TYDZIEŃ IV

 

    Tematyka tygodnia: Dzień i noc

 

W tym tygodniu przedszkolaki poznały kiedy jest dzień a kiedy noc, co pojawia się na niebie  , opowiadały na podstawie obrazków jakie czynności wykonują w dzień a jakie w nocy, układały prosty rytm z wykorzystaniem dwóch elementów z czym wiąże się nabywanie umiejętności odtwarzania wzoru, wykonały ćwiczenia usprawniające grafomotorykę i sprawność manualną z wykorzystaniem sylwety słońca, słuchały krótkiego wiersza o "Śnie Zuzi", które miało na celu wdrażanie do koncentracji uwagi. Dzieci układały również ruchomy obraz na podstawie opowiadania, utrwalały znajomości podstawowych kolorów oraz pojęcia "Para". W celu tym skorzystawszy ze słonecznej pogody wybraliśmy się na spacer na którym doskonaliliśmy chodzenie para za parą a przy okazji zachwycaliśmy się naszym ogrodem przedszkolnym otulony piękną złotą jesienią.

W międzyczasie odbył się DZIEŃ "ORIGAMI".  

 

 

 

 

TYDZIEŃ III

 

 

Tematyka tygodnia: Wiem co jem i dlatego jestem zdrowy

 

W tym tygodniu przedszkolaki słuchały opowiadania Doroty Kossakowskiej rozmawiając na jego podstawie, klasyfikowały według cechy: podział na owoce i warzywa, przypomniały sobie piosenkę pt. " Buraczek i cebulka" do której również w parach zatańczyły. Dzieci rozpoznawały owoce i warzywa po dotyku, zapoznały się także z nową piosenką o witaminkach na temat wartości odżywczych owoców i warzyw, uczyły się jak prawidłowo przygotować stół na przyjście gości a co za tym idzie sposób ustawiania talerzy, kubków, sztućców oraz serwetek.  Przy okazji został omówiony szczegołowo każdy posiłek w ciągu dnia kolejność oraz  z jakich produktów powinien się składać (śniadanie, obiad, podwieczorek, kolacja). 

W międzyczasie miał miejsce DZIEŃ LISTONOSZA w którym to dniu odbyła się  rozmowa na podstawie ilustracji dotycząca pracy listonosza, jego stroju- w który dzieci się przebierały) pojazdów i przesyłek, które roznosi/przywozi. Grupa "Jeżyki "brała udział w muzyczno-ruchowej zabawie " W sortowni paczek i listów praca wre". W zabawie dydaktycznej w której dzieci miały za zadanie dobrać znaczek ze względu na kolor oraz wykonały pracę plastyczną pt. "Witaminkowy list do mamy" ozdabianie koperty, przybijanie owocowych pieczątek i naklejanie znaczka na kopertę a później wrzucanie listów do skrzynki jak na prawdziwej poczcie. 

 

 

 

TYDZIEŃ II

 

Tematyka tygodnia: Co zwierzęta robią jesienią?

 

W tym tygodniu Nasze przedszkolaki wyszukiwały i nazywały zwierzęta mieszkające w lesie, tworzyły zbiory 3-elemetowe z wykorzystaniem wiersza A. Surowiec, zapoznały się ze sposobem spędzania zimy przez wybrane zwierzęta leśne, zaznajomiły się z instrumentami perkusyjnymi takich jak bębenek, grzechotka, tamburyno jak i  ze sposobem grania na nich, poznały domy wybranych leśnych zwierząt (jeż, wiewiórka, niedźwiedź) została wykonana praca plastyczna pod postacią sylwety wiewiórki, którą dzieci kolorowały a później ozdabiały ogon przy pomocy kleju i liści jesiennych. Była mowa również o jeżu- omówiliśmy sobie wygląd jeża na podstawie ilustracji ze szczególnym zwróceniem uwagi na odżywianie oraz zimowy sen. Były też piosenki, zabawy ruchowe związane z tematyką jeża również została wykonana praca plastyczna: zadaniem dzieci było przyklejenie sylwety jeża na czarna kartkę papieru, pokolorowanie jabłka oraz dorysowanie zwierzęciu igieł przy pomocy kredek świecowych oraz kredy białej. Odwiedziła nas w tym tygodniu pani z biblioteki, która czytała opowiadanie dotyczące emocji. 

W międzyczasie odbył się DZIEŃ DRZEWA w którym to powtórzyliśmy sobie wiadomości dotyczących drzewa, które były przekazywane w poprzednim miesiącu wynikającego z tematyki tygodniowej.

DZIEŃ DZIEWCZYNEK w tym szczególnym dniu dziewczynki usłyszały "Sto lat" w wykonaniu chłopców, każda z dziewczynek otrzymała koronę w której pozowała do zdjęcia w balowej sukience na tle królewskiego zamku, otrzymały również w prezencie od kolegi Tomka śliczne małe laleczki za które bardzo dziękujemy. Miały również miejsce różne zabawy, tańce oraz słodki poczęstunek z tej okazji.

Pod koniec tygodnia Nasz Hubercik obchodził 3 urodzinki, Sto lat dla solenizanta! Tego dnia wszyscy pracownicy przedszkola z okazji DNIA EDUKACJI NARRODOWEJ mieli swoje święto z tej oto okazji uczestniczyliśmy w odświętnej akademii w wykonaniu grupy "Jaskółek" bardzo serdecznie dziękujemy za miłe słowa i upominki.

 

 

 

 

 TYDZIEŃ I

 

Tematyka tygodnia: Zabawy z Kolorami

 

W tym tygodniu dzieci utrwalały znajomości podstawowych kolorów poprzez różne zabawy. Doskonaliły umiejętności takie jak: różnicowanie przedmiotów kolorów podstawowych, prawidłowego posługiwania się pojęciami: mniej, więcej, tyle samo, uczyły się rzutu oburącz, wykonały pracę przy pomocy woreczka strunowego wypełnionego trzema kolorami jesiennymi a zadaniem dzieci było rozprowadzenie poprzez naciskanie paluszkami farby znajdującej się w środku na powierzchnię narysowanej sylwety liścia.

międzyczasie odbył się PIKNIK Z KRASNALEM HAŁABAŁĄ, BANIĄ I KARTOFLEMobchodziliśmy również urodzinki Alicji oraz Oliwii na których dzieci wraz z Paniami zaśpiewały uroczyste "Sto lat" a później zostały obdarowane przez solenizantów słodkościami oraz ŚWIATOWY DZIEŃ UŚMIECHU   w którym to przedszkolaki doskonaliły umiejętność dobierania w pary kolorowych, uśmiechniętych buziek, malowanie oczek, noska oraz uśmiechu przy pomocy paluszka umoczonego w czarnej farbie na kolorowej sylwecie kola a także odbyła się sesja fotograficzna w plenerze w jesiennej aranżacji.