Pani Agnieszka Kubiczek i Pani Monika Pisula

                      

 

 Konsultacje telefoniczne z nauczycielkami:  w każdy wtorek
w godzinach 11.15-11.45
pod numerem telefonu: 32 254 24 92

Godziny pracy specjalistów

smile

W przedszkolu we wszystkich grupach wiekowych realizowany jest program Iwony Lewkowicz, Anny Tworkowskiej-Baraniuk „Zabawy z porami roku”. W grupie „Jagódek” realizujemy go dla 4 i 5 - latków rozszerzając treści edukacyjne dodatkowo o ogólnopolski projekt „Mały miś w świecie wielkiej literatury” oraz program „Uczymy dzieci programować”.  Dzięki wprowadzeniu dodatkowych działań w grupie mamy możliwość realizacji wszystkich wskazanych przez MEN priorytetów na rok 2021/2022.

Razem z Misiem i z Krasnalem Hałabałą przedszkole realizuje kierunek polityki MEiN:  
1)    wspomaganie przez szkołę wychowawczej roli rodziny – rozwijanie czytelnictwa przez przedszkole we współpracy z rodzicami tj. zachęcanie do czytania w domu misiowi; 
2)    wychowanie do wrażliwości na prawdę i dobro; kształtowanie właściwych postaw szlachetności, zaangażowania społecznego i dbałości o zdrowie – codzienne czytanie dzieciom, poszukiwanie w/w postaw w utworach literackich; 
3)    podnoszenie jakości edukacji poprzez działania uwzględniające zróżnicowane potrzeby rozwojowe  
i edukacyjne wszystkich uczniów – dobór literatury do wieku, możliwości i potrzeb dzieci; 
4)    działanie na rzecz poznawania polskiej kultury – prezentacja polskiej literatury dzieciom; 
 
Wiodące kompetencje kluczowe: kompetencje w zakresie rozumienia i tworzenia informacji; kompetencje osobiste, społeczne i w zakresie umiejętności uczenia się; kompetencje 
obywatelskie; kompetencje w zakresie świadomości  i ekspresji kulturalnej.

MODUŁY

smile

 smile

                                                    Kochane „Jagódki”,

                                                      Drodzy Rodzice!

Serdecznie witamy

w nowym roku szkolnym

2021/2022.

Niech ten rok będzie

czasem wspaniałej zabawy. 

Niech będzie obfitował we wspaniałe przygody

z Krasnalem Hałabałą i z Misiaczkiem Ślązaczkiem. 

Wychowawczynie

Pani Agnieszka Kubiczek i Pani Monika Pisula

 

 

 

OGŁOSZENIA

Język angielski odbywać się będzie we wtorki o godzinie 8:45. W związku z tym śniadanie o godzinie 8:20

28.10.21. planujemy warsztaty bębniarskie.

29.10.21. Dzień Dyni i Marchewki - proponujemy, aby kolor pomarańczowy dominował w ubraniach dzieci. 


WYDARZENIA

III TYDZIEŃ

W ZABAWIE JESTEM LISTONOSZEM I LIST HAŁABALE PRZYNOSZĘ

Dzięki wizycie na poczcie, filmom edukacyjnym i historyjce obrazkowej poznaliśmy pracę listonosza, którą następnie naśladowaliśmy w zabawie tematycznej.  Nasz krasnal Hałabała cieszył się z każdej otrzymanej przesyłki od listonoszy i śpiewał z nami piosenkę pt. "Chodzi listonosz". Pomogliśmy listonoszowi posegregować i przeliczyć  koperty  i pocztówki. Robot Ozobot wprowadził nas w tajniki poczty tradycyjnej i nowoczesnej – poczty maila - pokonując zaprogramowaną trasę.

Poczta dawniej i dziś - filmik 

Uczyliśmy się rozpoznawać swoje imię poprzez zabawy z wizytówkami imion (metoda I. Majchrzak).

 Z radością ćwiczyliśmy i tańczyliśmy (Wychowanie do wartości, metoda Dyscyplina bez nakazów). Miło spędziliśmy czas na zabawie w ogrodzie przedszkolnym.   

II TYDZIEŃ

PANIOM ŻYCZENIA SKŁADAMY, W PARKU ZWIERZĘTA Z HAŁABAŁĄ POZNAJEMY, 

A W AKCJI CODE WEEK 21' KODUJEMY

"Dzień Dziewczynek" był okazją do upieczenia dla nich pysznych babeczek i złożenie im życzeń. W tym tygodniu świętowaliśmy również „Dzień Edukacji Narodowej”

prezentując życzenia piosenką naszym kochanym Paniom. Bardzo dziękujemy „Jagódkom” i Rodzicom za moc życzeń i niespodzianek.

DEN - film

Park stał się okazją do poznania zwierząt: jeża, wiewiórki i różnych gatunków ptaków. W ramach projektu „Oto Hałabała zna go Polska cała” wysłuchaliśmy opowiadania L. Krzymienieckiej „O gościach co nie przyszli na ucztę” i poznaliśmy gatunki ptaków odlatujących do ciepłych krajów.  W "Dniu Mycia Rąk" w łazience eksperymentowaliśmy z mydłem, utrwaliliśmy etapy dokładnego mycia rąk. Biorąc udział w międzynarodowej akcji „Code Week 2021”  kodowaliśmy na kartach pracy (Sudoku, Bystre Oczko) z Misiem Brunem (projekt Mały miś w świecie wielkiej literatury), oraz na macie na dywanie i macie wirtualnej. Programowaliśmy trasę dla robota Ozobota z wykorzystaniem puzzli i karty pracy (projekt Uczymy Dzieci Programować). Za aktywność z kodowania otrzymaliśmy Certyfikat.

I TYDZIEŃ

Z HAŁABAŁĄ MIŁYM POŚRÓD BARW JESIENI DZIEŃ ZWIERZĄT I DZIEŃ DRZEWA OBCHODZIMY

Barwy jesieni zainspirowały Hałabałę i nas do zabaw matematycznych i badawczych z kolorami. Misiaczek Ślązaczek z projektu literackiego towarzyszył nam co dzień w słuchaniu wybranych książeczek na temat zwierząt i drzew. Dzień Zwierząt był okazją do odnowienia Klubu Miłośniku Piesków. Jamnik Kabanos poznawał z nami prawa zwierząt i bardzo się cieszył jak śpiewaliśmy piosenkę „Jamniczek”. 

Piosenka Jamniczek - film

Zabawa badawcza - film 

Pieski, kotki i drzewa odzwierciedlaliśmy w pracach plastycznych. Z okazji Dnia Drzewa ułożyliśmy z siebie przepiękne drzewo. Spacery dały możliwość obserwowania przyrody: barw jesieni, drzew i zwierząt. Tydzień zakończyliśmy jesienną sesją zdjęciową.

 

OGŁOSZENIA

smile

PROPOZYCJA WYPOSAŻENIA:

  • kapcie na twardej podeszwie (najlepiej zapinane na „rzepy”),
  • do powieszenia w szatni worek (do przebrania ubrania),
  • w słoneczne i upalne dni – nakrycie głowy,
  • paczka chusteczek higienicznych i nawilżających na semestr,
  • ryzę papieru ksero,
  • zeszyt na religię,
  • słodycze z okazji urodzin dziecka.
  • smile

WYDARZENIA

V TYDZIEŃ

WARZYWA POZNAJEMY I Z HAŁABAŁĄ ZE SMAKIEM KOSZTUJEMY 

W ostatni tydzień września poprzez zabawy integracyjne z muzyką i smaczny poczęstunek świętowaliśmy Dzień Chłopaka. W tematyce tygodnia dominowała tematyka warzyw jako źródła witamin. Pogoda sprzyjała spacerom i zabawom w ogrodzie. Mogliśmy uporządkować teren w okolicy przedszkola w ramach akcji Sprzątanie Świata. Z okazji Dnia Głośnego Czytania słuchaliśmy opowiadania pt. "Wędrówki Małego Kasztanka" autorstwa Doroty Kluski.

Okazując wdzięczność medykom wykonaliśmy wspólny plakat, który znajduje się na ogrodzeniu przedszkola. Uczestnicząc w zabawach z matą do kodowania poznaliśmy cyfrę 1.

Wspaniale bawiliśmy się przy piosenkach: "Rolnik sam w dolinie", "Cebulka", "Na marchewki urodziny". 

IV TYDZIEŃ

Z HAŁABAŁĄ MIŁYM DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA OBCHODZIMY

Tydzień pełen niespodzianek, a to za sprawą naszego święta „Dnia Przedszkolaka”. Krasnal Hałabała z naszymi Paniami zaprosił kochane „Jagódki” do uczczenia święta wspaniałymi zabawami z kolorowymi laserami.  W ruch poszły balony, piłki, obręcze, szarfy a nawet worki. „Jagódki” zostały obsypane prezentami. Powitaliśmy nową porę roku – jesień, a owoce stały się tematem wiodącym naszych zajęć. Poznawaliśmy je podczas zabaw dydaktycznych, segregowaliśmy je podczas zajęć matematycznych, a następnie malowaliśmy, wyklejaliśmy i lepiliśmy z plasteliny podczas zajęć plastycznych. Jesienna pogoda sprzyjała spacerom i zabawom w ogrodzie.


III TYDZIEŃ

 Z HAŁABAŁĄ MAŁYM OZNAK JESIENI SZUKAMY

Z Krasnalem Hałabałą podczas spaceru i zabaw w ogrodzie szukaliśmy oznak jesieni. Do kącika przyrody nazbieraliśmy dużo listków oraz żołędzi i kasztanów. Zgromadzone jesienne skarby bardzo ucieszyły Krasnalka. Wspólnie segregowaliśmy je wg gatunku. Segregowaliśmy również śmieci do kolorowych worków z Eko-Pingwinkiem:

Eko-Pingwinek segreguje śmieci,

żeby powstały zabawki dla dzieci...

Zielony kolor to szkło,

żółty kolor plastiki, plastiki.

Niebieski kolor pa pa pa papier,

czarny kolor inne śmieciki. 

Z okazji Dnia Kropki - Kropka pojawiła się na naszych ubrankach i we wszystkich obszarach naszych działań: ruchowych, plastycznych, muzycznych, matematycznych, językowych, przyrodniczych, a także podczas zabaw z kropkami na macie do kodowania. 


II TYDZIEŃ

Z KRASNALEM HAŁABAŁĄ O BEZPIECZEŃSTWO DBAMY

Do przedszkola co dzień rano

idę przez ulicę z mamą.

Droga wcale nie jest łatwa

bo na skrzyżowaniu światła.

Czerwone światło stój! Zielone światło idź!

Na żółtym świetle zawsze czekaj, tak już musi być.

Słowami piosenki Krasnal Hałabała wprowadził nas w tematykę bezpieczeństwa. Poznawaliśmy sygnalizację świetlną, oraz niektóre znaki drogowe. Zasady bezpieczeństwa utrwalaliśmy podczas zabaw z makietą miasta i samochodami. Poznaliśmy pracę policjanta i odnowiliśmy Klub Sznupka. W Dniu Dobrych Wiadomości przekazaliśmy Rodzicom dobre wieści o Przedszkolakach. 

 


I TYDZIEŃ

KRASNAL HAŁABAŁA WOŁA JAGÓDECZKI DO PRZEDSZKOLA

    Wspaniale było się spotkać w przedszkolu 1 września z Krasnalem Hałabałą, z koleżankami i kolegami oraz paniami. Na powitanie wykonaliśmy portret naszego patrona. Jak na grupę „Jagódek” przystało malowaliśmy również gałązki jagódek i śpiewaliśmy piosenkę "Jesteśmy Jagódki". Ustaliliśmy Kontrakt Przedszkolaka - regulamin grupy, aby radośnie spędzać ze sobą czas. Integrowaliśmy się poprzez zabawy ruchowe przy piosenkach wg metody Dyscyplina bez nakazów. Czas zabawy swobodnej spędziliśmy w ogrodzie i w sali przedszkolnej.