Pani Małgorzata Holuszek i Pani Sonia Wencel   

 

Konsultacje telefoniczne z nauczycielkami:  w każdy poniedziałek
w godzinach 11.45-12.15
pod numerem telefonu: 32 254 24 92

Godziny pracy specjalistów

PAŹDZIERNIK: TYDZIEŃ III

 

Temat tygodnia:

Jak przekazujemy informacje

 

    Podczas tego tygodnia poznaliśmy pracę listonosza. Układaliśmy historyjkę obrazkową „Droga listu”,  dowiedzieliśmy się jak dawniej przekazywano informację, jak  wędrował list i w jaki sposób teraz przesyłamy informację.

    Projektowaliśmy swój własny znaczek pocztowy, oglądaliśmy znaczki kolekcjonerskie zebrane w klaserze. Odwiedziliśmy również Urząd Pocztowy a przy tej okazji ruszyliśmy na spacer w okolice stawu.

    Bawiliśmy się przy piosenkach o tematyce jesiennej a nowo poznaną piosenką była „Przeziębiona  Jesień”.

    Utrwalaliśmy literę „D, d”  w pracy plastycznej i w kartach pracy. Szukaliśmy słów na tą literę, dzieliliśmy je na sylaby. Naszą cyfrą która królowała w tym tygodniu była cyfra 5, przeliczaliśmy w tym zakresie, bawiliśmy się w „kodowanie” opierając się na figurach geometrycznych i kolorach.  

PAŹDZIERNIK: TYDZIEŃ II

 

Temat tygodnia:

Co ptaki robią jesienią?

 

   Miniony tydzień upłynął Nam w towarzystwie ptaków. Utrwaliliśmy gatunki ptaków, a także poznaliśmy nowe, których jeszcze nigdy nie widzieliśmy. Próbowaliśmy rozpoznawać nawet śpiew ptaków. Nauczyliśmy się, które ptaki zimują w Polsce i które odlatują na zimę. Dlatego też ptaki były obecne w wielu naszych zabawach, czy piosenkach. 

   Utrwaliliśmy głoskę/literę "C, c" poprzez dzielenie wyrazów na sylaby oraz ćwicząc głoskę w nagłosie i wygłosie. 

  W poniedziałek świętowaliśmy Dzień Dziewczynki, który upłynął Nam na wspólnych zabawach integracyjnych, tańcach oraz śpiewach. W tym dniu dziewczynki usłyszały 100 lat od chłopców, którzy również namalowali dziewczynkom laurki z okazji ich dnia. 

  W czwartek obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej, podczas którego dzieci obejrzały przestawienie w wykonaniu swoich kolegów i koleżanek z grupy Jarzębinek. Następnie razem ze dziećmi z całego przedszkola zaśpiewaliśmy 100 lat wszystkim Paniom. 

  Natomiast w piątek obchodziliśmy Światowy Dzień Mycia Rąk. W tym dniu przypomnieliśmy i utrwaliliśmy jak należy dbać o czystość rąk poprzez różne zabawy, jak np.: szukanie podobizn wirusów w sali, czy zawody z ręcznikiem. Słuchaliśmy różnych opowiadań i wierszy, które pokazały Nam, że mycie rąk jest bardzo ważne. Towarzyszyła Nam w tym dniu również piosenka - "Mycie rąk to fajna sprawa". Na zakończenie dzieci otrzymały dyplomy.  

 

 

PAŹDZIERNIK: TYDZIEŃ I

 

Temat tygodnia:

Co zwierzęta robią jesienią?

 

 

      Ubiegły tydzień minął Nam pod hasłem: "Co zwierzęta robią jesienią?". Poszerzyliśmy wiedzę na temat leśnych zwierząt i ich zwyczajów związanych z przygotowaniami do zimy. 

      Utrwaliliśmy cyfrę/liczbę 4 - przeliczając różnego rodzaju elementy i dodając w zakresie 4 oraz głoskę/literę "B, b" - ćwicząc głoskę w nagłosie i wygłosie, a także dzieląc wyrazy na sylaby. 

     Bawiliśmy się, tańczyliśmy i śpiewaliśmy do piosenek: "Wiewióreczka mała", "Jeżyk i liście", "Na polanie tupie jeż". 

    Poprzez różnorodne prace plastyczne, ćwiczenia grafomotoryczne, czy też zabawy paluszkowe ćwiczyliśmy motorykę małą przygotowując rączki do pisania. 

    W piątek obchodziliśmy DZIEŃ DRZEWA, w tym dniu przypomnieliśmy wszystkim, jak są one ważne w życiu człowieka. Odnowiliśmy EKO KLUB Krasnala Hałabały, a każdy na dowód zdobytej wiedzy z zakresu ekologii otrztymał klubową odznakę. 

   W piątek również zakończył się konkurs dla dzieci i rodziców z naszego przedszkola, pt.: "Hałabała cieszy się, kiedy wokół czystko jest - SPRZĄTANIE ŚWIATA 2021" w którym trójka Jaskółek za udział została nagrodzona dyplomami oraz książkami! 

 

WRZESIEŃ: TYDZIEŃ V

Temat tygodnia:

Jesień w ogrodzie 

 

 

Ostatni tydzień września upłynął nam w towarzystwie wielu warzyw, które były obecne w prawie każdej zabawie, czy piosence. Dzięki czemu dzieci nie tylko utrwaliły nazwy warzyw, ale także poznały nowe. Ulubioną piosenką dzieci była piosenka pt.: "Na straganie".  
Dowiedzieliśmy się również dlaczego robimy zapasy na zimę i w jaki sposób, a także zrobiliśmy swoje słoiki poprzez stemplowanie zimniakami.
Utrwaliliśmy także cyfrę 3.  

Jednym z ważniejszych wydarzeń w tym tygodniu był DZIEŃ CHŁOPAKA, podczas którego wszystkie dziewczynki wraz z Panią złożyły chłopakom życzenia oraz zaśpiewały im 100 lat. Dzień ten świętowaliśmy bawiąc się i tańcząc do ulubionych piosenek dzieci, a przede wszystkim naszych chłopców. 

Drugi dzień, który obchodziliśmy w tym tygodniu, był: DZIEŃ LEKARZA. Razem z dziećmi rozmawialiśmy o pracy lekarza, rozpoznawaliśmy jego "narzędzia" pracy, a na koniec każdy namalował dla lekarza kartkę.  

 

WRZESIEŃ: TYDZIEŃ IV

 

Temat tygodnia:

Jesień w sadzie i w ogrodzie 

 

 

„Jesień w sadzie i w ogrodzie” to temat mijającego tygodnia. Ten tydzień jednak rozpoczęliśmy od świętowania DNIA PRZEDSZKOLAKA!!!! Ten dzień upłynął w tanecznym rytmie przy różnorodnych zabawach ruchowych.

Realizując temat przewodni tygodnia wykonywaliśmy różnego rodzaju zadania:  rozróżnialiśmy owoce od warzyw, porządkowaliśmy je pod względem koloru, kształtu i  wielkości, układaliśmy zagadki, rozwiązywaliśmy zadania tekstowe, malowaliśmy, rozpoznawaliśmy owoce tylko za pomocą dotyku. 

Utrwalaliśmy również literę/głoskę „A” oraz cyfrę 2.

W tym tygodniu towarzyszyła Nam także piosenka - "Co przyniesie jesień?" 

Bawiliśmy się przy piosenkach tematycznych, słuchaliśmy wierszy i opowiadań, a także bawiliśmy się w zabawy związane z tematem tygodnia oraz oczywiście z jesienią. 
Pani Jesień zrobiła przedszkolakom niespodziankę i w Pierwszy Dzień Jesieni zawitała w naszej sali! Podczas pierwszego dnia jesieni wzięliśmy również udział w warsztatach literackich pod tytułem "Spotkanie z panią Jesień".

Pogoda pozwoliła nam również udać się na sprzątanie świata. 

UWAGA!!!!

Zadanie domowe dla wszystkich Jaskółek – uczymy się swojego adresu. Wszyscy wiemy jakie to ważne!

POWODZENIA :) 


 

 

WRZESIEŃ: TYDZIEŃ III

 

Temat tygodnia: 

Jesień w parku i w lesie

 

Nasz tydzień minął w tematyce jesieni w parku i jesieni w lesie. Podczas pobytu w przedszkolu uczyliśmy się wiersza "Jesienne liście", także rozpoznawaliśmy i nazywaliśmy drzewa z jakich pochodzą liście oraz zapoznaliśmy się z mieszkańcami lasu. Bawiliśmy się w różnego rodzaju zabawy związane z jesienią i jej oznakami. Korzystając z ładnej pogody bawiliśmy się również w ogrodzie przedszkolnym.
W tym tygodniu obchodziliśmy także Dzień Kropki, podczas którego kropka królowała w każdej zabawie i pracy plastycznej. 

 

 

 

 

WRZESIEŃ: TYDZIEŃ II

 

Temat tygodnia: 

Bezpieczna droga do przedszkola

 

Tydzień w grupie Jaskółek minął pod hasłem "Bezpieczna droga do przedszkola". Przy tej okazji utrwaliliśmy figury geometryczne: koło, trójkąt, prostokąt, kwadrat oraz strony prawa - lewa.
Bawiliśmy się przy piosence pt. "Na ulicy" - piosenka (kliknij mnie). Słuchaliśmy również wiadomości o pracy policjanta i uczyliśmy prawidłowo przechodzić przez ulicę. 
Korzystaliśmy także z pięknej pogody bawiąc się w ogrodzie przedszkolnym.