TYDZIEŃ IV

TEMAT KOMPLEKSOWY:

WIEM CO JEM, DLATEGO JESTEM ZDROWY.

Miniony tydzień był pełen niezwykłych wydarzeń. W poniedziałek obchodziliśmy "Dzień Kundelka" i odnowiliśmy przystąpienie do KLUBU PIESKA. Każda Jarzębinka doskonale wie, że nie tylko pieskom, ale wszystkim innym zwierzętom należy okazywać szacunek, dbać o nie i pielęgnować je.

Poprzez zabawy z literami utrwaliliśmy kolejną literę alfabetu - F, f. A w czasie zabaw dydaktycznych utrwaliliśmy cyfrę 5 i przeliczaliśmy w zakresie od 1-10.

Tematem przewodnim było nasze zdrowie.

Wzięliśmy udział w warsztatach bębniarskich "Ram, tam, tamm".

W piątek świętowaliśmy wraz z banią (dynią) i marekwią (marchewką) ich gyburstag czyli urodziny:) Było fantastycznie :):):) Dzieci miały okazję wziąć udział w wielu ciekawych zabawach w roli głównej z dynią i marchewką. Bawiliśmy się w przedszkolu, ale także w ogrodzie. Na drugie śniadanie piliśmy sok marchewkowy, na obiad jedliśmy zupę dyniową, a na podwieczorek babeczki marchewkowe. Było pysznie i ZDROWO :)

- kliknij w marchewki i baw się razem z nami :)

TYDZIEŃ III

JAK PRZEKAZUJEMY INFORMACJE?

"Listy roznoszę i paczki przynoszę...". O kim jest ta zagadka?:) Oczywiście o listonoszu. W minionym tygodniu zajęliśmy się poznawaniem sposobów na przekazywanie informacji. Bohaterem tygodnia był pan listonosz w związku z tym odwiedziliśmy urząd pocztowy i wysłaliśmy list. Zamieniliśmy się w projektantów kartek pocztowych i samodzielnie wykonaliśmy koperty.

Okazuje się, że od najdawniejszych czasów ludzie chcieli mieć ze sobą kontakt poprzez przekaz informacji. Pomagały im w tym, np.: konie czy gołębie. Współcześnie najczęściej robimy to wirtualnie, wysyłając smsy albo maile.

Być może kiedyś swoje przesyłki będziemy wysyłać na inną planetę?;) Póki co na naszych zajęciach zagościł Ozobot i wraz z nim wykonaliśmy jedno z zadań tegorocznego CodeWeek. Kolorowaliśmy trasę w kształcie rakiety, tak aby mógł ją pokonać Ozobot. Nie zabrakło innych aktywności z kodowania.

Utrwaliliśmy literę "E, e".

Po raz pierwszy wybraliśmy się do szkoły na zajęcia z logopedą. Pani logopeda bardzo nas zaskoczyła:) Nie używaliśmy aparatu mowy tylko wyciszaliśmy nasze ciała poprzez zabawy z jogą. To było bardzo ciekawe doświadczenie:) Dziękujemy za zaproszenie :)

CodeWeek 2021 za nami :)

TYDZIEŃ II

CO PTAKI ROBIĄ JESIENIĄ?

Poniedziałek rozpoczęliśmy od świętowania "Dnia Dziewczynek". Koleżanki z naszej grupy przygotowały dla siebie koralikową biżuterię, przebrały się w kolorowe stroje, a następnie jak prawdziwe damy zaprezentowały swoje kreacje na czerwonym "dywanie".  W związku z udziałem w Europejskim Tygodniu Kodowania chłopcy ułożyli dla dziewczynek serce na macie do kodowania. Następnie chłopcy wręczyli dziewczynkom odznaki SUPER DZIEWCZYNEK:) Na koniec podobnie jak w "Dniu Chłopaka" bawiliśmy się na kosmicznej dyskotece i zjedliśmy pyszny poczęstunek.

W tygodniu kodowania kodowaliśmy z Misiową Mamą oraz w nawiązaniu do tematu tygodnia - "Co ptaki robią jesienią?"

Poznaliśmy ptaki, które nie przyszły do Hałabały na ucztę oraz te, które pozostały z nami i czekają na zimę. Tym samym wykonaliśmy październikowe zadanie z projektu: "Oto Hałabała zna go Polska cała".

Z okazji DEN przygotowaliśmy dla pracowników naszego przedszkola przedstawienie, pt.: "Szlakiem zaginionego słońca".

W piątek wzięliśmy udział w dniu "Mycia Rąk".  Dzięki  eksperymentowaniu z pieprzem i mydłem, farbą i jednorazowymi rękawiczkami wiemy, że mydło ma niezwykłą moc odstraszania wirusów, a czas mycia rąk ma ogromne znaczenie, aby pozbyć się wszystkich wirusów. Jednocześnie wzięliśmy udział w wojewódzkiej Akcji informacyjno - edukacyjnej, pt.: "Wirusoochrona".

- kliknij w obrazek :)

Towarzyszyła nam piosenka przygotowana przez Wojewódzką Stację Sanitarno - Epidemiologiczną w Katowicach, pt.: "Mydło i woda - tak się zaczyna Wirusoochrona", do której nasza pani stworzyła teledysk:

- kliknij w obrazek :)

Piosenkę "Mydło i woda ..." śpiewamy przed każdym wyjściem do łazienki.

Bawiliśmy się również w super siłaczki i super siłaczy, próbując odkręcić słoik z ogórkami, które zakisiliśmy dwa tygodnie temu ;) Okazało się, że najwięcej siły w rękach ma p. Beatka - nasza woźna. Dziękujemy p. Beatko, że dzięki pani mogliśmy zjeść na obiad nasze ogórki :):):)

TYDZIEŃ I

TEMAT KOMPLEKSOWY:

JAK ZWIERZĘTA PRZYGOTOWUJĄ SIĘ DO ZIMY?

Skoro tematem tygodnia było poznawanie sposobów na przetrwanie zimy przez zwierzęta to w poniedziałek wyruszyliśmy do parku, aby odwiedzić naszą przyjaciółkę wiewiórkę "Basię", by zadbać o jej pełny brzuszek ;)

Wiemy już, które ze zwierząt zapadają w sen zimowy, a które nie. Poznaliśmy także przysmaki wybranych zwierząt.

W tym roku bierzemy udział w projekcie: "Oto Hałabała, zna go Polska cała", dlatego stworzyliśmy galerię prac plastycznych naszego ukochanego Krasnala.

Utrwalaliśmy kolejną z liter alfabetu "D, d" oraz koleją cyfrę "4".

Nie zabrakło zabaw w kodowanie, nie tylko na dywanie ;)

W piątek obchodziliśmy "Dzień Drzewa". Doskonale wiemy, dlaczego DRZEWA SĄ TAKIE WAŻNE! Wszystkim polecamy bajkę, pt.: "Drzewo, które umiało dawać"... Odnowiliśmy przysięgę przyjaciół przyrody EKO - KLUBU Krasnala Hałabały:)