Pani Agata Hanusik i Pani Małgorzata Szymańczak

 

Konsultacje telefoniczne z nauczycielkami:  w każdą środę
w godzinach 11.45-12.15
pod numerem telefonu: 32 254 24 92

 

 

Godziny pracy specjalistów

 

 

PAŹDZIERNIK

TYDZIEŃ III

TEMAT KOMPLEKSOWY:

JAK PRZEKAZUJEMY INFORMACJE?

"Listy roznoszę i paczki przynoszę...". O kim jest ta zagadka?:) Oczywiście o listonoszu. W minionym tygodniu zajęliśmy się poznawaniem sposobów na przekazywanie informacji. Bohaterem tygodnia był pan listonosz w związku z tym odwiedziliśmy urząd pocztowy i wysłaliśmy list. Zamieniliśmy się w projektantów kartek pocztowych i samodzielnie wykonaliśmy koperty.

Okazuje się, że od najdawniejszych czasów ludzie chcieli mieć ze sobą kontakt poprzez przekaz informacji. Pomagały im w tym, np.: konie czy gołębie. Współcześnie najczęściej robimy to wirtualnie, wysyłając smsy albo maile.

Być może kiedyś swoje przesyłki będziemy wysyłać na inną planetę?;) Póki co na naszych zajęciach zagościł Ozobot i wraz z nim wykonaliśmy jedno z zadań tegorocznego CodeWeek. Kolorowaliśmy trasę w kształcie rakiety, tak aby mógł ją pokonać Ozobot. Nie zabrakło innych aktywności z kodowania.

Utrwaliliśmy literę "E, e".

Po raz pierwszy wybraliśmy się do szkoły na zajęcia z logopedą. Pani logopeda bardzo nas zaskoczyła:) Nie używaliśmy aparatu mowy tylko wyciszaliśmy nasze ciała poprzez zabawy z jogą. To było bardzo ciekawe doświadczenie:) Dziękujemy za zaproszenie :)

 

CodeWeek 2021 za nami :)

PAŹDZIERNIK

TYDZIEŃ II

TEMAT KOMPLEKSOWY:

CO PTAKI ROBIĄ JESIENIĄ?

Poniedziałek rozpoczęliśmy od świętowania "Dnia Dziewczynek". Koleżanki z naszej grupy przygotowały dla siebie koralikową biżuterię, przebrały się w kolorowe stroje, a następnie jak prawdziwe damy zaprezentowały swoje kreacje na czerwonym "dywanie".  W związku z udziałem w Europejskim Tygodniu Kodowania chłopcy ułożyli dla dziewczynek serce na macie do kodowania. Następnie chłopcy wręczyli dziewczynkom odznaki SUPER DZIEWCZYNEK:) Na koniec podobnie jak w "Dniu Chłopaka" bawiliśmy się na kosmicznej dyskotece i zjedliśmy pyszny poczęstunek.

W tygodniu kodowania kodowaliśmy z Misiową Mamą oraz w nawiązaniu do tematu tygodnia - "Co ptaki robią jesienią?"

Poznaliśmy ptaki, które nie przyszły do Hałabały na ucztę oraz te, które pozostały z nami i czekają na zimę. Tym samym wykonaliśmy październikowe zadanie z projektu: "Oto Hałabała zna go Polska cała".

Z okazji DEN przygotowaliśmy dla pracowników naszego przedszkola przedstawienie, pt.: "Szlakiem zaginionego słońca".

W piątek wzięliśmy udział w dniu "Mycia Rąk".  Dzięki  eksperymentowaniu z pieprzem i mydłem, farbą i jednorazowymi rękawiczkami wiemy, że mydło ma niezwykłą moc odstraszania wirusów, a czas mycia rąk ma ogromne znaczenie, aby pozbyć się wszystkich wirusów. Jednocześnie wzięliśmy udział w wojewódzkiej Akcji informacyjno - edukacyjnej, pt.: "Wirusoochrona".

- kliknij w obrazek :)

Towarzyszyła nam piosenka przygotowana przez Wojewódzką Stację Sanitarno - Epidemiologiczną w Katowicach, pt.: "Mydło i woda - tak się zaczyna Wirusoochrona", do której nasza pani stworzyła teledysk:

- kliknij w obrazek :)

Piosenkę "Mydło i woda ..." śpiewamy przed każdym wyjściem do łazienki.

Bawiliśmy się również w super siłaczki i super siłaczy, próbując odkręcić słoik z ogórkami, które zakisiliśmy dwa tygodnie temu ;) Okazało się, że najwięcej siły w rękach ma p. Beatka - nasza woźna. Dziękujemy p. Beatko, że dzięki pani mogliśmy zjeść na obiad nasze ogórki :):):)

 

PAŹDZIERNIK

TYDZIEŃ I

TEMAT KOMPLEKSOWY:

JAK ZWIERZĘTA PRZYGOTOWUJĄ SIĘ DO ZIMY?

Skoro tematem tygodnia było poznawanie sposobów na przetrwanie zimy przez zwierzęta to w poniedziałek wyruszyliśmy do parku, aby odwiedzić naszą przyjaciółkę wiewiórkę "Basię", by zadbać o jej pełny brzuszek ;)

Wiemy już, które ze zwierząt zapadają w sen zimowy, a które nie. Poznaliśmy także przysmaki wybranych zwierząt.

W tym roku bierzemy udział w projekcie: "Oto Hałabała, zna go Polska cała", dlatego stworzyliśmy galerię prac plastycznych naszego ukochanego Krasnala.

Utrwalaliśmy kolejną z liter alfabetu "D, d" oraz koleją cyfrę "4".

Nie zabrakło zabaw w kodowanie, nie tylko na dywanie ;)

W piątek obchodziliśmy "Dzień Drzewa". Doskonale wiemy, dlaczego DRZEWA SĄ TAKIE WAŻNE! Wszystkim polecamy bajkę, pt.: "Drzewo, które umiało dawać"... Odnowiliśmy przysięgę przyjaciół przyrody EKO - KLUBU Krasnala Hałabały:)

WRZESIEŃ / PAŹDZIERNIK

TYDZIEŃ V

TEMAT KOMPLEKSOWY:

JESIEŃ W OGRODZIE

Wizytę w ogrodzie rozpoczęliśmy od wysłuchania wiersza o ogrodzie warzywnym. Skrzat Borówka zaprosił nas do ogrodu swojego przyjaciela Skrzata Konewki i pokazał, że w ogrodzie rosną nie tylko warzywa, ale także owoce, drzewa, kwiaty, a ogród jest domem wielu zwierząt i owadów. Następnie wyruszyliśmy na wycieczkę do warzywniaka, aby poszukać warzyw, które występowały w poznanym przez nas wierszu. Idąc do warzywniaka, nie zapomnieliśmy o naszej przyjaciółce wiewiórce z parku. Po raz kolejny wyszła nam na spotkanie, a my poczęstowaliśmy ją orzechami - SPOTKANIE Z WIEWIÓRKĄ.

Poznaliśmy kolejną literę alfabetu "C, c" oraz cyfrę "3".

Świętowaliśmy "Dzień Chłopaka", biorąc udział w kosmicznej dyskotece i pysznym poczęstunku. Chłopcy, aby udowodnić, że są super chłopakami musieli pokonać tor przeszkód. Następnie dziewczynki obdarowały swoich kolegów "odznakami Super Chłopaka".

Kupiliśmy ogórki i przyprawy w warzywniaku, aby poznać proces kiszenia ogórków. Teraz każdego dnia obserwujemy co się dzieje z naszymi  "zapasami na zimę";)

W ramach Dnia Głośnego Czytania, p. Beatka (nasza woźna) przeczytała nam opowiadanie, pt.: "Wędrówki Małego Kasztanka" autorstwa Doroty Kluski.

W piątek wraz z całą społecznością przedszkola z okazji Dnia Lekarza wykonaliśmy kartkę wdzięczności dla wszystkich lekarzy. W ten sposób wyraziliśmy wdzięczność za trud ich pracy i wielkie serce.

Ulubione piosenki tego tygodnia to: "Cebula Celestyna" oraz "Na straganie".

WRZESIEŃ

TYDZIEŃ IV

TEMAT KOMPLEKSOWY:

JESIEŃ W SADZIE

W szalonych fryzurach na głowach rozpoczęliśmy tydzień od świętowania "Dnia Przedszkolaka". To był dzień pełen radości. Wzięliśmy udział w wielu zabawach muzyczno - ruchowych, w zabawach z chustą Klanzy, w zawodach sportowych skacząc w workach, w zabawach plastycznych, spadł na nas deszcz kolorowych balonów, a na koniec otrzymaliśmy medale i upominki.

Poznaliśmy literę "B, b", znak "+" i "=". Utrwaliliśmy cyfrę 2.

Braliśmy udział w literackim spotkaniu z Misiową Mamą.

Odwiedziła nas Pani Jesień wraz ze swoimi dzielnymi Jeżykami.

Tak jak obiecaliśmy posprzątaliśmy nasz mały pobliski świat.

A głównym tematem tygodnia były oczywiście owoce i warzywa, którymi każdej jesieni obdarza nas Pani Jesień. Była to doskonała okazja, aby porozmawiać o tym jak ważne jest spożywanie warzyw i owoców każdego dnia.

WRZESIEŃ

TYDZIEŃ III

TEMAT KOMPLEKSOWY:

JESIEŃ W PARKU I W LESIE

Miniony tydzień był czasem poznawania piękna przyrody Parku Chorzowskiego, Stawu Maroko oraz naszego osiedla. Dzięki pięknej pogodzie mogliśmy wychodzić na spacery i z bliska przyglądać się zmieniającym się drzewom, ich owocom oraz ptakom, które można spotkać nad stawem. Ze spacerów przynieśliśmy wiele jesiennych skarbów: kasztanów, żołędzi, szyszek, liści ... , które ubogacają nasz jesienny kącik przyrody:)

Wraz z całą społecznością przedszkola obchodziliśmy Dzień Kropki. Poznaliśmy historię małej Vashti i odkryliśmy, że każdy z nas posiada jakiś wyjątkowy TALENT. Jedni z nas pięknie rysują, inni tańczą, jeszcze inni są mistrzami w szybkim bieganiu, a inni w pilnowaniu porządku w naszej sali. Kropka towarzyszyła nam w zabawach dydaktycznych, plastycznych i muzycznych.

Poznaliśmy cyfrę 2 i literę A,a.

Każdego dnia śpiewaliśmy piosenki: "W parku" i "Jesienny walczyk". W piątek mięliśmy sprzątać świat, ale deszcz nam to uniemożliwił. Jednak przypomnieliśmy sobie jak ważna jest segregacja śmieci i jeśli tylko wyjdzie słońce to ruszymy na nasze osiedle, aby posprzątać nasz mały świat :)

 

 

WRZESIEŃ

TYDZIEŃ II

TEMAT KOMPLEKSOWY:

BEZPIECZNA DROGA DO PRZEDSZKOLA

Wrzesień jest miesiącem, w którym zawsze poruszamy temat BEZPIECZEŃSTWA i odnawiamy przystąpienie do KLUBU SZNUPKA. Rozmawialiśmy na temat tego, że ulica nie jest do zabawy. Omawialiśmy jak w bezpieczny sposób dotrzeć do przedszkola i wrócić do domu z przedszkola. Poznawaliśmy znaki drogowe i utrwalaliśmy kształty figur geometrycznych. Przypomnieliśmy sobie numery alarmowe. Wzięliśmy udział w spotkaniu online z policjantem. Wyznaczaliśmy najkrótszą drogę dotarcia Chase'a (bohatera Psiego Patrolu) na miejsce wypadku na macie do kodowania. Na naszych zajęciach poznaliśmy takie piosenki jak: "Zebra", "Na ulicy" i "Piosenka o zasadach na jezdni". Wraz z innymi grupami z przedszkola braliśmy udział w DNIU DOBRYCH WIADOMOŚCI. Tego dnia nasi rodzice otrzymali wieści od Hałabały, który lubi dawać dzieciom pochwały :)

WRZESIEŃ

TYDZIEŃ I

TEMAT KOMPLEKSOWY:

JESTEM PRZEDSZKOLAKIEM

Czas wakacji już za nami. Grupa JARZĘBINEK z radością wróciła do przedszkola, gotowa na podjęcie nowych przygód z Krasnalem Hałabałą w tym roku. Przypomnieliśmy sobie nazwy pracowników oraz najważniejszych pomieszczeń w naszym przedszkolu, powtórzyliśmy najważniejsze zasady bezpieczeństwa obowiązujące w przedszkolu, ustaliliśmy nasz grupowy KONTRAKT. Uczyliśmy się piosenki, pt.: "Idzie lasem Pani Jesień", braliśmy udział w zabawach z literami i  zabawach matematycznych (utrwaliliśmy cyfrę 1), nie zabrakło również zabaw muzyczno - ruchowych oraz zabaw w ogrodzie.