klimat Świąt Wielkanocnych przygotowując: nagranie życzeń świątecznych inspirowane piosenką "Wesoła pisanka", upominki dla Rodziców od kicającego Zajączka. 

WIOSNĘ WITAMY PIOSENKĄ M.KLUZY - filmik

 NAUKA ZDALNA 22 MARCA

Wykonanie przepięknych prac plastycznych na temat "Oznaki wiosny"

 

 

III TYDZIEŃ

W MARCU JAK W GARNCU

 

NAUKA ZDALNA OD 16 DO 22 MARCA - kliknij

Wspaniałe Prace "Jarzębinek" z okazji Dnia Pandy i Dnia Słońca - kliknij

smile

NAUKA STACJONARNA

Mówiąc o przysłowiu "W marcu jak w garncu" utrwaliliśmy symbole różnorodnej pogody. Nawet robot Ozobot poznawał marcową pogodę poruszając się po zaprogramowanej trasie garnka. Z okazji Dnia Matematyki utrwaliliśmy dotychczasowe umiejętności: cyfry 0-9, znaki matematyczne <,>,+,-,=, zbiory, działania matematyczne, drzewko i oś liczbową. 

 

II TYDZIEŃ

KRASNALKU PRZEDWIOŚNIE MAMY I O SWOJE ZDROWIE DBAMY

Tematyką zajęć w tym tygodniu ZDROWIE, tak ważne zwłaszcza w pandemii koronawirusa. Utrwaliliśmy i usystematyzowaliśmy wiedzę na temat zdrowego odżywiania się i zdrowego trybu życia. Zwieńczeniem wspólnej zabawy i nauki było nagranie piosenki „Witaminki”. 8 marca stał się dobrą okazją do świętowania Dzień Kobiet. Przygotowaliśmy niespodzianki dla Pań oraz Mam. Poznaliśmy litery T,t i cyfrę 9. Aktywnie spędzaliśmy czas na zabawach w ogrodzie przedszkolnym.

WITAMINKI, bajubaju.tv - FILMIK

Zabawa w owocowe zagadki - FILMIK

smile

LAURKI DLA MAMUSI z okazji Dnia Kobiet - FILMIK

smile

 

 I TYDZIEŃ

Z KRASNALEM ZWIERZĘTA EGZOTYCZNE POZNAJĘ,

A O SWOJE ZĘBY DBAM DOSKONALE

Zwierzęta z różnych stron świata opanowały naszą salą przedszkolną. Podczas zajęć ruchowych i muzycznych wcieliliśmy się w rolę lwów, słoni, węży, żyraf, psocących małpek… Ustawialiśmy zwierzęta od najmniejszego do największego i przeliczaliśmy je w aspekcie porządkowym. Piękno tych zwierząt odzwierciedliliśmy w swoich pracach plastycznych. Poprzez zabawy z wizytówkami imion i alfabetem poznaliśmy litery S,s. Z okazji Dnia Dentysty nagraliśmy konkursowy filmik „Myję zęby” za który otrzymaliśmy wspaniałe nagrody.

JA JESTEM WĘŻEM - filmik

SŁOŃ WG A.CHARTANOWICZ www.dyscyplinabeznakazow.pl  - filmik

 MYJĘ ZĘBY - filmik