Pani Magdalena Szymik i Pani Monika Helm

 

  • kontakt mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  • konsultacje telefoniczne z nauczycielami w każdy czwartek od 10.45-11.15      
                                             nr telefonu: 32 254 24 92 lub 784 575 029


 Godziny specjalistów


 

Tydzień III

Tematyka tygodnia: "KAPIE,KROPI,MŻY ''

W tym tygodniu Jabłuszka zaczęły tydzień od przybliżenia wiedzy o tym jak wygląda i na czym polega praca architekta. Bardzo serdecznie dziękujemy rodzicom Igi za poświęcony czas .

Na naszych zajęciach rozmawialiśmy o tym, jak zmieniają się pory roku, zapoznaliśmy się ze zjawiskami atmosferycznymi, które występują jesienią, oraz symbolami pogody  na podstawie opowiadania ,,Wędrówka małej kropelki’’.

Dzieci dowiedziały się jak powstaje deszcz oraz jakie ważne znaczenie pełni woda dla ludzi, roślin oraz zwierząt.

Wiemy, że jesienią trzeba ubierać się ciepło, jak również co chroni nas przed deszczem.

Nasze prace plastyczne były wykonywane różnorodnymi materiałami plastycznymi. Były zabawy ruchowe, integracyjne, dydaktyczne.

W piątek odwiedziła nas ciocia Michałka w ramach projektu ,,Pół godziny od rodziny’’ przybliżając temat pracy w muzeum- dziękujemy serdecznie.

 

 

 

Tydzień II

Tematyka tygodnia: "DZIEŃ I NOC ''

 

W tym tygodniu dzieci poznały, kiedy jest dzień, a kiedy noc, co i o jakiej porze pojawia się na niebie.

Na podstawie obrazków opowiadały, jakie czynności wykonują w dzień, a jakie w nocy.

Wykonywały ćwiczenia usprawniające grafomotorykę i sprawność manualną, układały opowiadanie, dotyczące dnia i nocy, podczas którego rozwijały wypowiedzi słowne w  inspiracji z obrazkami.

Pomiędzy zajęciami stolikowymi uczestniczyły w zabawach twórczych, swobodnych, relaksacyjnych oraz wykonywały prace plastyczne.

We wtorek wzięliśmy udział w ,,Dniu Zdrowego Śniadania”, podczas którego odwiedziła nas ,,Pani Zdrówko’’, zachęcając nas do zjedzenia obiadów poprzez ,,fasolkową motywację’’.

Jabłuszka w tym tygodniu poznały też historie powstania państwa Polskiego, symbole narodowe, najważniejsze miasta Polski. Na koniec patriotycznych rozważań wzięliśmy udział wraz z całą społecznością przedszkola w ogólnopolskiej akcji „Szkoła do hymnu”, odśpiewując „Mazurka Dąbrowskiego”.

W czwartek obchodziliśmy „Dzień Jeża”. Z tej okazji wzięliśmy udział w wielu ciekawych zabawach dydaktycznych, plastycznych, kreatywnych, matematycznych i językowych.

W piątek świętowaliśmy urodziny Sarah. Dzieci składały koleżance życzenia, śpiewały „Sto lat”.

 

 

 

 

Tydzień I

Tematyka tygodnia: "W krainie baśni"

 

W tym krótkim tygodniu w związku z piątkowym świętem "Dniem Postaci z bajek" rozmawialiśmy o naszych ulubionych bajkach, baśniach, przypomnieliśmy sobie treść tych najpopularniejszych. Próbowaliśmy dopasować atrybuty do odpowiednich bajek, rozwiązywaliśmy zagadki, pokonywaliśmy "wilczy" tor, szukaliśmy par, dopasowywaliśmy cienie. Omawialiśmy także nasze bajkowe postacie na ubrankach, a cały wyjątkowy bajkowy dzień rozpoczęliśmy od wykonania brokatowego eliksiru, który przeniósł nas w świat wyobraźni.

Wykonaliśmy pracę plastyczną, która składała się z kilku etapów: wycinania, rysowania, klejenia, malowania i odbijania. Było to bardzo pracochłonne, ale efekt wyszedł fantastyczny.

W tym tygodniu swoje 4 urodzinki obchodził Marcel! Wszystkiego najlepszego dla małego solenizanta!