UROCZYSTOŚĆ ZAKOŃCZENIA ROKU SZKOLNEGO

III Tydzień

14 Czerwiec - 18 Czerwiec

Temat tygodnia: Książki

W tym tygodniu Jaskółki rozmawiały o książkach. Dzieci poznały z etapy powstawania książki na podstawie ilustracji.

Zwróciliśmy uwagę na nazwy niektórych zawodów związanych z wydawaniem książek: autor, redaktor, grafik, ilustrator, drukarz.

Dzieci wysłuchały historii powstania pierwszych książek. Zmieniliśmy się w badaczy książek i za pomocą różnych narzędzi określały długość, grubość, wagę książek, świetnie poradziliśmy sobie z wyszukiwaniem poszczególnych stron w książkach.

Podsumowaniem wiedzy na temat książki był quiz. Najwięcej radości sprawiło dzieciom stworzenie ilustracji do książek, zakładek. Wspólnie śpiewaliśmy piosenki o książkach oraz poznaliśmy zasady korzystania z książek, które dzieci obiecały przestrzegać.

Poznały też zasady korzystania z książek:

1. Zawsze myj ręce przed czytaniem.
2. Nie czytaj gdy pijesz i jesz.
3. Nie pisz i nie rysuj po książce.
4. Odkładaj książki na półkę.
5. Nie wyrywaj i nie wyrzucaj kartek z książki.
6. Używaj zakładki.
7. Pamiętaj nie wolno rzucać, kopać i siadać na książki.

II Tydzień

7 Czerwiec - 11 Czerwiec

Temat tygodnia: W krainie muzyki

W tym tygodniu Towarzyszyła nam tematyka zajęć:

”W krainie muzyki”

Dzieci podczas zajęć poznały znaczenie pojęć takich jak: filharmonia, dyrygent, batuta, orkiestra, solista, zespół muzyczny.

Dowiedziały się jakie instrumenty muzyczne należą do grupy instrumentów strunowych, dętych i perkusyjnych.

Jaskółki rozpoznawały i nazywały instrumenty muzyczne, które znajdują się w naszej sali. Każde dziecko mogło dotknąć wybrany instrument muzyczny i na nim zagrać.

Dzieci wykazały się dużą wiedzą na temat muzyki i instrumentów muzycznych.

Bawiliśmy się w muzykowanie. Towarzyszyły nam zagadki słuchowe i gra na wykonanych instrumentach. Może w przyszłości ktoś z nas zostanie muzykiem lub dyrygentem orkiestry.

I Tydzień

31 Maj - 4 Czerwiec

Temat tygodnia: Dzień Dziecka

Ten tydzień był szczególny dla naszych przedszkolaków. Cały tydzień rozmawialiśmy o dzieciach z różnych stron świata, a 1 czerwca obchodziliśmy:

Dzień dziecka

W tym dniu uśmiechu i radości nie było końca. Na początku wszystkie dzieci zostały przywitane przez panią dyrektor, a następnie obejrzały krótkie przedstawienie na podstawie wiersza, pt.: "Rzepka" J. Tuwima w wykonaniu naszych pracowników przedszkola.

W tym dniu czekało na DZIECI moc atrakcji m.in. zjazdy dmuchańcach, wspólne zabawy chustą Klanzy, malowanie na chuście i folii, dyskoteka, puszczanie gigantycznych baniek, tor przeszkód, wspaniały poczęstunek. To był wyjątkowy dzień.