smile

GRUDZIEŃ

TYDZIEŃ V

Przerwa świąteczna ...

smile

GRUDZIEŃ

TYDZIEŃ IV

TEMAT TYGODNIA: Boże Narodzenie.

Magiczny czas Bożego Narodzenia przybliżyły nam Jasełka, które przygotowaliśmy,a następnie wystawiliśmy je przed naszymi rodzicami, a potem całą społecznością przedszkola. To był wyjątkowy czas zarówno dla nas - małych aktorów jak i rodziców, przedszkolaków, pracowników przedszkola - widzów.

Utrwaliliśmy litery: "M,m,N,n" zarówno w mowie jak i w piśmie. Martynka została królową wielkiej litery "m", a Mateusz królem wielkiej litery "M".

Powitaliśmy Panią Zimę i dowiedzieliśmy się, gdzie można znaleźć bukiet szczęścia - jemiołę. Oprócz wieszania jemioły w domach/mieszaniach poznaliśmy jeszcze kilka innych zwyczajów i tradycji świątecznych.

GRUDZIEŃ

TYDZIEŃ III

TEMAT TYGODNIA: Zima tuż, tuż.

W tym tygodniu zima zagościła w naszym mieście zatem była to doskonała okazja, aby przypomnieć sobie czym charakteryzują się poszczególne pory roku. Białe szaleństwo odłożyliśmy na czas, gdy będzie nas więcej w przedszkolu i gdy jakość powietrza pozwoli nam udać się do ogrodu.

W poniedziałek obchodziliśmy DZIEŃ GUZIKA. Bardzo spodobało nam się guzikowe "kółko - krzyżyk".

Ogromną radość sprawiają nam codzienne spotkania z Tomem i Keri  z programu powszechnej Dwujęzyczności. Przygotowaliśmy przyjęcie urodzinowe dla Toma. Poznaliśmy następujące słownictwo: balloon; present; Come with me; Happy Birthday!.

Jednak najwięcej czasu poświęciliśmy przygotowaniom do naszych Jasełek, ale to jak one wyglądały niech pozostanie naszą słodką tajemnicą :) Dowiecie się wszystkiego w poniedziałek :) Mocno trzymamy kciuki, abyśmy wszyscy spotkali się zdrowi w poniedziałek w przedszkolu :):):)

GRUDZIEŃ

TYDZIEŃ II

TEMAT TYGODNIA: Tam, gdzie rosły paprocie.

"Tam, gdzie rosły paprocie" to temat, którego omawianie rozpoczęliśmy w poniedziałek przedszkolną Barbórką. Następnie poruszyliśmy kwestię tego  skąd się wziął węgiel pod ziemią. W naszych rozważaniach nie zabrakło też rozmów dotyczących ciężkiej pracy górników.

Tam, gdzie rosły paprocie i olbrzymie drzewa żyły także dinozaury. A od dawien dawna wiadomo, że te prehistoryczne stworzenia zaskarbiły sobie serca niejednego przedszkolaka. Jarzębinki najbardziej nurtowało pytanie, dlaczego dinozaury wyginęły?

We wtorek odwiedził nas Mikołaj i obdarował pięknymi prezentami. Dziękujemy Kochany Mikołaju za wspaniałe zabawki, o których marzyliśmy:)

Wysłuchaliśmy kolejnej bajki terapeutycznej z projektu "Bajki Pomagajki", pt.: "Rufus". Dzięki historii liska wiemy co się może wydarzyć jeśli nie będziemy dzielić się zabawkami z naszymi przyjaciółmi.

Poznaliśmy Keri, Toma i ich yellow house z programu "Dwujęzyczne Dzieci".

Utrwaliliśmy kolejną z liter alfabetu - "Ł, ł" na podstawie wyrazu łopata i Łucjan.

Nasz wspaniały zespół muzyczny zajął III miejsce w konkursie piosenki żołnierskiej i patriotycznej. Jesteśmy z Was niezwykle dumni:):):)

- kliknij w zdjęcie i obejrzyj występ naszego zespołu :)

GRUDZIEŃ

TYDZIEŃ I

TEMAT TYGODNIA: Jak przekazujemy informacje.

W minionym tygodniu rozmawialiśmy na temat różnych sposobów przekazywania informacji, a były nimi: tradycyjne listy,e- maile - @, telefony stacjonarne, telefony komórkowe, smartfony, smsy, mmsy.

Jednak największą naszą uwagę przykuł tradycyjny list, ponieważ zaczyna się na literę "L", która była bohaterką minionego tygodnia, a co najważniejsze listem wysłaliśmy zaproszenie do Mikołaja na jego imieniny organizowane w naszym przedszkolu. Dodatkowo przygotowaliśmy listy z prośbą o to co chcielibyśmy od Mikołaja dostać do naszej sali. Do tej pory nie wiemy jak to się stało, że wszystkie listy zniknęły z naszego okna. Mamy nadzieję, że dotarły do Mikołaja :)

Utrwalaliśmy literę "L,l" oraz cyfrę 7.

Ćwiczyliśmy śpiew piosenek i tańców na przedszkolną Barbórkę oraz odwiedziny Mikołaja.

W środę wzięliśmy udziała w Andrzejkowych wróżbach i zabawach i odwiedziły nas panie z Poradni Psychologiczno Pedagogicznej, aby porozmawiać z nami o różnych uczuciach i sposobach radzenia sobie z tymi uczuciami, które wywołują w nas lęk, złość i agresję.

Piątek był dniem spotkania z niesamowitym panem Mateuszem, który tym razem opowiedział nam cztery legendy o Skarbniku zamieszkującym kopalnie. Dziękujemy!:)