STYCZEŃ

TYDZIEŃ III i IV

TEMAT TYGODNIA: Czas zimowych ferii.


Czas zimowych ferii to okres, kiedy zwykle spotykamy się w mniejszym składzie i  w innym gronie bo w grupach łączonych. Niestety nie był to czas białego szaleństwa, ale z pewnością był to czas fantastycznej zabawy z naszymi młodszymi koleżankami i kolegami z przedszkola. Sami zobaczcie :)

 

STYCZEŃ

TYDZIEŃ II

TEMAT TYGODNIA: Już w Nowym Roku.

Nareszcie wirusy nas opuściły i w końcu spotykaliśmy się w prawie 100% składzie. Byle tak dalej Jarzębinki! :)

W poniedziałek byliśmy w Szkole Podstawowej nr 58 i oglądaliśmy Jasełka w wykonaniu uczniów klas 2 i 3. Serdecznie dziękujemy za zaproszenie :):):)

We wtorek do naszego przedszkola przybyły nasze Kochane Babcie i Kochani Dziadkowie. Wielką radość sprawiło nam wykonywanie dla nich prezentów, nauka piosenek i tańca oraz wystawienie Jasełek. Cieszcie się zdrowiem nasi Kochani Dziadkowie:) Bardzo Was KOCHAMY!:):):)

Przez cały tydzień utrwalaliśmy nazwy tygodni (7) i miesięcy (12). Stworzyliśmy nasz grupowy kalendarz urodzinowy.

Bohaterką tygodnia była litera "P, p", Polinka została królową wielkiej litery "P".

Każdego dnia spotykaliśmy się z Tomem i z Keri. Bardzo lubimy program Dwujęzyczne Dzieci.

W piątek obchodziliśmy DZIEŃ ŚNIEGU i mimo, że wciąż brak białego puchu za oknami to w naszej sali zrobiło się BIAŁO :):):). To było prawdziwe BIAŁE SZALEŃSTWO!!!:):):) Sami zobaczcie ;)

smile

STYCZEŃ

TYDZIEŃ I

TEMAT TYGODNIA: Witamy Nowy Rok.

Magiczny czas Świąt minął i choć niestety w niepełnym składzie to  powitaliśmy Nowy Rok:)

Na początku tygodnia dzieci zostały zapoznane ze sposobami wykonania zegara, jego budową i przeznaczeniem.  Odczytywaliśmy pełne godziny na zegarze ze szczególnym wskazaniem południa  i północy. Utrwaliliśmy cyfry oraz ich miejsca na tarczy zegara.

Poznaliśmy wiersz "Dni Tygodnia". Dzięki temu utrwaliliśmy nazwy i kolejność występowania po sobie dni tygodnia oraz cyfrę 7. 

Na podstawie wiersza "Miesiące" przypomnieliśmy także nazwy miesięcy w roku i kolejność ich występowania po sobie, odczytywaliśmy globalnie nazwy pór roku i miesięcy.

Bohaterką tygodnia była litera "O,o", a Olha została królową wielkiej litery O.

We wtorek obchodziliśmy niezwykle inspirujący DZIEŃ SŁOMKI DO PICIA.

Każdego dnia ćwiczyliśmy nasze role i piosenki bo już nie możemy się doczekać odwiedzin naszych babć i dziadków w przedszkolu:)