Pani Agnieszka Kubiczek

 Pani Małgorzata Szymańczak

  • kontakt mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  • konsultacje telefoniczne z nauczycielami w każdy wtorek od 11.45-12.15      
                nr telefonu: 32 254 24 92 lub 784 575 029

 Godziny specjalistów


 

OGŁOSZENIA

 smile

Dnia 2 grudnia

odbędą się warsztaty bajkowe.

smile

5 grudnia spotkanie z GÓRNIKIEM.

smile

Dnia 6 grudnia MIKOŁAJKI

smile


 

 

 

 

WYDARZENIA

LISTOPAD

IV TYDZIEŃ

Z HAŁABAŁĄ ZWIERZĘTA LUBIMY I DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA OBCHODZIMY 

W tym tygodniu tematem przewodnim były nasze zwierzątka domowe. Poznaliśmy zwierzęta mieszkające w domu.  Rozmawialiśmy na temat potrzeb i zwyczajów m.in.  psa, kota,  chomika, papugi, rybek, królika. Dzieci chętnie opowiadały o swoich domowych pupilach, a także o takich które chciałby kiedyś mieć w domu.

W tym tygodniu poznaliśmy litery „K, k” oraz znaki matematyczne „<” ,”>” „ =”

We wtorek wzięliśmy udział w Dniu Kredki. Rysowanie to wspaniała przygoda i ważne doświadczenie dla każdego dziecka. Z tej okazji odbywały się zabawy z kredkami w roli głównej. Tworzyły zbiory kredek według kryterium koloru, kształtu, wielkości, rodzaju i porównywały ich liczebność. Kredka stała się inspiracja do rozwijania wyobraźni i kreatywnego myślenia.

Na zajęciach w bibliotece wcielając się w rolę detektywów tropiliśmy ukryte zadania.

24 listopada przedszkolaki  Jarzębinki, Jaskółki i Jagódki. Pojechały do Teatru do Pałacu Młodzieży, żeby obejrzeć  przedstawienie pt. „Jak Rumcajs uratował Cypiska”.

Spektakl był roztańczony i rozśpiewany, co bardzo spodobało się dzieciom. Wspaniała gra aktorska i kolorowe kostiumy aktorów dostarczyły przedszkolakom wielu artystycznych wrażeń i mnóstwo radości. Dzieci dowiedziały się w jaki sposób należy zachowywać się w lesie oraz jak dbać o zwierzęta w nim mieszkające.

Po zakończeniu występu dzieci nagrodziły aktorów głośnymi brawami.

Pluszowy miś to najlepszy przyjaciel każdego przedszkolaka, ukochana maskotka na dobre i złe chwile. Można go przytulić, a nawet powiedzieć mu o czymś bardzo ważnym.
25 listopada o święcie tej postaci nie zapomniał dzieci z naszego przedszkola. Każdy przedszkolak przyniósł swojego ukochanego pluszaka. Tego dnia spotkały się WSZYSTKIE MISIE. Dzieci poznały historię Święta Pluszowego Misia, wspólnie śpiewały piosenki o misiach. Dzień Pluszowego Misia w naszym przedszkolu był pełen uśmiechu i świetnej zabawy z Krasnalem Hałabałą i Misiem Brunem, który przybył od Misiowej Mamy. Dzieci były szczęśliwe, że mogły spędzić tyle czasu ze swoimi ukochanymi misiami oraz pokazać je koleżankom i kolegom. Mamy nadzieję, że to misiowe spotkanie zostanie w pamięci dzieci na długo.

MIŚ- kliknij na zdjęcie 

III TYDZIEŃ

KRASNALKU KOCHANY JESIENIĄ CZĘSTO OPADY DESZCZU MAMY

W minionym tygodniu mówiliśmy o jesiennej pogodzie: wietrze, chmurach i deszczu. Poznawaliśmy różne zjawiska przyrodnicze. Dowiedzieliśmy się poprzez zabawy badawcze, że woda ma trzy stany skupienia: ciekły, stały i lotny.

Wiemy już skąd się bierze deszcz oraz jak należy się ubrać w chłodniejsze dni. Zastanawialiśmy się, do czego potrzebny jest ludziom, zwierzętom i roślinom deszcz.

Każdego dnia towarzyszyły nam prace plastyczne z deszczem w roli głównej. W tym tygodniu szczególnie obserwowaliśmy pogodę w ogrodzie i za oknem, zaznaczając ja na naszym kalendarzu pogody w sali.

W piątek odbyło się spotkanie z „Dinkiem” w ramach programu „Czyste powietrze”. Nasz bohater miał sen w którym wybiera się na spacer do miasta, aby sprawdzić skąd biorą się różne źródła dymu. Tam znajduje odpowiedź na swoje pytanie. Dzieci wraz z „Dinkiem” poznają te źródła dymu. Dzieci wspólnie wykonały plakat z okazji „Światowego Dnia Rzucania Palenia”.

Nasza grupa uzbierała najwięcej fasolek w konkursie przedszkolnym i w nagrodę ułożyliśmy jadłospis na czwartek. 

Poznaliśmy kolejne litery alfabetu „J, j" oraz cyfrę 5.

 

II TYDZIEŃ

 HAŁABAŁO, JESTEŚMY POLAKAMI I POLSKĘ NASZ KRAJ KOCHAMY 

Jaskółki w tym tygodniu poznały historie powstania państwa Polskiego, symbole narodowe, najważniejsze miasta Polski programując trasę dla robota ozobota (Program „Uczymy Dzieci Programować”). 11 LISTOPADA uroczyście hymnem  i wierszem uczciliśmy Święto Niepodległości Polski. W czwartek o godzinie 11:11 przyłączyliśmy się do akcji MEiN „Szkoła do hymnu”

We wtorek wzięliśmy udział w „Dniu Zdrowego Śniadania”. Każde z dzieci przygotowało sobie zdrową i pyszną kanapkę. Odwiedziła Nas „Pani Zdrówko”, która zachęcała  do zjadania obiadów poprzez „fasolkową motywację”. Każda grupa otrzymała słoik, do którego będą wrzucane  fasolki. Każdy, kto zje cały obiad wrzuci trzy fasolki do słoika. Każdego tygodnia, będą podliczane fasolki ze słoika.

Grupa która będzie miała najwięcej fasolek wybierze ze specjalnie przygotowanego jadłospisu „swój” ulubiony obiad, który będzie przygotowany dla całego przedszkola.

 W czwartek wybraliśmy się do biblioteki na spotkanie z weterynarzem w ramach Klubu Miłośników Piesków. Poznaliśmy różne sposoby dbania o zwierzęta domowe. Pan Łukasz ciekawie opowiadał nam o leczeniu chorych zwierząt.

 Z okazji „Dnia Jeża” wykonaliśmy listopadowe zadania w ramach projektu „Z Krasnalem wspaniałym jego przygody w przedszkolu czytamy”.

Po wysłuchaniu rozdziału 4 „Jak się krasnal z jeżami w cenzurowane bawił” kodowaliśmy drogę do jeża, ulepiliśmy plastelinowe jeże i w ogrodzie wykonaliśmy z liści schronienie dla jeży.

Poznaliśmy litery „I, i” oraz utrwaliliśmy cyfry 1-4 i znak „+”

Wiersz - film

Hymn - film

Ozobot - film

Dzień zdrowego śniadania - film

Dzień Jeża - film 

I TYDZIEŃ

HAŁABAŁA NAM PODPOWIE JAK DBAĆ O ZDROWIE 

W tym tygodniu również gościła u nas tematyka zdrowia. Ruch to zdrowie, dlatego korzystając z pięknej słonecznej jesieni wychodziliśmy na podwórko do ogrodu przedszkolnego. Piosenka „Szczotka, pasta” przypomniała nam o konieczności szczotkowania zębów.

Utrwaliliśmy literkę „H”, „h” i cyfrę 4. Przeliczamy w zakresie 10 i więcej. Określając więcej, mniej, tyle samo.

5 listopada obchodzone jest jedno z najsympatyczniejszych świąt – Dzień Postaci z Bajek. Wybrana data nie jest przypadkowa – jest to dzień urodzin Walta Disney’a. Święto stało się okazją, aby przypomnieć  ulubionych bajkowych bohaterów, zanurzyć się w świat magicznych historii i zainspirować dzieci z do wspólnej zabawy w „bajkowym wymiarze”.

Z tej  okazji  w piątek 4 listopada każdy mógł do przedszkola założyć koszulkę z wybraną postacią z bajki. W tym dniu Krasnal Hałabała i miś literacki towarzyszyli nam podczas zabaw z różnymi bajkowymi bohaterami. Dzieci opowiadały o swoich ulubionych bohaterach, rysowały, kolorowały i wycinały.

 WYDARZENIA

PAŹDZIERNIK

IV TYDZIEŃ

Z KRASNALEM WSPANIAŁYM O ZDROWIE DBAMY 

W minionym tygodniu rozmawialiśmy o tym, jak dbać o zdrowie – mówiliśmy o zdrowym odżywianiu, o ubraniu odpowiednim do pogody, o ruchu, o wizytach u lekarza. Sprawdziliśmy, jak wygląda piramida żywienia. Mówiliśmy o tym, co oznacza zdrowe odżywianie, jakie produkty warto jeść często a jakie rzadziej. Podczas zajęć w ramach Klubu Wiewiórka - dzieci dowiedziały się, że najważniejsze są: ruch i picie dużej ilości wody oraz dokładne i systematyczne szczotkowanie zębów.

W tym tygodniu królowały u nas litery „G”, g”. Rozpoczęliśmy ogólnopolski projekt „Bajki-Pomagajki”. Wysłuchaliśmy opowiadania pt. „Bezpieczeństwo w domu - 112” Beaty Ostrowickiej. Dzieci przypomniały sobie numer alarmowy 112. Wykonały kolorowe prace plastyczne i plakaty promujące numer alarmowy 112 który umożliwia bezpłatne połączenie ze służbami ratowniczymi o każdej porze dnia i nocy.  Utrwaliliśmy poznane cyfry: 1,2,3.

W poniedziałek obchodziliśmy nietypowy dzień „orgiami”. W naszej grupie wykonaliśmy kotki i pieski ucząc się  prawidłowego składanie papieru wg instrukcji.

W środę odbyła się wycieczka do „Regionalnego Centrum w Żorach” dzieci uczestniczyły w warsztatach dotyczących kiszenia kapusty. Poznały jej walory zdrowotne. Przedszkolaki dowiedziały się o różnych rodzajach kapust oraz z jakich regionów pochodzą. Na koniec poznaliśmy motylka kapustnika i wykonaliśmy pracę plastyczna „gąsienica” którą zabraliśmy ze sobą do domu. Dzieci świetnie się bawiły przy okazji ucząc.

Chętne „Jaskółki” z Rodzicami wzięły udział w konkursie „GniewMiłek” – DZIĘKUJEMY ZA PIĘKNE PRACE I GRATULUJEMY.

"GniewMiłek" - kliknij na plakat 

III TYDZIEŃ

Z HAŁABAŁĄ MAŁYM O ZWIERZĘTA DBAMY

- Październik miesiącem dobroci dla zwierząt.

Ten tydzień poświeciliśmy tematyce zwierząt, a w szczególności ptakom „Co robią ptaki jesienią?” Wiemy, które ptaki u nas zostają, a które odlatują na zimę do ciepłych krajów. Wiemy też, co chętnie ptaki zjedzą w karmniku podczas zimy. Tematyka ptaków  doskonale pomogła nam w realizacji kolejnego zadania z Klubu Przedszkoli Krasnala Hałabały na miesiąc październik. „O gościach, co nie przyszli na ucztę”. Wysłuchaliśmy opowiadania z książki „Przygody Krasnala Hałabały”. Wykonaliśmy album ptaków odlatujących do ciepłych krajów.  Zagraliśmy również w wspólną grę memo  przedstawiające bohaterów rozdziału 2 – „ Z przygód Krasnala Hałabały”. Bohaterami naszych zajęć zostały również pieski i kotki, które zaprosiliśmy do przedszkola by poprzez zabawę nauczyć się nimi opiekować. Akcja „Podpisz Pieska” przypomniała nam o konieczności opisywania obroży i działaniach w ramach Klubu Miłośników Piesków. Niektórzy z nas przynieśli artykuły spożywcze wspomagając schronisko dla zwierząt. Za działania w ramach projektu „Bliżej Pieska” otrzymaliśmy Certyfikat.  

Poznaliśmy kolejne litery alfabetu „F,f”. Codziennie bawimy się wizytówkami naszych imion. Rozpoznajemy coraz więcej wizytówek swoich kolegów i koleżanek. W zabawach matematycznych przeliczamy, wskazujemy prawą, lewa stronę w schemacie swojego ciała jak również na kartce papieru.

W kalendarzu świąt nietypowych obchodziliśmy w tym tygodniu Dzień Poczty Polskiej, jak również Dzień Listonosza. Z tej okazji przedszkolaki uczestniczyły w zajęciach podczas których poznały zawód listonosza i jego obowiązki. Dzięki ilustracji obrazkowej dzieci poznały drogę listu począwszy od nadawcy po adresata. Kulminacyjnym punktem dnia była wizyta w Urzędzie Pocztowym gdzie dzieci mogły przyjrzeć się z bliska jak wygląda praca na poczcie. Dzięki Pani naczelnik dzieci wysłuchały ciekawych informacji dotyczących pracy w tym miejscu. Miłą niespodzianką było otwarcie skrzynki na listy, gdzie mogliśmy zajrzeć do środka a tam znajdował się ogromy worek do którego wpadają listy. To był ciekawy dzień! Mamy nadzieję że w przyszłości dzieci chętnie będą korespondować między sobą pocztą tradycyjną.

Tydzień zakończyliśmy spotkaniem z „GniewMiłkiem”, który przypomniał nam o różnych emocjach i zaprosił do konkursu plastycznego. Z niecierpliwością czekamy na Wasze prace.

Album - filmik 

"Podpisz Pieska" - filmik 

II TYDZIEŃ

Z HAŁABAŁĄ 100 LAT ŚPIEWAMY I ŻYCZENIA PRACOWNIKOM PRZEDSZKOLA Z OKAZJI DEN SKŁADAMY

Miniony tydzień poświęciliśmy na próbach do przygotowywanej uroczystości Dnia Edukacji Narodowej. Korzystaliśmy z uroków pięknej jesieni bawiąc się w ogrodzie przedszkolnym.

Poznaliśmy w tym tygodniu cyfrę 3 oraz kolejne litery alfabetu „E”, e”. Bawiliśmy się w jesienne kodowanie z robotem ozobotem w ramach międzynarodowej akcji "Code Week 2022" uzyskując Certyfikat.

10 października obchodziliśmy "Święto Drzewa”. Dzieci poznały budowę drzewa, jego znaczenie dla człowieka, zwierząt i przyrody. Przedszkolaki dowiedziały się również jak wielkie znaczenie mają drzewa dla czystości powietrza, a tym samym dla zdrowia człowieka. W czasie zabaw badawczych w ogrodzie oglądały drzewa, dotykały ich kory, liści i gałązek. Na zakończenie wszystkie dzieci wykonały pracę plastyczną, której bohaterem było oczywiście drzewo.  W ramach święta została przeprowadzona  akcja posadzenia drzewa na terenie ogrodu przedszkolnego.

11 października obchodziliśmy święto "Dzień Dziewczynki". W naszym przedszkolu nie zapomnieliśmy o dziewczynkach i przygotowaliśmy dla nich miłe niespodzianki. W tym dniu zaprosiłyśmy małe damy do „salonu fryzjerskiego” każda dziewczynka została pięknie uczesana przez naszą panią woźną Liwię. Mogły poczuć się jak modelki przechodząc po czerwonym dywanie. Była tez sesja fotograficzna i tańce przy muzyce. Chłopcy w tym dniu obdarowali dziewczynki pierścionkami (lecz nie były one zaręczynowe ). Dziękujemy Rodzicom za medale „Super Dziewczynki”, które będą miłym wspomnieniem tego dnia. Na koniec zostaliśmy zaproszeni na słodki poczęstunek.

W piątek od rana czuć było atmosferę wielkiego święta. Dzieci ubrane były inaczej niż w czasie zwykłych dni. Czekały  na uroczystość, która w naszym przedszkolu odbyła się na sali Jabłuszek. Dzień Edukacji Narodowej to wyjątkowy dzień dla wszystkich pracowników oświaty. Jaskółki w czasie wystąpienia podziękowały swoim ukochanym  Paniom i Pracownikom przedszkola za uśmiech, życzliwość i trud włożony w ich wychowanie, za opiekę, dobre rady, czyste sale, wszelkie naprawy oraz smaczne posiłki. Były wiersze, tańce, piosenki. Wyjątkowy, jesienny, ciepły dzień! Dziękujemy Rodzicom za życzenia i okazaną wdzięczność. 

 DEN - kliknij 

DEN - taniec - kliknij 

DEN - piosenka - kliknij 

 CODE WEEK 2022 - FILM-kliknij 

I TYDZIEŃ

Z HAŁABAŁĄ MIŁYM WARZYWA JEŚĆ POLUBIMY 

W tematyce tygodnia dominował temat warzyw jako źródła witamin. Przygotowując składniki na zupę jarzynową poznawaliśmy warzywa za pomocą różnych zmysłów. Na straganie staraliśmy się je posegregować wg gatunku. Poznaliśmy cyfrę 2 i litery „D,d”. Warzywa odrywały też główną rolę podczas pikniku rodzinnego. Wspaniale było spędzić czas na wspólnej zabawie w ogrodzie z Krasnalem Hałabałą. Pogoda sprzyjała nam podczas zabaw w ogrodzie i spacerów. Z misiem literackim wybraliśmy się na zajęcia do biblioteki. Pani Kasia przygotowała mnóstwo książeczek związanych z emocjami. Uczyliśmy się emocje rozpoznawać i nazywać, a tydzień zakończyliśmy bardzo radośnie świętując „Dzień Uśmiechu”. Niech dobry humor towarzyszy Wam każdego dnia smile

  

 

smile

 WYDARZENIA

WRZESIEŃ

V TYDZIEŃ

Z HAŁABAŁĄ MAŁYM OWOCE W SADZIE ZBIERAMY

Jesień to najlepsza pora roku by przybliżyć przedszkolakom jak wielką wartość dla naszego zdrowia mają owoce.  Dzieci na zajęciach dydaktycznych z Krasnalem Hałabałą poznały dary jesienne z sadu. Rozpoznawały je za pomocą różnych zmysłów dotyku, zapachu, smaku . Najważniejsze przesłanie to zachęcanie do zjadania owoców w każdej postaci.

Nazywaliśmy owoce na przygotowanych wcześniej kartach obrazkowych, dzieliliśmy ich nazwy na sylaby. Oprócz kosztowania świeżych owoców  dzieci dowiedziały się, jak należy je przechowywać, aby móc z nich korzystać także zimą. Wszystkim tym zabawom towarzyszyły zabawy ruchowe, piosenki i prace plastyczne.

W tym tygodniu dniem nietypowym był Dzień Jabłka dzieci poznały walory zdrowotne, tych smacznych owoców, a także możliwości przetwarzania jabłek – przeciery, kompoty, konfitury, musy itp. Wykonaliśmy smaczne owocowe szaszłyki. Istotą tematyki, było także zwrócenie uwagi na spożywanie jabłek po uprzednim ich umyciu, Wszystkie zabawy tego dnia dominowały pod znakiem jabłka – były piosenki, tańce, zagadki i prace plastyczne. Wiele emocji dostarczyły dzieciom konkurencje zręcznościowe i ćwiczenia ruchowe.

W tym tygodniu obchodziliśmy również Dzień Chłopaka to świetna okazja aby wszystkim chłopcom w tym dniu złożyć życzenia oraz przygotować miłą niespodziankę. W naszej grupie były zabawy z dmuchanymi piłkami, tańce, wesoły tor przeszkód, słodki upominek i niespodzianka, która każdy chłopiec  zabrał ze sobą do domu. Rodzicom „Jaskółek” bardzo dziękujemy za zakupienie upominków.

W tym tygodniu wykonaliśmy pierwsze zadania przygotowane na wrzesień w ramach Klubu Krasnala Hałabały. – „JAK SIĘ NAPISAŁY KRASNALKOWE PRZYGODY” Dzieci wymyśliły krótki okrzyk Klubu Przyjaciół Krasnala Hałabały, odśpiewały hymn, narysowały portret patrona, oraz pokolorowały Logo Klubu Przedszkoli Krasnala Hałabały.

 

KLUB PREDSZKOLI KRASNALA HAŁABAŁY - FILMIK - kliknij na zdjęcie

smile

DZIEŃ JABŁKA Z OZOBOTEM - FILMIK - kliknij na zdjęcie 

 

IV TYDZIEŃ

DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA MAMY I JESIEŃ Z HAŁABAŁĄ WITAMY

 

W tym tygodniu świętowaliśmy DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA z tej okazji wybraliśmy się do FunZeum, czyli muzeum światła i kolorów. Oglądanie wystaw światła i miejsc w różnych kolorach wyzwolił w nas ogromną radość. Uśmiech nie znikał z twarzy przedszkolaków. Poznały światło od zupełnie nowej strony.  Odwiedzały miejsca za każdym razem w innych kolorach, bawiąc się wyśmienicie. W przeciwieństwie do tradycyjnych muzeów można było wszystkiego dotknąć...zwiedzanie stanowiło niepowtarzalną i ekscytującą przygodę! Na zakończenie dzieci dały upust nadmiarowi swojej energii w ogromnych budowlach wykonanych z kolorowych klocków Lego, oraz basenie z kolorowymi kulkami. Piosenką przystąpiliśmy do ogólnopolskiej akcji „Dzień Przedszkolaka to ważne święto  - uczcijmy je razem tańcem i piosenką” (filmik).

Jesień zbliża się wielkimi krokami co czuć za oknami. "Jaskółki" w tym tygodniu poznały wybrane drzewa liściaste oraz iglaste. Uczyły się rozpoznać gatunki drzew po ich liściach. Dzieci dobierały również owoce i liście do danego gatunku drzewa. W ogrodzie przedszkolnym odszukiwały i nazywały drzewa. Tworzyły prace plastyczne. Czas poświęciliśmy na zajęcia i zabawy związane z tematyką darów jesieni. Stworzyliśmy wspólnie kącik przyrody pełen darów przyrody z parku i lasu, w którym nie zabrakło kasztanów, szyszek, żołędzi, jarzębiny oraz liści, które wykorzystywaliśmy do zajęć.

W tym tygodniu przywitaliśmy porę roku JESIEŃ z tej okazji wykonaliśmy wspólną pracę plastyczną „Jesienne drzewo” oraz wysłuchaliśmy bajki o krasnalku i jesieni w wykonaniu Pań naszego przedszkola.

Do domów przedszkolaków wyruszył już Dzienniczek Misia (projekt Mały Miś w świecie wielkiej literatury). Zapraszamy Rodziców „Jaskółek” do wspólnej czytelniczej zabawy.

Grupa "Jaskółek" wzięła udział w ogólnopolskiej akcji 

"DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA TO WAŻNE ŚWIĘTO

- UCZCIJMY JE RAZEM TAŃCEM I PIOSENKĄ"

FILMIK - kliknij na zdjęcie 

 

III TYDZIEŃ

Z HAŁABAŁĄ MAŁYM KLUB SZNUPKA ODNAWIAMY

W trzecim tygodniu września rozmawialiśmy o bezpieczeństwie na drodze. Podczas zajęć towarzyszył nam policyjny pies Sznupek. Dzieci przypomniały  sobie zasady bezpiecznego poruszania się po drodze, ćwiczyły prawidłowe przechodzenie przez ulicę na przejściu dla pieszych, pamiętając o 5 zasadach: zatrzymaj się przed przejściem, spójrz w lewo, spójrz w prawo, spójrz w lewo, jeśli nic nie jedzie, przejdź spokojnie na drugą stronę. Podczas zabaw w grupie dzieci poznały niektóre znaki drogowe. Przedszkolaki zapoznawały się z wyglądem i znaczeniem kilku ważnych znaków drogowych, tj. przejście dla pieszych, droga wyłącznie dla rowerów, uwaga dzieci, czy sygnalizacja świetlna. Zasady bezpieczeństwa utrwalały poprzez zabaw z makietą miasta.

Bądźmy uważni i przestrzegajmy

przepisów ruchu drogowego.

Nasze bezpieczeństwo

jest najważniejsze!

W tym tygodniu były dwa wyjątkowe dni. „Dzień Kropki”- Tego dnia nasze zabawy wypełnione były kolorowymi kropkami.

Na zajęciach poznaliśmy genezę tego święta. Dzieci uważnie wysłuchały opowiadania, jak to zwyczajna kropka zmieniła świat małej dziewczynki o imieniu Vashti. Historia ta uświadomiła przedszkolakom, że każdy z nas ma jakieś ukryte zdolności, TALENT.

Tego dnia również dostrzegaliśmy kropki tam, gdzie wcześniej nikt na nie zwracał uwagi. Okazało się, że kropki towarzyszą nam w naszym codziennym życiu: są w kropkach biedronki, z kropki można utworzyć słońce,  bombkę choinkową, kolorową kulę czy piłkę. Programowaliśmy trasę dla robota Ozobota.  Utrwaliliśmy cyfrę 1 i poznaliśmy litery „B,b”. Graliśmy kropkowa piosenkę. Była kropeczkowa gimnastyka. BYŁO KOLOROWO, „KROPKOWO” I RADOŚNIE.

DZIEŃ KROPOCZEK Z OZOBOTEM, filmik - kliknij

Dzień Fryzjera - czyli dzień szalonych fryzur w przedszkolu, każdy mógł mieć na głowie swoją wymyślona fryzurę. Dziękujemy fryzjerce Pani Liwii za przybliżenie nam pracy fryzjera.

 

I i II TYDZIEŃ

Z WAKACJI WRACAMY I KRASNALA HAŁABAŁĘ Z MISIACZKIEM ŚLĄZACZKIEM W PRZEDSZKOLU WITAMY 

Pełni niesamowitych wakacyjnych przygód wspaniale było się spotkać 1 września z koleżankami i kolegami oraz paniami w przedszkolu. Powitał nas patron przedszkola – Krasnal Hałabała wraz z misiem literackim. Słuchając fragment bajki L. Krzemienieckiej przypomnieliśmy sobie jak powstała bajka o naszym krasnalku. Na powitanie wykonaliśmy puzzle i portret Hałabały oraz jaskółki – nawiązując do nazwy naszej grupy. Integrowaliśmy się poprzez zabawy z wizytówkami imion (metoda I. Majchrzak). Nasze imiona staramy się odczytywać w szatni, w łazience oraz w sali. A w nowej sali zapoznaliśmy się już z kącikami zabaw i zainteresowań. Wraz z Krasnalkiem Hałabałą w grupie Jaskółek poznaliśmy kontrakt - w tym dniu powstała sieć przyjaźni. Poznaliśmy literkę  "A", "a" na podstawie alfabetu oraz wizytówek imion. Poznaliśmy cyfrę 1. Obchodziliśmy również "Dzień Dobrych Wiadomości" każdy w tym dniu "otrzymał" jak i "przesłał" swojemu koledze/koleżance dobra wiadomość. To był naprawdę miły dzień :). Odbyły się pierwsze zajęcia dodatkowe z rytmiki i z religii. Korzystając z pięknej pogody za oknem, codziennie bawiliśmy się w ogrodzie przedszkolnym.

 

smile

Powitanie - kliknij na plakat