MARZEC

TYDZIEŃ V

TEMAT TYGODNIA: Staramy się.

W ostatnim tygodniu marca każdego dnia spotykaliśmy się z opowiadaniami Misiowej Mamy dotyczącymi emocji. Poniedziałek był dniem RADOŚCI, wtorek złości, środa STRACHU, czwartek SMUTKU, a piątek NIEŚMIAŁOŚCI. Dodatkowo staraliśmy się "słuchać", a pomagała nam w tym "uważna i cierpliwa żabka".

Poznaliśmy włochatego i niezbyt pięknego pajączka Gogo, którego odwaga sprawiła, że odnalazł wyśnionych przyjaciół (projek BAJKI - POMAGAJKI).

A w piątek, "na deser" świętowaliśmy Dzień Budyniu.

MARZEC

TYDZIEŃ IV

TEMAT TYGODNIA: Nadchodzi Wiosna.

Przyszła do nas Wiosna! Doczekaliśmy się! :) W poniedziałek wraz z Hałabałą i jego przyjaciółmi powitaliśmy astronomiczną Wiosnę. Każdego dnia poszukiwaliśmy i rozmawialiśmy o oznakach wiosny.

We wtorek wzięliśmy udział w POKAZIE MODY MARZANNOWEJ. W duchu ekologii naszą "zimową pannę" zamieniliśmy w "wiosenną pannę". Wtorek był też "Dniem Kolorowej Skarpetki". Na znak solidarności z osobami z Zespołem Downa przyszliśmy do przedszkola w dwóch różnych skarpetkach i dowiedzieliśmy się na czym polega wyjątkowość osób z Zespołem Downa.

Z okazji Dnia Wody zagraliśmy w ekologiczną grę "Dbaj o wodę", realizując jeden z działów programu EkoEksperymentatorium. Podczas gry poznaliśmy sposoby na oszczędzanie wody w domu i zaoszczędziliśmy aż 200 l wody.

Dzieciom, biorącym udział w rodzinnym konkursie "Żaby w ogrodzie Krasnala Hałabały" zostały wręczone nagrody. Serdecznie dziękujemy za udział i ubogacenie naszego ogrodu :):):)

W zabawach z literami przypomnieliśmy kierunki pisania wszystkich samogłosek i wzięliśmy udział w wielu zabawach z literami, nie zabrakło również zabaw matematycznych.

Wraz z Tomem i Keri rozszerzyliśmy temat o deszczu i utrwaliliśmy słówka: rain, duck, tortoise, it is raining.

 

MARZEC

TYDZIEŃ III

TEMAT TYGODNIA: W marcu jak w garncu.

"W marcu jak w garncu, w ogromnym garze. Kto wie, co ugotuje marzec?". My już wiemy jakie zjawiska pogodowe może nam przynieść miesiąc marzec.

Przez cały tydzień obserwowaliśmy marcową pogodę i poznawaliśmy jej charakterystyczne składniki. Już nie możemy doczekać się WIOSNY!:) Czekamy na Słońce!!! :):):)

Słońca i zwiastunów wiosny wypatrywaliśmy na poniedziałkowym pochodzie ulicami osiedla Tysiąclecia i Parku Śląskiego, a naszym głównym celem było zaproszenie naszych młodszych kolegów i koleżanek oraz ich rodziców do naszego przedszkola na DNI OTWARTE. Nasz dzień otwarty cieszył się dużą popularnością, a wspólne zabawy z Panią Wiosną, Kwiatami, Hałabałą, Wiewiórką i Borsuczkiem dały wiele radości najmłodszym i ich rodzicom/opiekunom.

W czwartek mięliśmy okazję wziąć udział w "Olimpiadzie na wesoło" organizowanej przez Szkołę Podstawową nr 66. Serdecznie dziękujemy za zaproszenie na to niezwykłe wydarzenie. Bawiliśmy się wspaniale!:):):)

Uwielbiamy matematykę i dlatego wzięliśmy udział w obchodach Dnia Matematyki, a "Matematyczna gimnastyka" pani Zuzi i pana Miłosza stała się naszą ulubioną piosenką tygodnia:)

W zabawach z literami utrwaliliśmy literę "Z,z".

Tom i Keri przybliżyli nam kolejne angielskie słówka: rain, duck, tortoise, it is raining.

 

MARZEC

TYDZIEŃ II

TEMAT TYGODNIA: Dbamy o zdrowie.

Jan Kochanowski we fraszce "Na zdrowie" pisał, że człowiek nie ma nic cenniejszego nad zdrowie i dlatego właśnie jedną z naszych misji jest przekazywanie dzieciom wiedzy dotyczącej ZDROWIA. I tak poniedziałek był DNIEM DENTYSTY. Wraz z krokodylem Beniem przeganialiśmy wszelkie strachy i niepokoje dotyczące wizyty w gabinecie stomatologicznym (BAJKI - POMAGAJKI). Wiemy jak dbać o nasze zęby i co jeść, aby nasze ząbki były piękne i zdrowe.

Wraz z Małym Misiem zastanawialiśmy się czym są NAWYKI - te dobre i te złe. Stworzyliśmy mapę myśli pełną dobrych nawyków dla naszego zdrowia. Na koniec modułu wykonaliśmy misiowe kanapki.

Rozpoczęliśmy prace nad założeniem własnego zielonego ogródka. Na naszym parapecie stoją już doniczki z posadzonymi cebulami. Czekamy na szczypiorek! :)

Ruch to zdrowie! Każdego dnia bierzemy udział w gimnastyce. A w tym tygodniu byliśmy na zajęciach ruchowych w Szkole Podstawowej nr 58 i poznaliśmy nową grę - BOCCIA. Zaczerpnęliśmy także świeżego powietrza w naszym ogrodzie.

Poświęciliśmy także sporo czasu na uświadamianiu dzieci jak cennym napojem dla naszego życia i zdrowia jest WODA.

W środę odwiedziła nas pani wiolonczelistka i jej uczennica. Mięliśmy okazję sami spróbować gry na wiolonczeli. To było niezwykłe doświadczenie i bardzo miłe spotkanie z żywą muzyką.

Utrwaliliśmy cyfrę 9 i literę Y,y.

Tom i Keri przybliżyli nam kolejne angielskie słówka:

cake, 5 cakes, egg, Dolly, I can count to fi ve.

 

MARZEC

TYDZIEŃ I

TEMAT TYGODNIA: Dbamy o zwierzęta.

Domowe czy leśne, te małe czy duże? A może te prehistoryczne?  Mamy tu na myśli oczywiście dinozaury :) Wszystkie zwierzęta są bardzo bliskie przedszkolakom. I to właśnie zwierzętom poświęciliśmy ostatni tydzień spotkań.

Odwiedziliśmy Miejską Bibliotekę nr 14 i wzięliśmy udział w spotkaniu z Panią Witaminką :)

W ramach projektu "Bajki Pomagajki" poznaliśmy dinozaura Franka, który bardzo obawiał się konkursu na najgłośniejszy ryk. Nie zawsze wszystko wychodzi nam od razu, ale wiemy, że ćwiczenia przynoszą owoce, a czasem "porażkę" można obrócić w żart i zamiast głośno "ryczeć" to zabrzęczeć jak mały "bączek", przynosząc sobie i innym wiele radości ;)

Zrealizowaliśmy także ostatnie zadanie na miesiąc luty Klubu Przyjaciół Krasnala Hałabały, wysłuchując opowiadania "O wiośnie w lesie i o wiewiórki ważnym interesie" oraz wykonując wiewiórkę w dziupli.

Utrwaliliśmy literkę "W, w" na podstawie wyrazów "Witek i wilk".

Tom i Keri przybliżyli nam kolejne angielskie słówka:

apple, squirrel, fly.

A w piątek odwiedziła nas pani profesor ze szkoły muzycznej, aby zaprosić chętne dzieci na przesłuchania, które odbędą się w kwietniu, już w szkole. Być może ktoś z nas kiedyś zostanie sławnym muzykiem, kompozytorem, a może śpiewakiem operowym ?;)