TYDZIEŃ IV

TEMAT TYGODNIA: Jestem Polką, jestem Polakiem.

"Jesteśmy Polką i Polakiem, dziewczynką fajną i chłopakiem ..."ta piosenka towarzyszyła nam w tym tygodniu w naszej podróży po historycznej i teraźniejszej Polsce. Dowiedzieliśmy się jak powstało państwo polskie, jakie stolice miała Polska. Przypomnieliśmy sobie symbole narodowe, śpiewaliśmy Hymn Polski i uczyliśmy się Katechizmu Dziecka Polskiego.

Hania, Antoś i Mateusz zdobyli wyróżnienie w XVII Festiwalu Twórczości Plastycznej. Brawo Kochani! :) Laura i Bartuś podjęli trud udziału w Wojewódzkim Konkursie Wiedzy o Ruchu Drogowym z Elementami turystyki Rowerowej. Brawo za odwagę! :)

Odwiedziliśmy Szkołę Podstawową nr 58 i wzięliśmy udział w lekcji języka angielskiego.

Zrealizowaliśmy kwietniowe zadanie KPKH.

A w piątek z okazji MIĘDZYNARODOWEGO DNIA TAŃCA wraz z całą społecznością przedszkolną wspaniale bawiliśmy się na PRZEDSZKOLNEJ DYSKOTECE. Cóż to była za zabawa! :):):) Chyba ją powtórzymy ;)

Wraz z Tomem i Keri poznaliśmy takie słówka jak; up, down, kite.

TYDZIEŃ III

TEMAT TYGODNIA: Dbaj o Ziemię.

"Moja planeta Ziemia z roku na rok się zmienia. Zmienia się tu,zmienia się tam. Ja na niej mieszkam więc o nią dbam!". Refren naszej piosenki tygodnia zachęcił nas do tego, aby poszukiwać sposobów na ratowanie naszego domu czyli Ziemi. Trzeba przyznać, że Jarzębinki bardzo się przejęły losem naszej planety i chętnie poszukiwały wiedzy na jej temat. Pomógł nam w tym między innymi projekt dla dzieci EkoEksperymentatorium.

W tym tygodniu poznaliśmy także historię "Małej chmurki" - z projektu "Bajki Pomagajki", która dotyczyła problemu rozwodu między rodzicami.

Ten tydzień przyniósł nam także sporo sukcesów. Byliśmy na Festiwalu Twórczości Plastycznej zatytułowanym "Krasnoludki są na świecie", które dla Hani, Mateusza i Antosia było wielkim wyzwaniem. Dzieci samodzielnie wykonały piękną pracę plastyczną.

Hubert zdobył wyróżnienie za najpiękniejszy "Wiosenny stroik", Amelka zajęła II miejsce w konkursie na "Palmę Wielkanocną", a Hubert i Antek I miejsce na Olimpiadzie Matematycznej dla przedszkolaków. Jesteśmy z Was bardzo dumni i serdecznie Wam gratulujemy!!!smilesmilesmile

W piątek z okazji DNIA ZIEMI wybraliśmy się na spacer, aby móc obserwować naszą planetę i cieszyć się jej pięknem.

TYDZIEŃ II

TEMAT TYGODNIA: W gospodarstwie.

Święta, święta i po świętach ... We wtorek wybraliśmy się na spacer, aby spalić trochę świątecznych kalorii ;) Następnie wraz z Hałabałą w ramach obchodów ŚWIATOWEGO DNIA ZDROWIA podjęliśmy rozmowę na temat tego co jest dla naszego zdrowia najważniejsze i pokolorowaliśmy kolorowanki, które nam tę wiedzę utrwaliły.

W minionym tygodniu przenieśliśmy się na wiejskie podwórko :) Przypomnieliśmy sobie mieszkańców farmy, ich wygląd, zwyczaje i produkty, którymi nas obdarzają.

W środę byliśmy w Pałacu Młodzieży na przedstawieniu, pt.: "Dorotka po drugiej stronie tęczy". Tego samego dnia świętowaliśmy ŚWIATOWY DZIEŃ CZEKOLADY, jedząc na podwieczorek wyśmienite czekoladowe babeczki i popijając kakao:)

Bohaterem tygodnia było zero. Uwielbiamy aktywności związane z matematyką.

TYDZIEŃ I

TEMAT TYGODNIA: Wielkanoc.

Przez ostatni tydzień rozmawialiśmy na temat tradycji Świąt Wielkanocnych.

Wraz z naszymi koleżankami i kolegami oraz personelem przedszkola wzięliśmy udział w tradycyjnym Śniadaniu Wielkanocnym, które zakończyło się "Śmigusem Dyngusem" :). Następnie udaliśmy się do naszego ogrodu, aby szukać czekoladowych jajek od Zajączka. Odwiedziliśmy w tym tygodniu pobliską Bibliotekę Miejską, w której również zgłębialiśmy wiedzę na temat Świąt Wielkanocnych. W czwartek w Światowy Dzień Sportu przesympatyczna Sportynka poprowadziła dla nas tęczową gimnastykę. Dziękujemy za cenne wskazówki droga Sportynko :)

Kochani życzymy wam pięknych Świąt Wielkiej Nocy w gronie najbliższych:)