Zaprasza Pani Agnieszka K. i Pani Monika P.

 

 

 

Udział w konkursie recytatorskim

pt. "W bajkowym świecie" - filmik

 

 

OSIĄGNIĘCIA

 

We współpracy z innymi przedszkolami 

wzięliśmy udział w akcji 

#piosenkąwkoronawirusa

Której celem jest nie tylko umuzykalnianie i rozwijanie umiejętności wokalnych Dzieci, ale przede wszystkim zjednoczenie się w całkiem nowej, pandemicznej rzeczywistości, pokrzepienie i wsparcie Dzieci oraz włączenie społeczne, aktywizacja, animacja społeczności lokalnej.

PIOSENKĄ W KORONAWIRUSA - filmik       

WYKONANIE WE WSPÓŁPRACY Z PRZEDSZKOLAMI - filmik

  

smile

   

   

smile

  

smile

 

smile

 

smile

   

smile

  

 

smile

     

smile

smile

 KONKURSOWY TANIEC-FILMIK 

smile

 KOLĘDA KONKURSOWA - filmik  

MAJ

I TYDZIEŃ

Z KRASNALEM MAŁYM RÓŻNEJ WIELKOŚCI DOMY MAMY

Zajęcia rozpoczęliśmy od uczczenia Dnia Strażaka i poznania jego zawodu. Z Krasnalem Hałabałą bawiliśmy się domami ustawiając je od największego do najmniejszego, przeliczaliśmy je i utrwaliliśmy liczbę 10. Opisywaliśmy domy i układaliśmy o nich zagadki. Poznane litery utrwaliliśmy poprzez układanie swoich i kolegów imion z rozsypanki literowej (metoda I.Majchrzak).

 

 

 

 


KWIECIEŃ

IV TYDZIEŃ

Z KRASNALEM CIEKAWYM POLSKIE SYMBOLE ZNAMY 

Krasnal Hałabała przypomniał nam symbole Polski: język polski, flagę, godło, hymn. Nauczyliśmy się piosenek patriotycznych. 

 JESTEŚMY POLAKAMI - filmik

Zwiedzając z Krasnalem Hałabałą nasz kraj na mapie ściennej i wirtualnej poznaliśmy wiele miast polskich. Misiaczek Ślązaczek zaprosił nas do wysłuchania legend polskich o: Lechu, Czechu i Rusie,  Smoku wawelskim, Bazyliszku, Nowej Soli, Popielu.

Utrwaliliśmy wszystkie poznane litery i liczbę 10. 

Dla robota Ozobota programowaliśmy trasę Polski, a na matach (dywanowej i wirtualnej) kodowaliśmy flagę Polski. 

Pogoda sprzyjała zabawom w ogrodzie przedszkolnym.

 

 

 

 

smile

III TYDZIEŃ

Z HAŁABAŁĄ MIŁYM DZIEŃ ZIEMI OBCHODZIMY

 Tematem wiodącym był dla nas Dzień Ziemi, który uczciliśmy poprzez zabawy przyrodnicze, ekologiczne i badawcze. Uczestniczyliśmy w zajęciach online we współpracy z biblioteką. Uczestnikom konkursu z okazji Dnia Ziemi i konkursu plastycznego "GniewMiłek"

zostały wręczone medale, dyplomy i nagrody. 

 

 

 smile

NAUCZANIE ZDALNE - kliknij 

 

 

smile

 

 smile

MARZEC

 IV TYDZIEŃ

Z KRASNALEM KOCHANYM WIOSNĘ WITAMY

 Wiosna stała się ulubionym tematem Krasnala Hałabały. W ramach zajęć zdalnych wybrał się na spacer w poszukiwaniu zwiastunów wiosny. Zaprosił do wysłuchania wiersza J. Brzechwy pt. "Przyjście wiosny", a na końcu zaprosił "Jarzębinki" do akcji przedszkolnej, gdzie wykonały przepiękne prace plastyczne pt. "Oznaki wiosny". A gdy stęsknieni wróciliśmy do przedszkola Krasnala Hałabała powitał nas z radością wiosenną dekoracją w sali. Wiosna pojawiła się na zajęciach z literami W,w oraz na zajęciach matematycznych podczas których segregowaliśmy kwiaty wg gatunku, rozwiązywaliśmy wiosenne zadania z treścią. Dla nowej pory roku przygotowaliśmy układ taneczny do piosenki M.Kluzy "Przyszła wiosna", a jej pierwsze zwiastuny szukaliśmy w ogrodzie przedszkolnym. Aby stworzyć namiastkę wiosny na przedszkolnym parapecie zasialiśmy kiełki rzodkiewki, które podlewamy wodą. Z okazji Dnia Wody przypomnieliśmy ważną rolę wody w życiu człowieka, zwierząt i roślin. Pod koniec tygodnia stworzyliśmy w grupie już klimat Świąt Wielkanocnych przygotowując: nagranie życzeń świątecznych inspirowane piosenką "Wesoła pisanka", upominki dla Rodziców od kicającego Zajączka. 

WIOSNĘ WITAMY PIOSENKĄ M.KLUZY - filmik

 NAUKA ZDALNA 22 MARCA

Wykonanie przepięknych prac plastycznych na temat "Oznaki wiosny"

 

 

III TYDZIEŃ

W MARCU JAK W GARNCU

 

NAUKA ZDALNA OD 16 DO 22 MARCA - kliknij

Wspaniałe Prace "Jarzębinek" z okazji Dnia Pandy i Dnia Słońca - kliknij

smile

NAUKA STACJONARNA

Mówiąc o przysłowiu "W marcu jak w garncu" utrwaliliśmy symbole różnorodnej pogody. Nawet robot Ozobot poznawał marcową pogodę poruszając się po zaprogramowanej trasie garnka. Z okazji Dnia Matematyki utrwaliliśmy dotychczasowe umiejętności: cyfry 0-9, znaki matematyczne <,>,+,-,=, zbiory, działania matematyczne, drzewko i oś liczbową. 

 

II TYDZIEŃ

KRASNALKU PRZEDWIOŚNIE MAMY I O SWOJE ZDROWIE DBAMY

Tematyką zajęć w tym tygodniu ZDROWIE, tak ważne zwłaszcza w pandemii koronawirusa. Utrwaliliśmy i usystematyzowaliśmy wiedzę na temat zdrowego odżywiania się i zdrowego trybu życia. Zwieńczeniem wspólnej zabawy i nauki było nagranie piosenki „Witaminki”. 8 marca stał się dobrą okazją do świętowania Dzień Kobiet. Przygotowaliśmy niespodzianki dla Pań oraz Mam. Poznaliśmy litery T,t i cyfrę 9. Aktywnie spędzaliśmy czas na zabawach w ogrodzie przedszkolnym.

WITAMINKI, bajubaju.tv - FILMIK

Zabawa w owocowe zagadki - FILMIK

smile

LAURKI DLA MAMUSI z okazji Dnia Kobiet - FILMIK

smile

 

 I TYDZIEŃ

Z KRASNALEM ZWIERZĘTA EGZOTYCZNE POZNAJĘ,

A O SWOJE ZĘBY DBAM DOSKONALE

Zwierzęta z różnych stron świata opanowały naszą salą przedszkolną. Podczas zajęć ruchowych i muzycznych wcieliliśmy się w rolę lwów, słoni, węży, żyraf, psocących małpek… Ustawialiśmy zwierzęta od najmniejszego do największego i przeliczaliśmy je w aspekcie porządkowym. Piękno tych zwierząt odzwierciedliliśmy w swoich pracach plastycznych. Poprzez zabawy z wizytówkami imion i alfabetem poznaliśmy litery S,s. Z okazji Dnia Dentysty nagraliśmy konkursowy filmik „Myję zęby” za który otrzymaliśmy wspaniałe nagrody.

JA JESTEM WĘŻEM - filmik

SŁOŃ WG A.CHARTANOWICZ www.dyscyplinabeznakazow.pl  - filmik

 MYJĘ ZĘBY - filmik

  

LUTY 

 IV TYDZIEŃ

KUKIEŁKI Z HAŁABAŁĄ DO TEATRU ZAPRASZAJĄ

W teatrzyku z Krasnalem Hałabałą wcieliliśmy się w role aktorów co dało nam możliwość spontanicznej zabawy, rozwijania myślenia, wyobraźni, mowy, pamięci, uczyło odwagi i śmiałości oraz umiejętności współdziałania i wyrażania różnych stanów uczuciowych. Ważny był nie tylko sam spektakl, tworzony przez nas, ale również cały proces jego przygotowania oraz towarzyszące mu sytuacje społeczne i wychowawcze. W Laboratorium Misia kontynuowaliśmy doświadczenia z wodą i z powietrzem (Mały Miś w świecie wielkiej literatury – Cztery Żywioły), a tydzień zakończyliśmy zabawą z Dinozaurami. Poznaliśmy litery „R,r” oraz utrwaliliśmy cyfrę 8 i dni tygodnia. Ograniczyliśmy wyjścia do ogrodu ze względu na komunikaty związane z dużym zanieczyszczeniem powietrza.  

TEATRZYK DNI TYGODNIA - filmik

DNI TYGODNIA - filmik 

8 KRATEK - filmik 

 

 III TYDZIEŃ

Z HAŁABAŁĄ KOCHANYM EMOCJE POZNAMY I KOTKOM POMAGAMY

 Emocje były wiodącym tematem tygodnia, w szczególności miłość, a to za sprawą świętowania Dnia Serduszka. Chętnie obdarowywaliśmy się dobrym słowem jak i papierowymi serduszkami. Wielkie serce okazaliśmy również kotkom hojnie uczestnicząc w zbiórce artykułów dla schroniska. Z okazji Dnia Kota wspólnie ze społecznością przedszkolną i Rodzicami tworzyliśmy Internetową fantastyczną Kocią Galerię.

DZIEŃ KOTA - kliknij

W sali i w ogrodzie przedszkolnym stworzyliśmy krainę szczęśliwych kotków urządzając harce z myszami, piłkami, wstążkami, włóczkami rozwijając dużą i małą motorykę.

KOCIE DISCO - filmik

Dla robota Ozobota zaprogramowaliśmy trasę kotów w ramach Uczymy Dzieci Programować. Wybierając się do Laboratorium Małego Misia wzięliśmy udział w ciekawych doświadczeniach z wodą w ramach projektu mały Miś w świecie wielkiej literatury. Poznaliśmy litery P,p oraz cyfrę 8.

II TYDZIEŃ

Z KRASNALKIEM CIEKAWYM W KOSMOS WYRUSZAMY

 Niesamowitą podróż odbyliśmy z Krasnalem Hałabałą, bo aż na Księżyc… Rakieta, planety, lasery świetlne, strój astronauty, a nawet wizyta Przybysza z innej planety przeniosły nas w przestrzeń kosmiczną. Korzystając z tablicy multimedialnej i Internetu poznaliśmy słynnego polskiego astronoma Mikołaja Kopernika. A jak już mowa o Internecie to w ramach obchodów DBI 2021 poznaliśmy znaczenie oraz zasady bezpiecznego korzystania z Internetu. Poznaliśmy urządzenia zaopatrzone w Wi-Fi i tworzyliśmy papierowe laptopy. Na klawiaturze latopów utrwaliliśmy poznane litery i cyfry. Nie tylko ciekawy, ale również smaczny okazał się ten tydzień. Samodzielnie wykonana przez nas pizza z okazji Dnia Pizzy okazała się bardzo smaczna, a Tłusty Czwartek obfitował w pyszne pączki. Dbając o zdrowie i kondycję fizyczną codziennie uczestniczyliśmy w gimnastyce i w zabawach ruchowych w ogrodzie przedszkolnym na śniegu.

POLECIMY DZIŚ NA KSIĘŻYC - filmik 

I TYDZIEŃ

W KARNAWALE TAŃCZĘ RÓWNIEŻ Z KRASNALEM

 W przedszkolu, aż huczało od wesołej muzyki i podekscytowanych głosów przedszkolaków. Do wspaniałej zabawy karnawałowej zaprosił nas Krasnal Hałabała. Salą zawładnęły Księżniczki, Wróżki, Czarownice, Spider-Many, Kotki, Liski, Jednorożce, Kosmonauci, Strażacy, Piraci i jeszcze wiele, wiele przeróżnych postaci. Przy dźwiękach piosenek i pod przewodnictwem naszych Pań i kolorowych laserów wszyscy bawili się wspaniale. Dzięki nowoczesnej technologii łączyliśmy się w przedszkolu z młodszymi grupami.   

 ZABAWA INTEGRACYJNA - filmik 

PRZEKAZUJEMY SOBIE UŚMIECH - filmik

W KRĘGU - filmik

 W KRAINĘ DOBREJ ZABAWY WYRUSZAMY POCIĄGIEM - filmik

 KROKIEM TANECZNYM Z KRÓLOWĄ OGNIA POKONUJEMY 3 ŻYWIOŁY: WODĘ, ZIEMIĘ, POWIETRZE (WSTĘGI) - filmik

 ŚMIAŁO WYGINAMY SIĘ W TAŃCU - filmik

 NIE TYLKO ZNAKOMICIE TAŃCZYMY, ALE RÓWNIEŻ I GRAMY - filmik

 

 

 

 

 

PRZYGOTOWANIA DO BALU

 

ZIMA - filmik

SAMBA - filmik