LUTY

TYDZIEŃ IV

TEMAT TYGODNIA: W kosmosie.

Podróże przez Układ Słoneczny tak bardzo nam się spodobały, że postanowiliśmy w tym tygodniu kontynuować poznawanie przestworzy kosmicznych. Najbardziej pochłonęła nas tajemnica "czarnej dziury" ;)

Wybudowaliśmy rakietę kosmiczną, która towarzyszyła nam w zabawach swobodnych. Odkrywaliśmy tajemnice obcych - ufoludków, wykonaliśmy ich pojazdy. Tym razem przez Układ Słoneczny podróżowaliśmy z Ozobotem wyznaczając mu trasę: Słońce - Merkury - Wenus - Ziemia - Mars - Jawisz _ Saturn - Uran - Neptun.

Wzięliśmy udział w spotkaniu z tancerzami Zespołu Pieśni i Tańca Śląsk. Niektórzy z nas zamienili się w małych tancerzy, towarzysząc na scenie profesjonalistom.

Wtorkowe SZKUBACZKI, przybliżyły nam tradycję skubania gęsi i wypełniania poduszek, kołder, betów gęsim pierzem. Mięliśmy też okazję zaprojektować pościele dla Krasnala Hałabały w ramach realizacji zadania Klubu Przyjaciół Krasnala Hałabały.

Ukończyliśmy zadania z IV Modułu projektu Małego Misia w Świecie Wielkiej Literatury dotyczącego Zmisiowanych Zajęć.

W środę odwiedziliśmy Miejską Bibliotekę Publiczną nr 14 i wysłuchaliśmy książki, pt.: "Przepraszam, czy jesteś czarownicą?".

Utrwaliliśmy literę "U, u" na podstawie wyrazów "Ula", "ufoludek".

Kontynuowaliśmy naszą przygodę z Tomem i Keri.

 

LUTY

TYDZIEŃ III

TEMAT TYGODNIA: Kosmos.

Tydzień rozpoczęliśmy od wizyty w Zespole Szkół Muzycznych im. W. Kilara i udziału w koncercie, na którym mogliśmy podziwiać grę uczniów na instrumentach szarpanych i dętych oraz wziąć udział w wielu ciekawych aktywnościach rytmicznych.

Tematem przewodnim tygodnia był jeden z naszych ulubionych czyli KOSMOS. Uwielbiamy małe i duże podróże kosmiczne :) Zamieniliśmy się w astronautów, stworzyliśmy rakiety i wyruszyliśmy oczami naszej wyobraźni hen daleko, daleko, aby poznać planety Układu Słonecznego.

W Walentynki Pani Dyrektor poczęstowała nas słodkimi serduszkami :):):)

W czwartek obchodziliśmy TŁUSTY CZWARTEK. Przypomnieliśmy sobie, dlaczego obchodzimy ten dzień, projektowaliśmy najpyszniejsze pączki, na świecie, a na deser oczywiście zjedliśmy wyśmienite pączucie zrobione przez nasze panie kucharki.

W piątek zamieniliśmy się w KOTKI PSOTKI i z całą społecznością przedszkola wzięliśmy udział w KOCICH OSTATKACH. Uwielbiamy wspólnie bawić się i tańczyć z naszymi młodszymi koleżankami i kolegami. A ta zabawa przejdzie do historii, było fantastycznie! :):):)

Utrwaliliśmy literę "T,t" na przykładzie wyrazów "Tomek" i "teleskop" oraz cyfrę 8, powtarzając w kolejności planety Układu Słonecznego.

Z Tomem i Keri poznaliśmy następujące nowe słówka angielskie: sun, hat, sunhat.

 

LUTY

TYDZIEŃ II

TEMAT TYGODNIA: Bajki i baśnie.

Najpierw przypomnieliśmy sobie budowę książki, a następnie zasady obchodzenia się z książeczkami. W poniedziałek poznaliśmy pracowitą mrówkę Sarę i wesołego świerszcza Sebę, którzy stali się bohaterami tworzonej przez nas przez cały tydzień książeczki i dzięki nim rozpoczęliśmy realizację modułu projektu "Mały Miś w świecie wielkiej literatury" zatytułowanego "Zmisiowane zajęcia". Stworzyliśmy kącik "Naszych ulubionych książeczek z domowych półeczek". W środę zostaliśmy zaproszeni do Szkoły Podstawowej nr 58 na teatrzyk Kamishibai, poznaliśmy także Jacka, Ignasia i Leona, którzy nas nauczyli, że bardzo często ocenianie ludzi po cechach zewnętrznych jest mylące. Czwartek był dniem wcielenia się w małych kucharzy - piekliśmy pizzę! :) Mniam, mniam! :) A w piątek utrwaliliśmy numer alarmowy 112, za sprawą EUROPEJSKIEGO DNIA NUMERU ALARMOWEGO 112.

Utrwalaliśmy literę "S,s" i cyfrę "8".

Kontynuujemy naszą naukę języka angielskiego z Tomem i Keri. W tym tygodniu skupiliśmy się na lekcji o pociągu - train.

 

LUTY

TYDZIEŃ I

TEMAT TYGODNIA: Karnawał.

Tematyka minionego tygodnia całkowicie pochłonęła Jarzębinki. W poniedziałek zamieniliśmy się w małych projektantów mody. Okazuje się, że nie tylko dziewczynki doskonale poradziły sobie z tym zadaniem, ale również i chłopcy. Następnie wykonaliśmy maski na bal. Każda była piękna i wyjątkowa. Bardzo dużą ilość czasu poświęciliśmy na doskonalenie naszych umiejętności tanecznych. Trzeba przyznać, ze "wyginanie ciała" wspaniale wychodzi Jarzębinkom. Jednak najbardziej zaangażowaliśmy się w przygotowywanie dekoracji na bal. Przez ten tydzień tak wprawiliśmy się w wycinaniu serpentyn, że śmiało można nas nazwać "małymi mistrzami w wycinaniu" :) Nasze serpentyny i balonowe misie pięknie przyozdobiły salę balową i hol przedszkola :) To wspaniałe uczucie zrobić coś dla innych) Brawo Jarzębinki! :)

Wykonaliśmy styczniowe zadanie Klubu Przyjaciół Przedszkoli Krasnala Hałabały - wysłuchaliśmy rozdziału o nocnych zwyczajach borsuka i Krasnala, zrobiliśmy zadanie z kodowania i narysowaliśmy nocny spacer borsuczka.

Utrwaliliśmy kolejną literę alfabetu - "R, r" i doskonaliliśmy nasze umiejętności w przeliczaniu i segregowaniu.

A w piątek po tygodniu ciężkiej, ale przyjemnej pracy oddaliśmy się zabawie na balu karnawałowym :) Było Wspaniale!:):):) Dziękujemy Śnieżko i nasze Troskliwe Misie:):):)