MAJ

I TYDZIEŃ

Z KRASNALEM MAŁYM RÓŻNEJ WIELKOŚCI DOMY MAMY

Zajęcia rozpoczęliśmy od uczczenia Dnia Strażaka i poznania jego zawodu. Z Krasnalem Hałabałą bawiliśmy się domami ustawiając je od największego do najmniejszego, przeliczaliśmy je i utrwaliliśmy liczbę 10. Opisywaliśmy domy i układaliśmy o nich zagadki. Poznane litery utrwaliliśmy poprzez układanie swoich i kolegów imion z rozsypanki literowej (metoda I.Majchrzak).

 

 

 

 


KWIECIEŃ

IV TYDZIEŃ

Z KRASNALEM CIEKAWYM POLSKIE SYMBOLE ZNAMY 

Krasnal Hałabała przypomniał nam symbole Polski: język polski, flagę, godło, hymn. Nauczyliśmy się piosenek patriotycznych. 

 JESTEŚMY POLAKAMI - filmik

Zwiedzając z Krasnalem Hałabałą nasz kraj na mapie ściennej i wirtualnej poznaliśmy wiele miast polskich. Misiaczek Ślązaczek zaprosił nas do wysłuchania legend polskich o: Lechu, Czechu i Rusie,  Smoku wawelskim, Bazyliszku, Nowej Soli, Popielu.

Utrwaliliśmy wszystkie poznane litery i liczbę 10. 

Dla robota Ozobota programowaliśmy trasę Polski, a na matach (dywanowej i wirtualnej) kodowaliśmy flagę Polski. 

Pogoda sprzyjała zabawom w ogrodzie przedszkolnym.

 

 

 

 

smile

III TYDZIEŃ

Z HAŁABAŁĄ MIŁYM DZIEŃ ZIEMI OBCHODZIMY

 Tematem wiodącym był dla nas Dzień Ziemi, który uczciliśmy poprzez zabawy przyrodnicze, ekologiczne i badawcze. Uczestniczyliśmy w zajęciach online we współpracy z biblioteką. Uczestnikom konkursu z okazji Dnia Ziemi i konkursu plastycznego "GniewMiłek"

zostały wręczone medale, dyplomy i nagrody. 

 

 

 smile

NAUCZANIE ZDALNE - kliknij 

 

 

smile