PAŹDZIERNIK

TYDZIEŃ IV

TEMAT TYGODNIA: Odloty ptaków.

Ten tydzień przyniósł nam wiedzę na temat tego, które ptaki odlatują do ciepłych krajów, a które zostają z nami na zimę. Odlatujące ptaki zainspirowały dzieci do wznoszenia budowli, przedstawiających ptaki oraz do tworzenia prac plastycznych.

W poniedziałek obchodziliśmy DZIEŃ ORIGAMI. Podjęliśmy próbę złożenia z kwadratu serduszka. Nie było to łatwe, ale dzieci wspaniale poradziły sobie z tym zadaniem.

Byliśmy na wycieczce w Centrum Edukacji Regionalizmu w Żorach i poznaliśmy historię uprawy kapusty w Polsce, jej rodzaje oraz etapy jej kiszenia.

W czwartek wzięliśmy udział w Przedszkolnym Turnieju Przedszkolaków, a nasza drużyna zdobyła II miejsce. Brawa dla naszych reprezentantów i naszych niezwykłych kibiców z grupy!!!

Zrealizowaliśmy październikowe zadanie Klubu Przyjaciół Krasnala Hałabały, opowiadając na podstawie ilustracji rozdział "O gościach co nie przyszli na ucztę" i bawiąc się w grę memory.

Poznaliśmy opowiadanie "O szarym słowiku", które jest bajką terapeutyczną z ogólnopolskiego projektu BAJEK - POMAGAJEK. Dzięki niemu wiemy, że każdy z nas jest inny i wyjątkowy.

W DNIU KUNDELKA przypomnieliśmy zasady akcji TUSZ DO PAKI - DOKARMIAJ ZWIERZAKI.

Utrwaliliśmy literę "G,g" oraz cyfrę 4.

PAŹDZIERNIK

TYDZIEŃ III

TEMAT TYGODNIA: Życie zwierząt w jesiennym lesie.

Dokąd tupta nocą jeż, gdzie wiewiórka chowa orzechy i gdzie zimą śpi niedźwiedź? Te i inne ciekawostki dotyczące leśnych zwierząt były przewodnim tematem naszych zajęć.

Dodatkowo świętowaliśmy DZIEŃ POCZTY POLSKIEJ I DZIEŃ LISTONOSZA. Wybraliśmy się na wycieczkę na osiedlową pocztę, wysłaliśmy list do naszej Kochanej Pani Dyrektor i widzieliśmy, gdzie znajduje się gmach Poczty Głównej w Katowicach.

W środę pojechaliśmy tramwajem do KATO Urban Corner na warsztaty dotyczące celów zrównoważonego rozwoju. Bardzo nam zależy na ochronie naszej planety, dlatego bardzo chętnie uczestniczymy w tego typu zajęciach.

W czwartek Szkoła Podstawowa nr 58 zaprosiła nas na spotkanie czytelnicze, którego głównym bohaterem był słoń Elmer.

Utrwaliliśmy kolejną literę alfabetu - "F,f", cyfrę 3 oraz umiejętność układania rytmów i własnego imienia według wzoru.

PAŹDZIERNIK

TYDZIEŃ II

TEMAT TYGODNIA: Jesień w parku i w lesie.

W poniedziałek udaliśmy się do Miejskiej Biblioteki Publicznej nr 14 na zajęcia biblioteczne dotyczące EMOCJI. Tego samego dnia poszliśmy do parku, aby poszukać drzew liściastych i drzew iglastych. Na koniec naszej wycieczki zgromadziliśmy się wokół starego dębu i zaśpiewaliśmy piosenkę o listkach, aby uczcić DZIEŃ DRZEWA. Po obiedzie posadziliśmy drzewko w naszym ogrodzie, biorąc udział w #wyzwaniudziendrzewa2022.

Wtorek był DNIEM DZIEWCZYNEK:) Nasi wspaniali chłopcy przygotowali dla swoich koleżanek laurki, a następnie nakryli do stołu i rozstawili słodkie przekąski. W tym czasie dziewczynki przygotowywały swoje jesienne stroje na POKAZ  MODY JESIENNEJ. To był niezapomniany pokaz mody jesiennej:)

Poznaliśmy podstawowe gatunki drzew liściastych i iglastych oraz ich owoce, które możemy spotkać w parku i w lesie.

Utrwaliliśmy literę "E,e", cyfrę "3" i znaki matematyczne "+, =".

W piątek z całym personelem przedszkola świętowaliśmy DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ.

 

PAŹDZIERNIK

TYDZIEŃ I

TEMAT TYGODNIA: Jesień w sadzie.

Ależ to był wyjątkowy tydzień! :) Tym razem Jesień zaprosiła nas do sadu. Poznaliśmy owoce i drzewa owocowe rosnące w polskich sadach. Wiemy skąd biorą się jabłka na drzewach. Wyjmując pestki z jabłka, gruszki i śliwki założyliśmy własną mini plantację drzewek owocowych.  Zrobiliśmy sok ze świeżo wyciskanych owoców. Wiemy jakie są krajowe owoce i owoce egzotyczne.

Wzięliśmy udział w rodzinnym PIKNIKU z Hałabałą, Banią i Kartoflem. Bardzo miło było spotkać się z całą społecznością przedszkolną  w naszym ogrodzie.

Utrwaliliśmy literkę "D, d", a Dominika została królową wielkiej litery "D". Zabawy z literami w tym tygodniu należały do naszych ulubionych.

Zrealizowaliśmy kolejne zadania Klubu Przedszkoli Krasnala Hałabały.

Daliśmy drugie życie kaloszom, zamieniając je w doniczki, w których posadziliśmy wrzosy i chryzantemy, a to wszystko za sprawą udziału w projekcie "Z darami natury świat nie jest ponury". Projekt  "Z daram natury..." tak bardzo nas zainspirował, że na DZIEŃ UŚMIECHU stworzyliśmy z jesiennych darów parku i lasu uśmiechnięty obraz Hałabały. Piątkowe święto przyniosło nam wiele radości. Uśmiechajcie się każdego dnia!:)