Zaprasza pani Agatka i pani Sonia

 

 

 

CZERWIEC

TYDZIEŃ IV

TEMAT TYGODNIA:

CZYM PODRÓŻUJEMY?

W poniedziałek wzięliśmy udział w wyzwaniu "Jesteśmy z Wami niebieskimi motylami". Celem akcji jest poszerzanie świadomości na temat autyzmu i przesłanie iskierki przyjaźni osobom z autyzmem i ich rodzinom. Wakacje coraz bliżej, dlatego zajęliśmy się tematem transportu: lądowego, powietrznego i wodnego. Każdego dnia przyglądaliśmy się środkom transportu i utrwalaliśmy ich nazwy. Ciekawe kto z nas pojedzie na wakacje autem, pociągiem, poleci samolotem, a może wyruszy w rejs statkiem?:) W ciągu tygodnia bawiliśmy się w wiele zabaw ruchowych przy dźwiękach piosenek, np.: "Przyszło lato", "Leci samolot", "Płyną po wodzie statki". I oczywiście bawiliśmy się w ogrodzie, korzystając ze wspaniałej pogody. Pamiętaliśmy o naszych tatusiach w dniu ich święta, śpiewając dla nich "Sto lat nie raz i nie dwa".

CZERWIEC

TYDZIEŃ III

TEMAT TYGODNIA:

JESTEM OSTROŻNY!

Tuż przed wakacjami i po długiej nieobecności w przedszkolu wielu dzieci z grupy przyszedł czas na poruszenie bardzo ważnego tematu. Przypomnieliśmy nasz kodeks przedszkolaka i zasady bezpieczeństwa obowiązujące w przedszkolu i w ogrodzie. Poruszyliśmy również temat tego co zrobić, gdy zaczepia nas ktoś nieznajomy bądź spotykamy, np. na spacerze obce nam zwierzątko. Na koniec tygodnia utrwaliliśmy numery alarmowe i poznaliśmy literę Z, z, biorąc udział w zabawach z literami.

 

CZERWIEC

TYDZIEŃ II

TEMAT TYGODNIA:

WIEM, POTRAFIĘ, POZNAM.

Cały tydzień odkrywaliśmy tajemnice naszego przedszkolnego ogrodu i korzystaliśmy z jego dobrodziejstw. Braliśmy udział w wielu zabawach badawczych, np. szukaliśmy najwyższych i najniższych drzew, dzrzew iglastych i liściastych, poszukiwaliśmy zapachu lasu, tropiliśmy owady mieszkające na naszej łące, gołymi stopami badaliśmy różne faktury: beton, trawę, plastik, koc, zbieraliśmy skarby ogrodu do strunowych woreczków. Będąc w ogrodzie od rana uczyliśmy się tajemnic przyrody, korzystaliśmy ze słońca i nabieraliśmy odporności.

 

CZERWIEC

TYDZIEŃ I

TEMAT TYGODNIA:

ŚWIĘTO DZIECI

1 czerwca przeżyliśmy cudowny "Dzień dziecka". Występ naszego grona w inscenizacji wiersza J. Tuwima, pt.: "Rzepka", zjazdy z dmuchańców, malowanie na folii zaczarowanego ogrodu, tworzenie wspólnej łąki na białej chuście, zabawy chustą Klanzy, puszczanie ogromnych baniek, wyśmienity poczęstunek to tylko cześć atrakcji jakie czekały na naszą najmłodszą społeczność. W Jagódkach "Dzień dziecka" trwał jeszcze w środę :) Przeprowadzaliśmy zabawy badawcze z bańkami mydlanymi i poprzez malowanie twarzy wcielaliśmy się w nasze ulubione postaci z bajek. Nie zabrakło zabaw na świeżym powietrzu.

 

MAJ

TYDZIEŃ IV

TEMAT TYGODNIA:

MUZYKA WOKÓŁ NAS

Jagódki uwielbiają zabawy przy muzyce, wspólne śpiewanie piosenek oraz wspólne wygibasy na dywanie. Czwarty tydzień maja upłynął nam na poszukiwaniu muzyki wokół nas. Szukaliśmy muzyki wśród przedmiotów codziennego użytku, ale także wśród przyrody. Poznawaliśmy instrumenty perkusyjne. Obchodziliśmy "Dzień Ślimaka" i nawet udało nam się spotkać kilka ślimaków w naszym ogrodzie. Podczas zabaw z literami poznaliśmy kolejną literę alfabetu "W, w" , a nasz kolega z grupy Wiktor został królem wielkiej litery W.

 MAJ

TYDZIEŃ III

TEMAT TYGODNIA:

MAMA I TATA

Nadszedł czas na poświęcenie czasu najważniejszym osobom w życiu każdego dziecka czyli mamie i tacie. Był to tydzień przygotowań do "Dnia Mamy i Taty". Świętując "Dzień morświna", poznaliśmy te niezwykłe walenie, które zamieszkują nasze polskie morze. W "Dniu Dobrych Uczynków" obdarowaliśmy naszych bliskich serduszkami. A obchodząc "Dzień pszczoły" delektowaliśmy się miodem prosto z pasieki pani Małgosi. Dziękujemy :) Zakończyliśmy realizację II modułu projektu Małego Misia w świecie wielkiej literatury - "Mały Miś w świecie emocji".

MAJ

TYDZIEŃ II

TEMAT TYGODNIA:

KRAINA MARZEŃ

Ten tydzień spędziliśmy w krainie marzeń tych małych i trochę większych. Rozpoczęliśmy tworzenie elementów krainy marzeń dla naszych rodziców. Ukończyliśmy realizację ostatniego modułu "Małego Misia w świecie literatury", pt. "Supertajny projekt". Odkryliśmy, że każdy z nas ma jakąś supermoc, a w naszym otoczeniu żyje wielu superbohaterów. Poznaliśmy literę U, u. Obchodziliśmy "Dzień Niezapominajki". Cieszyliśmy się ze słonecznej pogody, bawiąc się w ogrodzie przedszkolnym.

 

MAJ

TYDZIEŃ I

TEMAT TYGODNIA:

RUCH TO ZDROWIE

Po czterodniowym deszczowym weekendzie postawiliśmy na RUCH, gdyż naszym Jagódkom nigdy nie brak energii. Gimnastyka,  zabawy ruchowe w sali i ogrodzie przedszkolnym towarzyszyły nam każdego dnia. Nie zabrakło też zabaw przy muzyce i z muzyką. Świętowaliśmy "Dzień Strażaka" i poznaliśmy literę T,t. Z utęsknieniem czekamy na słońce, dlatego "pukamy do drzwi" i wołamy Cię Wiosno ;)

 

 

KWIECIEŃ

TYDZIEŃ IV

TEMAT TYGODNIA:

JESTEM POLAKIEM I EUROPEJCZYKIEM

W minionym tygodniu rozmawialiśmy o tym czym różni się miasto od wsi, w jakim mieście mieszkamy, w jakim kraju mieszkamy i na jakim kontynencie. Podróżowaliśmy po Polsce, poznając muzykę z różnych regionów: szanty, muzykę góralską i muzykę śląską. Poznaliśmy literę S, s i przeliczaliśmy w zakresie 1-10. Mówiliśmy o narodowych symbolach. W ramach programu "Uczymy dzieci programować" zakodowaliśmy flagę Polski. Korzystaliśmy z pogody, bawiąc się w naszym ogrodzie i poznając przyrodę.

 

KWIECIEŃ

TYDZIEŃ III

TEMAT TYGODNIA:

DBAMY O NASZĄ PLANETĘ

W trzecim tygodniu kwietnia tematem przewodnim naszych codziennych spotkań była nasza planeta Ziemia i sposoby dbania o nią tak, aby Ziemia była szczęśliwa, a my na niej. Poznaliśmy literę R, r. Z okazji Dnia Ziemi braliśmy udział w literackim spotkaniu z Misiową Mamą i przedszkolnym wyzwaniu "słuchamy oddechu Ziemi". Wyznaczaliśmy trasę dla Ozobota wokół kuli ziemskiej. Przypomnieliśmy zasady segregowania odpadów na 5. Pogoda  na tyle była sprzyjająca, że udało nam się spędzić miło czas w naszym przedszkolnym ogrodzie. 

EKOLOGICZNA MISJA JAGÓDEK

- kliknij w link :)

SEGREGUJĘ NA 5! :)

- kliknij w link :)

MARZEC, KWIECIEŃ

TYDZIEŃ - IV

TYDZIEŃ I-II

NAUKA ZDALNA

- kliknij w obrazek

MARZEC

TYDZIEŃ IV

TEMAT TYGODNIA:

NADCHODZI WIOSNA

W tygodniu o tematyce "Nadchodzi Wiosna" poznawaliśmy wiosenne kwiaty oraz ptaki, które powracają z ciepłych krajów do Polski. W minionym tygodniu towarzyszyło nam kilkoro dzieci z Jabłuszek. Zabawy w żaby i bociany przyniosły nam wiele radości. Bardzo spodobała nam się piosenka o "Marcowych Żabach". Sami posłuchajcie i spróbujcie zaśpiewać:

MARCOWE ŻABY

MARZEC

TYDZIEŃ III

TEMAT TYGODNIA:

W MARCU JAK W GARNCU

"W marcu jak w garncu", ogromnym garze ... Kto wie co ugotuje Marzec?" i tak każdego dnia za oknem Jagódki obserwowały inną pogodę i zgłębiały jej tajemnice. Wyszliśmy także do ogrodu, aby poza pogodą przyjrzeć się pierwszym oznakom wiosny. Poznaliśmy literę P, p. Uczyliśmy się tańczyć "Krakowiaka". Obchodziliśmy Dzień Pandy i Dzień Słońca. Wykonaliśmy piękne prace plastyczne "Uśmiechnięte słoneczka" i "Kolorowe parasole".

MARZEC

TYDZIEŃ II

TEMAT TYGODNIA:

COŚ Z NICZEGO

"Nasza planeta wzywa nas, na Ziemi misję zacząć czas..." i dlatego przez cały tydzień Jagódki szukały sposobów na wykorzystanie odpadów. Okazuje się, że pudełka, rolki, guziki, folie, sznurki, guziki mogą być wspaniałymi zabawkami i świetnie nadają się do pobudzania dziecięcej kreatywności. Poznaliśmy literę O, o, braliśmy udział w zabawach z literami i naszymi imionami, utrwalaliśmy liczenie w zakresie 1 - 10. Śpiewaliśmy i tańczyliśmy. Udało nam się wyjść do ogrodu, każdego dnia przez okno obserwowaliśmy marcową pogodę. Czekamy na Wiosnę! :)

MARZEC

TYDZIEŃ I

TEMAT TYGODNIA:

DBAMY O ZDROWIE NA PRZEDWIOŚNIU

W minionym tygodniu poznaliśmy literę N, n. Nadia została królową wielkiej litery N i od poniedziałku każdego dnia towarzyszyła nam piosenka o "Niejadku";) To był tydzień pełen zabaw i zajęć dotyczących zdrowia. Jagódki doskonale  wiedzą, że aby być zdrowym trzeba zadbać o higienę swego ciała, dobrze się odżywiać oraz często przebywać na świeżym powietrzu. Z okazji Dnia Dentysty wzięliśmy udział w międzygrupowym konkursie muzycznym. Zapraszamy do zakładki AKTUALNOŚCI, aby obejrzeć nasz występ oraz występy naszych kolegów i koleżanek z innych grup. A ulubioną piosenką tygodnia został : "Witaminowy blues" :) Zapraszamy do wspólnego śpiewania:):

WITAMINOWY BLUES

LUTY

TYDZIEŃ IV

TEMAT TYGODNIA:

KOSMOS

"W układzie słonecznym wirują planety ...", a w naszej grupie przyszedł czas na zgłębianie ich tajemnic. W poniedziałek poznaliśmy literę M, m - Merkury, Mars. Martynka została królową wielkiej litery M, a Mateusz królem litery M. Dzięki poznanym piosenkom Jagódki znają śpiewająco wszystkie planety układu słonecznego. Wspólnymi siłami zrobiliśmy kosmiczną dekorację naszej sali, malując gwiazdy, planety, robiąc rakiety kosmiczne. Zakończyliśmy pracę z V modułem Małego Misia w świecie literatury - laboratorium żywiołów. W piątek świętowaliśmy Dzień Dinozaura. To był bardzo pracowity tydzień :)

LUTY

TYDZIEŃ III

TEMAT TYGODNIA:

ZWIERZĘTA W ZOO - ZWIERZĘTA EGZOTYCZNE

W tym tygodniu wyruszyliśmy na wirtualny spacer do zoo. Każdego dnia w czasie zabaw muzycznych, ruchowych zamienialiśmy się w zwierzęta egzotyczne. Poznaliśmy literę Ł, ł. Obchodziliśmy "Dzień Kota", wyznaczając kocią trasę Ozobotowi, budując wieże z kubeczków i kodując kota na macie do kodowania. Jagódki wykonały piękne prace plastyczne z okazji "Dnia Kota" i otrzymały medale. Wzięły również udział w zbiórce kociej karmy. A oto nasze ulubione piosenki tygodnia. Zapraszamy do wspólnego śpiewania :)

SZÓSTKA SŁONI

IDZIE SŁOŃ

LUTY

TYDZIEŃ II

TEMAT TYGODNIA:

PRĄD

"On ma taką sprytną moc, że jest jasno nawet w noc ...". Był to tydzień, w którym zgłębialiśmy tajemnice prądu. Poznaliśmy literę L. l. Laura została królową wielkiej litery L, a Leoś królem. Obchodziliśmy "Dzień pizzy" - kodując pizzę na macie do kodowania, bawiąc się w pizzerów i wreszcie piekąc własną pizzę. Przypomnieliśmy sobie numer alarmowy 112 w dniu EUROPEJSKIEGO DNIA NUMERU ALARMOWEGO oraz jedliśmy wyśmienite pączki. Mamy nowego przyjaciela - OZOBOTA. Rozpoczęliśmy naukę wyznaczania mu tras :)

LUTY

TYDZIEŃ I

TEMAT TYGODNIA:

KARNAWAŁ

"W karnawale same bale...". Przyszedł czas na bal i w naszym przedszkolu :) Od poniedziałku do czwartku pilnie przygotowywaliśmy się do tego wydarzenia. Najpierw poznaliśmy literę K, k. Kornelka została naszą królową litery K:) Każdego poranka braliśmy udział w tanecznej rozgrzewce, następnie poznawaliśmy zwyczaje związane z karnawałowymi balami, zrobiliśmy piękne dekoracje i oczywiście tańczyliśmy i śpiewaliśmy, śpiewaliśmy i tańczyliśmy ... itd., itp. ;)

 

KARNAWAŁOWA SESJA ZDJĘCIOWA JAGÓDEK

"KARNAWAŁOWA BAŚŃ"

 

 

STYCZEŃ

TYDZIEŃ IV

TEMAT TYGODNIA:

W TEATRZE

W minionym tygodniu omawialiśmy temat "W teatrze". Poznaliśmy literę "J, j" oraz cyfrę 9. Każdego dnia bawiliśmy się w teatr. Zrobiliśmy piękne kukiełki ze sztućców oraz przygotowaliśmy teatralną scenografię. Kodowaliśmy na macie do kodowania, świętując "Dzień Lego". W piątek z okazji "Dnia puzzli" ułożyliśmy prawie wszystkie puzzle, które mamy w grupie. A na koniec tego tygodnia w teatrzyku cieni wystawiliśmy bajkę "O trzech świnkach".

 

 

STYCZEŃ

TYDZIEŃ III

TEMAT TYGODNIA:

ŚWIĘTO BABCI I DZIADKA 

"Babciu, Dziadku coś Wam dam ..."

Jagódki bardzo kochają swoje babcie oraz swoich dziadziusiów, dlatego z okazji ich święta, przygotowały:

ABY OBEJRZEĆ NASZ WYSTĘP NALEŻY KLIKNĄĆ W LINKI PONIŻEJ ;)

Rozgrzewka "WYGIBASY Z BABCIĄ I Z DZIADKIEM"

"KONCERT NA 102 dla Babci i Dziadka"

A tak wyglądały nasze przygotowania do tego wyjątkowego dnia:

 STYCZEŃ

TYDZIEŃ I i II (ferie)

TEMAT TYGODNIA:

ZWIERZĘTA ZIMĄ

Każda Jagódka wie, którym ptakom i zwierzętom, zimą pomoc należy się ;)

ZIMOWE ZABAWY

"My się zimy nie boimy i bałwana ulepimy" :) Dzieci nie mogły dostać lepszego prezentu od pani Zimy. Śnieżnobiały puch zagościł w naszym mieście i ogrodzie :) Drugi tydzień ferii minął przedszkolakom na zabawach na śniegu i wokół tematyki zimowych zabaw.

GRUDZIEŃ

TYDZIEŃ IV

TEMAT TYGODNIA:

ŚWIĘTA TUŻ, TUŻ ...

W ostatnich dniach grudnia nie było nam dane spotkać się w przedszkolu. Jednak zdążyliśmy zrobić wspólną kartkę świąteczną oraz udekorować naszą salę :)

 

 

GRUDZIEŃ

TYDZIEŃ III

TEMAT TYGODNIA:

ŚWIĘTA TUŻ, TUŻ ...

"Zima się zaczyna, czuć przedświąteczny ruch ... ". W naszej grupie przygotowania do Świąt ruszyły pełną parą ;) Każdego dnia śpiewaliśmy zimowe piosenki i kolędy, przygotowaliśmy łańcuch, zimowe choinki, śnieżynki oraz piękne bombki na choinkę. Poznaliśmy kolejną literę z alfabetu i wybraliśmy królową litery H - Hanię oraz króla Huberta :) Przeliczaliśmy w zakresie 8 i kodowaliśmy na wirtualnej macie. Poprzez kanał YouToube spotkaliśmy się z wujkiem Maćkiem, przyjacielem Małego Misia i rozmawialiśmy, o tym jak poradzić sobie ze złością. A w piątek przygotowaliśmy piernikowe ciasto na pierniczki, panie kucharki je upiekły, a my udekorowaliśmy nasze pierniczki. Już nie możemy się doczekać przedszkolnej Wigilii, aby ich spróbować ;)

GRUDZIEŃ

TYDZIEŃ II

TEMAT TYGODNIA:

ZBLIŻA SIĘ ZIMA

W tym tygodniu odwiedził nas Mikołaj i podarował nam piękne prezenty. Serdecznie dziękujemy :):):)

Rozwijaliśmy umiejętności kodowania, poznaliśmy cyfrę 7. Bawiliśmy się w badaczy wiatru, śniegu i lodu.

W ramach udziału w projekcie "Mały Miś w świecie literatury" Misiowi Jeżykowi opowiedzieliśmy o naszych ulubionych książeczkach.

Rozpoczęliśmy tworzenie ozdób choinkowych oraz naukę świątecznych pastorałek, kolęd i zimowych piosenek.

Na lepienie bałwana jeszcze przyjdzie czas. Wierzymy, że już niedługo spadnie więcej śniegu, i że zostanie z nami na dłużej.

 

GRUDZIEŃ

TYDZIEŃ I

TEMAT TYGODNIA:

TAM GDZIE ROSŁY PAPROCIE

Pierwszy tydzień grudnia poświęciliśmy głównie tematyce ciężkiej pracy górnika w kopalni węgla kamiennego. Poznaliśmy literę G, g oraz niezwykły świat dinozaurów.

Rozpoczęliśmy przygotowania do odwiedzin naszej grupy przez MIKOŁAJA. Uczyliśmy się dla Mikołaja piosenki oraz układu choreograficznego. Wspólnymi siłami ubraliśmy choinkę, aby w naszej sali można było poczuć zbliżające się święta :)

W piątek z okazji BARBÓRKI zrobiliśmy wianki śląskie oraz czapki górnicze, a następnie tańczyliśmy śląskie tańce.