WRZESIEŃ

TYDZIEŃ IV

TEMAT TYGODNIA: Jesień w ogrodzie.

Jesień, jesień, jesień co nam dziś przyniesie? W tym tygodniu to były warzywa prosto z ogrodu mamy Treflinki. Dzięki Treflikom wiemy jak ugotować zupę jarzynową i wypełnić spiżarkę przetworami na zimę.

Utrwaliliśmy literę "C,c" oraz cyfrę 2. CatTien została królową wielkiej litery C.

Na zajęciach z rytmiki poznaliśmy  nowy instrument - kalimbę. Ileż było radości z prób wydobycia dźwięków z kalimby.

Odwiedziliśmy pobliski stragan w celu znalezienia warzyw potrzebnych do ugotowania zupy jarzynowej, a przy okazji szukaliśmy znaków drogowych poznanych w tamtym tygodniu.

Świętowaliśmy DZIEŃ JABŁKA oraz DZIEŃ CHŁOPAKA.

Wzięliśmy udział w marszu radości "Pomimo wszystko" organizowanym przez SP nr 66 w Katowicach.

Wykonaliśmy wrześniowe zadania Klubu Przyjaciół Krasnala Hałabały. "Jak się napisały Krasnalkowe przygody" już wiemy i portret Hałabały bez problemu narysować umiemy.

Serdecznie dziękujemy mamie Szymona i Szymonowi za przyniesienie Jarzębinkom kasztanów. Dzięki nim nawet w deszczowe dni wiemy, że z darami natury świat nie jest ponury, a my mamy cząstkę parku w naszej salismile

smile

WRZESIEŃ

TYDZIEŃ III

TEMAT TYGODNIA: Ruch drogowy.

Bezpieczeństwo to bardzo ważna rzecz i Ty przedszkolaku o tym wiedz! Temat szeroko pojętego bezpieczeństwa towarzyszy nam każdego dnia. Tym razem szczególnie przyglądaliśmy się bezpieczeństwu na drodze. Na dobry początek przypomnieliśmy sobie zasady obowiązujące na przejściu dla pieszych. Z okazji DNIA PRZEDSZKOLAKA wyruszyliśmy autokarem do Gliwic do Funzeum. Była to idealna okazja do tego, aby zwrócić dzieciom uwagę na obowiązek zapięcia pasów w autokarze i właściwe zachowanie podczas jazdy oraz przypomnienie, że w czasie jazdy samochodem z rodzicami  dzieci obowiązkowo muszą być przewożone w fotelikach lub siedziskach ze względu na ich bezpieczeństwo. Doskonale wiemy jak należy się zabezpieczyć, gdy wyruszymy na wycieczkę na rowerze, hulajnodze czy rolkach. Bez kasku i ochraniaczy ani rusz! Znamy numery alarmowe i wiemy, gdzie szukać pomocy, gdy będziemy potrzebować pomocy lub będziemy świadkami wypadku. Dzięki temu, że znamy figury geometryczne bez trudu odnaleźliśmy ich kształty w znakach drogowych i mogliśmy je z łatwością zapamiętać.

W mowie i piśmie utrwaliliśmy literę "B", "b" jak bezpieczeństwo. Królami wielkiej litery "B" zostali Bartosz, Beniamin i Boguś.

Cudownie rozpoczęliśmy tydzień DNIEM PRZEDSZKOLAKA w Funzeum w Muzeum Światła i Kolorów. A zakończyliśmy niezwykłym powitaniem Jesieni, a mianowicie uczestnictwem w przedstawieniu wystawionym przez personel naszego przedszkola "O gościach co nie przyszli na ucztę" na podstawie książki Lucyny Krzemienieckiej "Z przygód Krasnala Hałabały". Ten czerwony Krasnal, który wyskoczył z makowej główki będzie nam towarzyszył cały rok za sprawą uczestnictwa w projekcie KLUBU PRZEDSZKOLI KRASNALA HAŁABAŁY "Z Krasnalem wspaniałym jego przygody w przedszkolu czytamy".

 

smile

WRZESIEŃ

TYDZIEŃ II

TEMAT TYGODNIA: Nasze przedszkole.

Tematyka tygodnia była poświęcona naszemu przedszkolu czyli pomieszczeniom, które się w nim znajdują, naszemu ogrodowi oraz zasadom, które w każdym z tych pomieszczeń i w ogrodzie obowiązują. Na początku tygodnia omówiliśmy role dyżurnych i przydzieliliśmy niektórym z nas specjalne zadania. W piątek wspólnymi siłami ułożyliśmy nasz grupowy kodeks postępowania. Utrwaliliśmy literę "A,a" i cyfrę "1".

We wtorek odwiedziliśmy Miejską Bibliotekę Publiczną nr 14. Spotkanie dotyczyło wiersza Juliana Tuwima, pt.: "Pan Maluśkiewicz i wieloryb".

W czwartek obchodziliśmy DZIEŃ KROPKI, a w piątek w szalonych fryzurach świętowaliśmy DZIEŃ FRYZJERA.

smile

WRZESIEŃ

TYDZIEŃ I

TEMAT TYGODNIA: Jestem w przedszkolu.

Czas wakacji szybko minął i z ochotą wróciliśmy do przedszkola. W ciągu całego roku towarzyszyć nam będzie rodzina TREFLIKÓW. W minionym tygodniu poznawaliśmy się, ponieważ do naszej grupy dołączyły nowe osoby.  Doskonaliliśmy umiejętność przedstawiania się i rozpoznawania swoich imion. Rozmawialiśmy o emocjach, które towarzyszyły nam przed powrotem do przedszkola. Wspólnymi siłami tworzyliśmy kostki zmysłów do zabawy. Nie zabrakło zabaw poświęconych budowie naszego ciała oraz orientacji w schemacie własnego ciała. W czwartek wzięliśmy udział w DNIU DOBRYCH WIADOMOŚCI. A w piątek wykonaliśmy pierwsze zadanie z projektu edukacyjnego, pt.: "Z darami natury świat nie jest ponury", tworząc fantastyczne wydzieranki. Każdego dnia odwiedzaliśmy nasz ogród, aby móc zaczerpnąć ruchu i ciepła słoneczka:)

smile

smile

smile