V TYDZIEŃ 

 

 

Tematyka tygodnia: "Jesień w ogrodzie"

 

W tym tygodniu dzieci z grupy: "Jeżyki" rozpoznawały warzywa po wyglądzie, określały wielkość, kształt oraz kolor wybranych warzyw, uczyły się piosenki pt. Buraczek, buraczek miał czerwony fraczek". Kolorowały, ozdabiały wybrane warzywo za pomocą wydzieranki, brały udział w zabawie inscenizowanej do piosenki "Idą dzieci do przedszkola", słuchały wiersza jak i oglądały w postaci teatrzyku na podstawie J. Brzechwy pt. " Warzywa na straganie" co miało na celu wydłużanie czasu uwagi poprzez wdrażanie do uważnego słuchania, dowiadywały się co można zrobić z warzyw, nazywały, segregowały sylwety z przetworami.

W międzyczasie odbył się " ŚWIATOWY DZIEŃ JABŁKA" w którym to przedszkolacy poznały smakowe walory a także możliwości przetwarzania jabłek. Wszystkie zabawy kręciły się wokół owocu: Uzupełniały brakujące kolorowe jabłuszka pod postacią rytmów, tańczyły a przy okazji uczyły się słów do piosenki: "Małe czerwone jabłuszko", przenosiły za pomocą strzypiec pomponiki symbolizujące jabłuszka czerwone i zielone na sylwetę drzewa oraz je przeliczały. Obchodziliśmy również urodzinki Pawełka a już pod koniec tygodnia miał miejsce kolejny dzień pełen atrakcji a co za tym idzie "DZIEŃ CHŁOPAKA" w którym to dziewczynki wraz z paniami odśpiewały odświętne "Sto lat". W naszej grupie tak wspominałam wcześniej to był dzień pełen atrakcji dominowały tańce, zabawa samochodami, które zostały sprezentowane przez kolegę z grupy, bardzo dziękujemy :), kolorowanki z ulubionymi samochodami i wiele innych..oraz słodki poczęstunek z tej okazji.

W tym tygodniu wykonaliśmy czwarte zadanie przygotowane na wrzesień w ramach Klubu Krasnala Hałabały. Chętne dzieci kolorowały logo Klubu Przedszkoli Krasnala Hałabaly. 

 

 

IV TYDZIEŃ

 

 

 

Tematyka tygodnia: "Jesień w sadzie"

 

W tym tygodniu jeżyki zapoznały się z  wierszykiem  "Wpadła gruszka do fartuszka' a tym samym starały się uczyć wiersza na pamięć, przeliczały w zakresie do dwóch, rozróżniały i nazywały owoce rosnące w Polsce - nabywały umiejętności przeliczania 1-2.  Wypełniały kontur gruszki przy pomocy plasteliny. Rozpoznawały również owoce za pomocą rożnych zmysłów takich jak: zmysł dotyku ,wzroku, smaku.

W międzyczasie odbył się "DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA" w którym to dzieci bawiły się przy użyciu chusty animacyjnej, balonu, który sobie podawały w rytm muzyki oraz uczestniczyły w rożnych zabawach związanych z tańcem. 

23.09 odbyło się również oficjalne pożegnanie lata a przywitanie jesieni poprzez przedstawienie krótkiej bajki na podstawie L. Krzemienieckiej przez personel przedszkola " O gościach co nie chcieli przyjść na ucztę" gdzie główną rolę grał krasnal Hałabała, Pani Jesień, Pani Lato oraz ptaki odlatujące na zimę.

 

 

 

 

 

III TYDZIEŃ

 

Tematyka tygodnia : Jesień w parku i w lesie"

W tym tygodniu powoli wprowadzamy się tematykę jesieni, która do nas idzie wielkimi krokami. Dzieci zapoznały  się  z kształtami, wyglądem drzew oraz ich owoców(kasztanowiec, dąb, klon). Jeżyki uczyły się piosenki pt. " Pada deszczyk, pada deszczyk", wykonały kartę pracy, w której kolorowały sylwetę liścia kasztanowca oraz jego owocu czyli kasztana. Dzieci użyły kolorów takich jak zielony, pomarańczowy, żółty, czerwony, złoty. Porównywały również liście drzew liściastych od iglastych, odbijały umoczoną w zielonej farbie swoje dłonie na kartce papieru po wysuszeniu pracy oraz ich wycięciu w celu utworzenia na tablicy w naszej sali pięknego drzewka iglastego. 

 

W międzyczasie odbył się międzynarodowy "Dzień Kropki". Podczas którego dzieci poznały historię Vastii, która dzięki swojej twórczej kropki stała się artystką. Bawiliśmy się kropkami- pomponikami, które dzieci za pomocą klamerki wkładały do pudelek przy tym utrwalały nazwy kolorów. Stawiały piękne, twórcze kropki na tablicy interaktywnej, tworzyły obrazek przy pomocy kolorowych guziczków a w tym dzieci doskonaliły trening małej rączki i wiele innych kropkowych zabaw. Kolejnym dniem atrakcji był "Dzień Fryzjera a co za tym idzie dzień szałowych fryzur. W tym dniu dzieci poznały pracę  Fryzjera. Dowiedziały się jakich narzędzi musi użyć i jakie są potrzebne przy tej pracy. Dzieci świetnie się bawiły.

 

 

 

 

I i II TYDZIEŃ

Drodzy Rodzice! 

Tematyką mijających tygodni w grupie" Jeżyki" było: Poznajemy nasze przedszkole i Bezpieczna droga do przedszkola. Najmłodsza grupa "Jeżyków" dzielnie znosiła pierwsze dni w przedszkolu poznając nowe otoczenie jakim jest przedszkole. Maluszki chętnie sięgają po zabawki i uczestniczą w proponowanych zabawach integracyjnych. Dzieci zapoznały się z zasadami przejścia przez ulicę, z zawodem policjanta a w międzyczasie obchodziliśmy 3 urodzinki koleżanki z grupy, "Dzień dobrych wiadomości" oraz odbyły się pierwsze zajęcia z rytmiki.