KLAUZULA INFORMACYJNA - DLA RODZICÓW

 

  • Administratorem Państwa danych jest Miejskie Przedszkole nr 57 im. Krasnala Hałabały w Katowicach, 40-866 Katowice, ul. Piastów 13 NIP: 6342289082, REGON: 270554522.
  • Inspektorem Ochrony Danych jest Pani Agata Krystek-Jadwiżuk, adres e- mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. 32-606-13-23.
  • Dane osobowe są przetwarzane w celu realizacji obowiązku przedszkolnego lub w celu realizacji prawa do pobytu dziecka w przedszkolu, podstawa prawna: ustawa z dnia 14 grudnia 2016 roku Prawo Oświatowe (Dz.U. 2017 poz. 59 ze zm.).
  • Państwa dane osobowe mogą być przetwarzane w celu skontaktowania się w prawach związanych z dzieckiem, podstawa prawna: Art. 6 ust. 1 lit. c) i e) Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych).
  • Przysługuje Państwu prawo dostępu do danych Państwa dotyczących, ich sprostowania, usunięcia lub żądania ograniczenia przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania.
  • Przysługuje Państwu prawo wniesienia skargi na sposób przetwarzania Państwa danych osobowych przez Nasze Przedszkole do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.
  • Podanie danych osobowych jest konieczne i wymagane przez prawo w celu realizacji obowiązku przedszkolnego. Nie podanie danych osobowych będzie skutkowało utrudnieniami w przekazywaniu informacji na temat Państwa dziecka.