Pani Katarzyna Orłowska-Piech i Pani Monika Pisula

                     

  • kontakt mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  • konsultacje telefoniczne z nauczycielami w każdą środę od 11.15-11.45      
                                             nr telefonu: 32 254 24 92 lub 784 575 029

 

 Godziny specjalistów

 

 


 

 

Temat 3 tygodnia:

"Wiem co jem i dlatego jestem zdrowy"

 

Ten tydzień pomógł nam skupić się na tym co zdrowe, wspólnie poznaliśmy drogę „Od ziarenka do bochenka” oraz zrobiliśmy własne „wypieki” :)

„Jagódki” poznały różne rodzaje pieczywa, mogły zobaczyć , dotknąć a co najważniejsze zjeść te przygotowane pyszności. Urządziliśmy małą degustacje ;) każdy mógł coś dla siebie wybrać :) Poznaliśmy również pracę rolnika, młynarza, piekarza oraz sprzedawcy :)

Dzieci miały również okazję zobaczyć różnego rodzaju zboża. Oglądaliśmy film edukacyjny „Jak powstaje chleb” i już teraz wiemy ile trudu trzeba włożyć w to by móc skosztować pysznego chleba.

Porównywaliśmy wygląd mąki i soli, wspólnie szukaliśmy przepisu na masę solną. A gdy już masa była gotowa zabraliśmy się do pracy ;) Efekt był cudny, wszystkie bułeczki, rogaliki czy bagietki wyglądały smakowicie ;)

Wspólnie omówiliśmy Piramidę zdrowia, skupiliśmy się na tym czego w naszej diecie powinno być więcej, a czego zdecydowanie najmniej. Bo jak to pani mówi: "Co za dużo...to niezdrowo!" ;) 

Na koniec tygodnia wzięliśmy udział w „Światowym Dniu Rzucania Palenia”. Z tej okazji wysłuchaliśmy opowiadania o źródłach dymu, a nasz Dinuś w piosence wytłumaczył nam dlaczego tak ważne jest czyste powietrze. Wykonaliśmy wspólnie plakat, który mamy nadzieję wszyscy widzieli! „Nie pal! To szkodzi Tobie i mnie!”

A teraz niespodzianka ;) Jeśli będziecie w centrum Katowic tooooo wypatrujcie wśród choinek Naszego Krasnala :)

 

Temat 2 tygodnia:

"Jestem Polakiem"

 

Ten tydzień zaczął się od ważnych spraw. Zaczęliśmy rozmawiać i naszej Ojczyźnie -Polsce.

Przypomnieliśmy sobie jak wygląda nasza flaga, nasze godło, jakie kolory je tworzą. Wspólnie zaczęliśmy się uczyć „Hymnu” aby móc uczestniczyć we wspólnych obchodach Dnia Niepodległości. Wykonaliśmy wspólną dużą flagę, utrwalaliśmy najważniejsze wiadomości o Polsce. Ale o tym za chwilkę ;)

W poniedziałek wybraliśmy się na zajęcia do pobliskiej Biblioteki. Pani Kasia już tam na nas czekała oczywiście z książką oraz z mnóstwem zadań. Byliśmy detektywami :) Szukaliśmy ukrytej skrzyni z zadaniami, łączyliśmy tropy, szukaliśmy tego co nie pasuje. A czas umiliła nam pani czytając ciekawą książkę. „Jagódki” bez problemu poradziły sobie ze wszystkimi zadaniami :)

Następnie czekał nas w przedszkolu „Dzień zdrowego śniadania”. Mówiliśmy o tym co zdrowe, co lubimy jeść a na dodatek przygotowaliśmy sami swoje śniadanie :) było smacznie, kolorowo a co najważniejsze bardzo zdrowo!

Tego dnia odwiedziła nas również Pani Zdrówko. Przyniosła nam fasolki i nasz własny pojemnik. Zostaliśmy zaproszeni do przedszkolnego konkursu- która grupa uzbiera za zjedzone obiady najwięcej fasolek będzie mogła wybrać propozyjce obiadu dla całego przedszkola :) Ale informacja!! "Jagódki " bardzo dbają o swoje zdrowie, a do tego jeszcze taka nagroda ;) Trzymajcie za nas kciuki :) 

Dodatkowo dzieci, które brały udział w konkursie na Przepis na zdrowe śniadanie otrzymały ordery :) A dzieci z najzdrowszymi przepisami otrzymały pamiątkową książkę zawierającą wszystkie konkursowe przepisy! Dziękujemy za udział naszym "Jagódkom" i wspaniałym Rodzicom!!!

Na koniec tygodnia działy się jeszcze bardzo ważne rzeczy. Wspólnie z innymi grupami spotkaliśmy się w sali „Jabłuszek” by wspólnie świętować Dzień Odzyskania Niepodległości. Przedszkolaki były pięknie ubrane, każdy otrzymał biało-czerwony kotylion i byliśmy gotowi do wspólnego udziału w akcji „Szkoła do Hymnu”. Równo o godzinie 11.11 w naszym przedszkolu rozbrzmiał uroczyście śpiewany Hymn :) Brawo „Jagódki”!

W tym dniu obchodziliśmy jeszcze dzień naszego małego przyjaciela- „Dzień Jeża”.

Przedszkolaki mogły zapoznać się ze zwyczajami małego zwierzaka, wspólnie zrobiliśmy na tablicy zadania związane m.in. z tym co jeże lubią jeść. Robiliśmy jeszcze zadania związane z liczeniem, pracę plastyczną oraz zdjęcia w naszej Fotobudce :)

 

 

Temat 1 tygodnia:

"Bajki i bajeczki"

 

Temat 4 tygodnia:

Co robią jesienią ptaki?

 

Temat 3 tygodnia:

Co zwierzęta robią jesienią?

 

Temat 2 tygodnia:

Przeciwieństwa

 

 

 

Temat 1 tygodnia:

Jesień w ogrodzie

Temat 4 tygodnia:

Jesień w sadzie i w ogrodzie

 Kolejny smakowity tydzień przed nami ;) W tym tygodniu przenieśliśmy się do sadu i poznaliśmy wszystko co tam smacznego jest.
"Wpadła gruszka do fartuszka..."było przeliczanie, kosztowanie oraz mnóstwo zadań do wykonania.
Pomagaliśmy małemu jeżykowi zrobić zapasy na zimę. Tu dwie gruszki, tam trzy grzybki a i śliweczka też by się przydała. A do tego kto pierwszy wykona zadanie ;)

 


W tym tygodniu obchodziliśmy ,,Światowy Dzień Jabłka’’. Było jabłecznie ;) Jabłko tuuuu, jabłko tammmm o i tutaj też jabłko mam :)
Urządziliśmy wyścigi robaczków do jabłek- ale było śmiechu!!!
Wspólnie wykonaliśmy z jabłek sok. Pychotka!!!! Wszyscy chętnie wyciskali, kosztowali i o dokładkę pytali ;)

 

 

 

I jeszcze jedna ważna sprawa ;) Chcemy być zdrowi i o tym dobrze wiemy, że różne owoce sami kosztujemy! 

 

Dzień pełen atrakcji w naszych Jagódkach: tu deska, tam nożyk, ściereczki i fartuszki. Do tego owoców mnóstwo i do pracy! 

Nasze kochane przedszkolaki wykonały przepyszne szaszłyki owocowe!!! Zrobiły ich tyyyleeee że nawet pracownicy przedszkola mieli okazję na porcję witamin się załapać

 :)

A na koniec tygodnia był specjalny dzień- Dzień Chłopaka!
Nasze dziewczynki pomogły w świętowaniu, były zawody sportowe, był poczęstunek oraz moc uśmiechów!

 

 

Temat 3 tygodnia:

Jesień w parku i w lesie

 Ten tydzień zaczął nam się wyjątkowo kolorowo. Tyle mamy za oknem barw, barw Jesieni!
Przedszkolaki chętnie opowiadały o zmianach w przyrodzie, o pięknych barwach dookoła. A oprócz tematyki jesiennej odbył się w Jagódkach jeszcze jeden wyjątkowy dzień!
20 września był to niezwykły dzień! Świętowaliśmy Dzień Przedszkolaka!!!
Wybraliśmy się do sali zabaw Kraina Czarów :) Ile było radości, śmiechu i zabawy!!!
Wybrał się z nami krasnal Hałabała oj jak on nam psocił ;) Chował się to za drzewem, to w basenie z kulkami :) a później próbował odgadnąć kto jest kto, bo przedszkolaki się zmieniły...każdy miał cudnie buzię wymalowaną :)


W tym tygodniu poznawaliśmy różne gatunki drzew. staraliśmy się rozpoznać różne gatunki drzew, ich liście oraz dary jesieni, które dzięki drzewom mamy :)
Kasztanowiec daje nam kasztany, jakie było zdziwienie, że żołędzie nie rosną na żołędziowcu ;) tylko drzewo nazywa się dąb! 

Przedszkolaki poznały zwierzęta mieszkające w parkach i w lasach. I bardzo dobrze sobie radziły z wykonywaniem wszystkich przygotowanych dla nich zadań :)

Wspólnie na zakończenie tygodnia wzięliśmy udział w Powitaniu Jesieni. Na sali w Jabłuszkach czekał na nas teatrzyk przygotowany przez panie z przedszkola. Był Hałabała, który to bardzo się zmartwił....zaprosił przyjaciół, a oni... nie przyszli ;) Dzieci już wiedzą dlaczego ;)  a Wy wiecie?

 

 

 

 

Temat 2 tygodnia:

Bezpieczna droga do przedszkola

 

Ten tydzień upłynął nam na utrwalaniu zasad bezpiecznego poruszania się po drogach :) Poznaliśmy oznaczenia przejścia dla pieszych- wiecie, że zebra to nie tylko zwierzę? ;) Poznaliśmy znaki drogowe, działanie sygnalizacji świetlnej oraz wspólnie z paniami wybraliśmy się na spacer na pobliskie skrzyżowanie. Ruch był spory, mogliśmy poobserwować co się na drogach dzieje, a przy okazji mogliśmy sprawdzić zdobyte wiadomości w praktyce. 

Aż chce się zaśpiewać: Zielone światło idź, czerwone światło stój!!

 

 

 

 Jeszcze się tydzień nie skończył, a przed nami kolejny powód do świętowania :) Dzień Kropki .

Międzynarodowy Dzień Kropki to przede wszystkim święto kreatywności.

 W tym dniu powstawały wyjątkowe i niepowtarzalne kropkowe dzieła sztuki. Obchody International Dot Day to wspaniały czas do porozmawiania z dziećmi na temat ich talentów i zaprezentowania ich światu, bo każdy z nas ma w sobie jakiś ukryty talent. Dowiedzieliśmy się o tym, że aby być w czymś dobrym trzeba ćwiczyć i że czasem z niczego też może powstać COŚ ;)

 

 Na koniec tygodnia przydarzyła się nie lada gratka: Dzień szalonych fryzur!!!

Co oni mieli na głowie!!! Te kolory, wzory, gumek mnóstwo a do tego, nie uwierzycie! Pojawiły się przeróżne kształty i fantazyjne fryzury. 

Przy okazji wspólnego spotkania wszystkich grup udało nam się spotkać z panią fryzjerką. Dowiedzieliśmy się dużo o sprzętach potrzebnych w pracy fryzjera, zobaczyliśmy jak się układa fryzurę i mieliśmy okazję wspólnie zaśpiewać z okazji Dnia fryzjera serdeczne Sto lat! 

Temat 1 tygodnia:

JESTEM W PRZEDSZKOLU

 

W tym tygodniu skupiliśmy się na poznawaniu siebie nawzajem :)

Zabawach z Krasnalem Hałabałą oraz poznawaniu nowych zabawek w naszej sali. Ale nie tylko ;) 

Bo przecież "Jesteśmy Jagódki.." Były piosenki, były kolorowanki i to wszystko jagódkowe ;) 

Wspólnie urządziliśmy wycieczkę po przedszkolu. Poznaliśmy wygląd naszej sali oraz innych pomieszczeń przedszkola: szatni i naszych szafek, naszej łazienki „starszaków” gdzie odszukaliśmy swoje wieszaki na ręczniki, gabinetu pani dyrektor, kuchni oraz innych sal przedszkolnych. Krótka to była wycieczka ale ciekawa- nie codziennie możemy zajrzeć we wszystkie te miejsca ;)

Przy okazji ćwiczyliśmy właściwy stosunek do pracowników placówki i umiejętność zachowania się wobec nich.

Cały czas utrwalamy imion kolegów i koleżanek z grupy „Jagódki” oraz przyzwyczajamy się do nowych miejsc przy stolikach.

Braliśmy udział w pierwszych zajęciach z Rytmiki i co za niespodzianka!!! Pani Karolina przyniosła ukulele :) Było muzycznie, głośno i wesoło!!!

W tym tygodniu udało nam się poznać swoje „Wizytówki” i wspólnie się nimi pobawić :) Przygotowujemy się do nauki liter. Przypomnieliśmy sobie figury geometryczne: koło, kwadrat, prostokąt i trójkąt. Utrwaliliśmy również orientację schematu własnego ciała oraz orientację w przestrzeni- ale nam się Hałabała wtedy chował ;)  Rozmawialiśmy o emocjach, o sytuacjach, które nas smucą- i wspólnie się zastanawialiśmy jak możemy sobie nawzajem wtedy pomóc (dobre serduszka mają nasze przedszkolaki), o tym co nas cieszy i w jaki sposób  możemy okazywać nasze emocje. 

Utrwaliliśmy „Czarodziejskie słowa” : proszę, przepraszam, dziękuję, dzień dobry, do widzenia – już bardzo chętnie się nimi przedszkolaki posługują :)

W czwartek wzięliśmy udział w DNIU DOBRYCH WIADOMOŚCI. Mamy nadzieję, że to był dla Rodziców również dobry dzień  :)

A do tego gdy tylko pogoda dopisywała wychodziliśmy do naszego ogrodu przedszkolnego :) 

Pierwszy tydzień był bardzoooo udany :) Czekamy na kolejne tygodnie z naszymi "Jagódkami"!!!!